Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

emek27

Mała Przeszkoda :/

Recommended Posts

emek27

Witam ;) Mam mały problem, ten mały problem to drzewo. Za oknem jak widać wiosna i pewnie niedługo się zazieleni. A chciałem polączyć dwa punkty antenami tylko pytanie jakimi jeśli w ogóle to możliwe??

Odległość jakieś 300m, jedna przeszkoda to drzewo, bez tego anteny by się "widziały".

Inwigilator

Tak zamontować AP na drzewie. W jakiej odległości to drzewo i jakiego sprzętu używasz?

emek27

Generalnie tplinka jak coś komuś podłanczam, a tutaj nie wiem właśnie co zakupić żeby to śmigało. Drzewo by było jakieś 100m od punktu A.

Inwigilator

Wydaje mi się ze link przez spore drzewo to dość mało przewidywalna sprawa. Jeśli dysponujesz sprzętem możesz śrubować, ale zakup sprzętu specjalnie pod ten link nie polecam. Kolega obok "strzela" na przez drzewo, link ma 200m, drzewo stoi na 130metrze i jakoś to działa.

emek27

No podobne wnioski mamy, albo zadziała albo nie :/ napewno nie musi..

Inwigilator

Jeśli dysponujesz sprzętem, to na próby proponował bym ci dać po jednej stronie jakiś sektor, a po drugiej panel. Dwa panele będzie trudno do wizować przez drzewo. Sektor szeroko sieje, więc szanse na złapanie wiązki będą większe. Oczywiście moc na full, i 1m kabla od anteny do ap.Uryna, ale innej możliwości nie widzę :)

emek27

Ok. Dzięki, jak się zrobi cieplej spróbuję, o efektach dam znać ;)

Crxiak

Odświeżę bo temat podobny. Mam 2 pytania:

Jaki najdłuższy maszt mocowany do komina można zastosować, tak z doświadczeń waszych i żeby nie wyglądało to jakoś pokracznie. mam po drodze do AP drzewa które myślę, że jest nadzieja ominąć górą. Dom z AP jest trochę wyżej.

Drugie pytanie tyczy się obrazka. Czerwone fale muszą przejść przez drzewa przez co jakość połączenia jest bardzo słaba a samo połączenie nie stabilne. Czy jest możliwość spięcia linka w taki sposób jak obrazują zielone fale? Czy anteny MUSZĄ się widzieć i nie da się tak skrzyżować fal?

wifi.jpg

Inwigilator

Maksymalny maszt bez odciągów to 2,5m jeśli rura jest dość gruba. Napisz konkretnie jakich urządzeń używasz, jakich anten, jaki jest dystans między lokalizacjami.

Crxiak

2 x AP - TL-WA701ND + Anteny panel 12 dBi (Yagi ...) , odległość około 300-350 m. Planuję przenieść antenę kliencką z komina na daszek budynku gospodarczego, wówczas w lini prostej tych drzew nie będzie. A pytanie moje teoretyczne, czy da się wstrzelić w sieć nadającą gdzieś obok czy trzeba celować prosto w antenę?

Inwigilator

Każda antena promieniuje pod różnym kontem, w antenach typu yagi, kont promenowania wynosi nawet 400,​więc teoretycznie można złapać sygnał z boku, ale do prawidłowej pracy trzeba się wstrzelić w wiązkę główną, a to wymaga dość precyzyjnego ustawiania anten po obu stronach. Pamiętaj też wypoziomowaniu uchwytu.y-12.jpg