Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

imateusz

WiFi na ~ 400 metrów

Recommended Posts

imateusz

Witam. Posiadam internet radiowy podłączony do modemu, a z modemu do rutera wifi. Ruter to Edimax BR-6428nS posiada anteny stałe przymocowane do urządzenia. Z tego modemu mam podłączone dwa komputery stacionarne. Chciałbym nadawać sygnał wifi z tego urządzenia na odległość ~400m a odbierać go na laptopie z wifi. Moje pytanie jest nastepujące co mam zrobić aby zwiękrzyć nadawanie sygnału na taką odległość. Poszperałem w necie i znalazłem na forum antene TP-LINK TL-WA5210G gdyż ona może być wykorzystana do tego celu ale nieobedzie sie od przerobienia rutera z wyjściem rca. NIechce aby była antena odbiorcza tylko prosto do kompa. Czy mogł by taka antena posłużyć do tego celu i co jeszcze powinienem zrocić jak się coś da. Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inwigilator

2 x http://wisp.pl/index.php?p2180,tp-link-tl-wa5210g

http://wisp.pl/index.php?p841,ubiquiti-nanostation-loco2

http://wisp.pl/index.php?p1490,tp-link-tl-wa500g

 

Proponuje zakup któregoś z w/w zestawów. Konfigurujesz 2 takie urządzenia w trybie bridge lub ap - wips clinet, jedno podłączasz do edimaxa drugie do laptopa i masz gotowy most na 400m. Jeśli nie chcesz podłączać jednego z urządzeń bezpośrednio do laptopa musisz dodatkowo kupić access point np:http://wisp.pl/index.php?p368,tp-link-tl-wr340g

Jeśli masz spory budżet to lepiej zrobić most na 5 GHz, to mniej obciążone pasmo,lecz sprzęt jest troszkę droższy.

 

5 GHz http://www.cyberteam.pl/produkt/show/405/Ubiquiti_NanoStation5_LOCO x2

 

Pamiętaj żeby zrealizować połączenie, na drodze między dwoma antenami nie może być żadnych przeszkód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inwigilator

Musiał byś przerobić, i dolutować pigtal bezpośrednio do płyty, ale i tak nie osiągnął być zamierzonego celu, bo pomimo podłączenia zew. anteny do rutera nie odbierzesz w laptopach sygnału z 400m, bez dodatkowego urządzenia z anteną zew. Nie wie czy zauważyłeś, że TP-LINK TL-WA5210G to nie antena lecz ruter wips zewnętrzny.

 

http://www.cyberteam.pl/produkt/show/993/K-MMCX-K-G-RPSMA_RG-178_20cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donald7000

Witam.

 

Podłacze sie do tematu lecz lekko go zmodyfikuję ponieważ zależy mi na 430 metrach ;)

Mam w jednym mieszkaniu internet z modemu kablowego vectry i chciałbym tym internetem poodzielic sie z kimś oddalonym o 430 m.

U mnie jak i u tamtej osoby sa laptopy, ale muszę wykonac jakies połączenie, warunki pozwalaja na jakies anteny zewnętrzne ponieważ oba mieszkania sa na 4 pietrze i nie ma problemu aby dostać się na dach tak aby anteny sie widziały.

Mam internet o prędkości 20Mbps czy jak to się tam pisze.

Oczywiście chciałbym wykonac to połączenie w miarę tanio, ale wiem że niektórych kosztów związanych z urządzeniami obniżyc się nie da. Mam doświadzenie w wykonywaniu anten lecz na troszkę niższe częstotliwości.

proszę o jakies sugestie lub podpowiedzi, może jakieś konkretne rozwiązania.....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mika9521

@imateusz - jak na moje oko na tej grafice ta puszka do której idzie kabel od anteny to nie modem tylko zasilacz POE :) (to tak na marginesie)

A tak to poleciłbym ci 2x Nanostation Loco M2 lub M5 (zależy na jakiej chcesz działać częstotliwości). Konfiguracja tych urządzeń jest dziecinnie prosta, a urządzenia są niezawodne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach