Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

bilinek

jaki router z wi-fi zamiast liveboxa?

Recommended Posts

bilinek

Witam,

Posiadam neostradę 4MB przez liveboxa. Ostatnio wi-fi strasznie wolno mi chodzi. Chcę zmienić tego liveboxa na router z wi-fi. Tylko, że mam taki problem, a mianowicie: livebox stoi w budynku i jest do niego podłączony terminal do płatności kartą przez kabel sieciowy, komputer też przez kabel sieciowy i jeszcze jeden komputer przez wi-fi. Od tego budynku oddalony mam drugi budynek o 10 metrów i w nim korzystam z dwóch laptopów. Oczywiście wszystkie komputery nie chodzą w jednym czasie (nie chodzi mi o to, że internet może wolniej chodzić, bo korzystam z kilków komputerów na raz. Nawet jak korzystam tylko z jednego przez wi-fi to i tak wolno chodzi.) Chciałbym kupić taki ruter aby podłączyć terminal i komputer przez porty sieciowe i żeby miał dużą moc sygnału wi-fi aby laptopy mi chodziły. Jaki ruter kupić? Może jeszcze coś innego jest potrzebne? Jakiś wzmacniacz sygnału?

Proszę o pomoc.

jaffa0000

Moze wystarczy tylko acces point z " dużą moc sygnału wi-fi", wpinasz kabel do liveboxa drugi do tego AP-ka, na liveboxie wylaczasz wifi i caly ruch wifi idzie przez AP.

jaffa0000

Bedzie dobry, jednak ma

Anteny:

Trzy anteny rozłączane (2dBi)

Byc moze bys musial wkrecic w niego jakas wiekszą atenke by zwiekszyc zasieg.

bilinek

A masz jakiś sprawdzony AP, który byłby w moim przypadku dobry?

jaffa0000

Ten co napisales wystarczy, wkrecisz mocniejsza antenka jak bedzie trzeba

Inwigilator

Ten co napisales wystarczy, wkrecisz mocniejsza antenka jak bedzie trzeba

Nie wiem czy zauważyłeś, że to ruter w N i wkręcenie mocniejszej anteny bardziej zaszkodzi niż pomoże. Zerknij do tego tematu : http://www.wififorum.pl/topic/32311-wiekszy-zasieg-wi-fi/page__fromsearch__1

jaffa0000

Tego, ze do N-ki mocniejsza antena nic nie daje to nie wiedzialem, ale moze pracowac zgodnie z

802.11g/b

i w tym standardzie powinno juz dzialac. Informacje o "Szybkość WiFi do 300 Mbps" w n sa wg mnie grubo przesadzone:)

Inwigilator

Tego, ze do N-ki mocniejsza antena nic nie daje to nie wiedzialem, ale moze pracowac zgodnie z

802.11g/b

i w tym standardzie powinno juz dzialac. Informacje o "Szybkość WiFi do 300 Mbps" w n sa wg mnie grubo przesadzone:)

Nie che mis się wnikać, na czym polega problem z anteną, ale to nie zda egzaminu na bank.

Tak na marginesie, to nie złe bzdury w opisie piszą, że ruter wspiera mimo 3x3. Ciekawe jak skoro nie posiada Gb portów LAN

Autorowi postu proponuje zakup rutera, o bardziej przyziemnych parametrach

:)