Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

djlinux92

Appro Skrypty Startowe

Recommended Posts

djlinux92

Witam

Mam Ovislinka z chipsetem 8186 z softem ApPro. Mam od jakiegoś czasu problemy z automatycznym uruchamianiem urządzenia, mimo że watchdog wyłączony. Przeglądając logi zaniepokoiłem się patrząc na ciąg:

Aug  1 12:19:31 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out
Aug  1 12:19:37 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out
Aug  1 12:19:43 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out
Aug  1 12:19:49 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out
Aug  1 12:19:55 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out
Aug  1 12:20:01 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out
Aug  1 12:20:07 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out
Aug  1 12:20:13 appro54g-WOJTEK user.info kernel: NETDEV WATCHDOG: eth1: transmit timed out

Faktycznie jakiś czas temu burza uszkodziła mi jeden z interfejsów (LAN2). Możliwe, że to to powoduje problem. Udało mi się pozbyć się powyższych wpisów w logach dzięki wyłączeniu interfejsu sieciowego eth1.

Zrobiłem to logując się via SSH do urządzenia i wpisując:

ifconfig eth1 down 

Mam do was dwa pytania:

- Jak sprawić żeby interfejs nie eth1 nie był włączany przy starcie uruchomienia (albo jak sprawić by go wyłączyć po uruchomieniu urządzenia), chce to zautomatyzować (czyżby plik /etc/inittab ?). Poproszę tutaj o pomoc.

- Może ktoś miał podobne przypadki (samoistne restartowanie się urządzenia) z różną częstotliwością, czasem ileś godzin, może dni? A czasami co kilka minut.

djlinux92

Problemem okazał się faktycznie włączony interfejs (który jest uszkodzony) eth1, jego wyłączenie problem rozwiązało. Szkoda, że tutaj nikt nie był mi w stanie pomóc ...