Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

swibno

Dwa Routery - Wzmocnienie Sygnalu

Recommended Posts

swibno

Witam. Posiadam dwa routery firmy linksys cisco. Jeden to starszy WAG325N, który obecnie rozdziela sygnał internetowy z neostrady. Stoi na poddaszu nie ma problemów z sygnałem w całym domu i ok 15m na zewnątrz. Chciałem wzmocnić sygnał w garażu który stoi trochę na uboczu. Posiadam również router WAG320N. Połączyłem je na próbę skrętką i jeden ustawiłem w trybie only bridge mode Wszystko działało ok ale niestety ciężko doprowadzić skrętkę do garażu. 1. Czy można ustawić tak aby routery aby komunikowały się między sobą po wifi i ten drugi rozdzielał sygnał dalej dla komputerów?

Oto menu jednego z routerów: wag320n

2. Przy połączeniu kablowym każdy router tworzył własną sieć bezprzewodową o innej nazwie. Czy jest możliwość aby powstała jedna sieć o tej samej nazwie i zabezpieczeniach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tommy

Niestety nic z tego nie będzie, oryginalny soft jest mocno okrojony a prostej alternatywy brak, chyba że znasz się na OpenWRT. Moja rada jest taka, zostaw 325 tak jak jest, kup sobie zwykły AP, np. WA5100G ustaw go w trybie AP, i podłącz skrętką do 325 następnie dokup antenę, (mały panel) skieruj go w stronę garażu i tyle.

 

Cena WA5100G to coś w okolicy 30-50zł zależy gdzie się kupuje i czy jest nowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach