Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patrol619

Internet z kablówki, jaki router?

Recommended Posts

Patrol619

Witam. Jestem trochę zielony w sprawach routerów i sieci bezprzewodowych stąd też moje zapytanie. Otóż obecnie mam internet z osiedlowej telewizji kablowej Krawarkon, wiadomo standardowy modem kablowy z łączem Ethernet. W związku z tym że mam PSP które używa WiFi i niedługo kupuję telefon też z WiFi, chciałbym mieć sieć bezprzewodową ;D. I tu moje pytanie: czy router TP-LINK TL-WR340G nada się do tego celu?? I czy będzie działać takie coś, że jak PC połączę kablem RJ45 to portu LAN w routerze i "główny" kabel od neta do WAN, to czy router bedzie udostępnial sieć przez WiFi i jednocześnie internet na moim PC też będzie śmigał??

Wifiman

tak :)) acz kolwiek polecam wr543g parę złotych droższy ale lepszy ;)

kamil21ino

TP-LINK TL-WR340G miałem ten sam model przez dwa lata pod łącze z Multimedi nie miałem z nim żadnego problemu , ale jak kolega mówi lepiej dać parę złotych więcej ale kupić lepszy i nowszy model.

ihsahn

W czym jest lepszy że tak zapytam? Pomijając odkręcaną antenę w 543g :)

kamil21ino

W 543g możesz ustawić tryb AP Client a w 340G nie możesz a czasami może ci się to przydać.

Wifiman

możesz odbierać internet ( jak karta wi fi)

kamil21ino

Np łapiesz jakaś sieć ( bez hasła czyli otwarta ) i siejesz neta po całym domu jeśli chcesz jak kolega piszę wyżej to jest Tak samo jak karta WIFI. Spokojnie daj te parę zł więcej ale kiedyś ci się może przydać Ta opcja , kup 543G i będzie gites ;)