Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

benek2006

Prowadzenie sygnału po kablu antenowym TV.

Recommended Posts

benek2006

Witam,

mam na strychu AP i podlaczona do niego wieksza antene panelowa, polzona na podlodze i skierowana w doł. Budynek jest jedno pietrowy. Niestety sygnal na parterze jest juz bardzo slaby. Mam jednak niewykorzystany kabel w instalacji antenowej sat. Czy jesli kupie trojnik i sygnal skieruje takze przez ten niewykorzystany kabel na parter budynku (mysle, ze to ok 10-15m kabla koncentrycznego) a na dole przy gniazdku podlacze antene, czy bedzie to wszystko dzialac?

Jaka antene wtedy musialbym wpiac na dole, rozumiem, ze dookólną ale czy jest cos w miare dyskretnego?

pozdrawiam i dzieki za rady.

ciasteczkowypotwor

Skoro chcesz wykorzystać kabel 75om, a impedancja AP i anten to 50om, najpierw musisz zastosować transformator impedancji z 50 na 75om potem z 75 na 50 om, lub po drugiej stronie kabla zastosować odpowiednią antenę o impedancji 75om. Jeśli pominiesz ten krok jak 99% użytkowników forum, kup trójnik od kablówki, tylko dobrej jakości, podłącz do AP, a na dole wetknij z 10cm kabelka, w jakimś niewielkim stopniu zadziała.

Sandders

W podobny sposób jak napisał poprzednik mój kolega rozprowadził sygnał w dwóch pomieszczeniach i spisało się nieźle.

Ns końcach kabla SAT przymocował standardowe antenki jakie są przeważnie sprzedawane w kompletach z kartami 2-3dBi.

Jak je przymocował to nie wiem bo "łączenie było zasłoniete koszulką termokurczliwą ale net na lapkach śmigał.

karooluss

Witam. Jestem w podobnej sytuacji, ponieważ na dach mam wyprowadzone jedynie kable koncentryczne 75 ohm, Antena, która będzie na dachu to Yagi gold 19dbi, tego kabla jest ok 5 m może nawet mniej. Czy takie połączenie będzie dawać oczekiwany efekt? Nie do końca rozumiem sposobu z dołączeniem trójnika od kablówki? PS po drugiej stronie kabla będzie znajdował się AP w trybie Client. Dodam, że sygnał będę ściągał z odległości ok 300m

Inwigilator

Witam. Jestem w podobnej sytuacji, ponieważ na dach mam wyprowadzone jedynie kable koncentryczne 75 ohm, Antena, która będzie na dachu to Yagi gold 19dbi, tego kabla jest ok 5 m może nawet mniej. Czy takie połączenie będzie dawać oczekiwany efekt? Nie do końca rozumiem sposobu z dołączeniem trójnika od kablówki? PS po drugiej stronie kabla będzie znajdował się AP w trybie Client. Dodam, że sygnał będę ściągał z odległości ok 300m

Daj sobie spokój z uryną kup gotowy kabel, kosztuje grosze a będziesz miał pewność że jest odpowiedni.

karooluss

Stac mnie na kawalek kabla wifi ale niestety nie mam jak go poprowadzic na dach. Obecna instalacja kabli 75 oma jest zamurowana.

karooluss

Nie chcac zakladac nowego topicu chcialbym jeszcze zapytac jaka antena nadawcza bedzie odpowiednia do wspomnianej yagi 19dbi. Odleglosc miedzy nimi to ok 300-400 m.

Inwigilator

Nie chcac zakladac nowego topicu chcialbym jeszcze zapytac jaka antena nadawcza bedzie odpowiednia do wspomnianej yagi 19dbi. Odleglosc miedzy nimi to ok 300-400 m.

http://www.cyberteam.pl/produkt/show/334/SkyLine19dBi__2.4GHz

http://www.interprojekt.pl/katalogp.aspx?p=tetraant_24019.aspx&k=TETRA-ANT24019RSLL

http://www.cyberteam.pl/produkt/show/276/SkyLine16dBi_2.4GHz

Jeśli zamierzasz podłączyć długi odcinek kabla to wybierz panel o większym zysku, jeśli kabel będzie krótki to 16 dBi wystarczy.