Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skoczek194

Modem do kablówki z wbudowany routerem

14 postów w tym temacie

Witam,

od jakiegoś czasu poszukuję modemu do kablówki (lokalny dostawca) z wbudowanym routerem. Ponieważ korzystam jednocześnie z dwóch urządzeń modem + router wi-fi chciałem wymienić je na jedno, które będzie pełniło te dwie funkcje. Dodatkowo przydał by się port USB dla drukarki lub dysku twardego. Trochę szukałem w sieci ale wszystko do Neostrady, a do kablówki raczej nie będzie pasowało...

Jeśli możecie polecić jakieś fajne rozwiązanie to będę bardzo wdzięczny

pozdrawiam

0

A kablówka kończy się kablem koncentrycznym czy skrętką ?

0

Koncentrat... A obecny modem produkcji Motoroli (model gdzieś za szafą)...

Troszkę szukałem i szybciej udało się znaleźć router do modemu USB (3G/EDGE). No i wszechobecna neostrada.

0

Prawdę mówiąc nie widziałem print serwera z wejściem na koncentryk. Obawiam się że takowego nie ma a jak jest to będzie firmy "złota biedronka"

Widziałem, nawet miałem router z modemem na koncentryk firmy Thomson, wyglądał ładnie miał sporo opcji (VPN, VOIP) ale radio miał słabe i prawdę mówiąc pracował tylko jako modem, u mnie. Na twoim miejscu pozostał bym przy modem+router. Nie szukaj oszczędności prądu w redukcji sprzętu, bo zazwyczaj mimo że sprzęt będzie all-in-one to jego pobór będzie większy, do tego pewnie dojdą koszty samego urządzenia i tak nawet gdyby pracował 2-3 lata to i tak ci się nie zwróci.

Ja miałem modem Cisco (12V 1A) + Router TP-Link-a z PS 12V 1A, Thomson który dostałem od UPC (Modem, router, VOIP, wifi) miał zasilacz 12V 3A.

0

Z racji prowadzonych poszukiwań chciałem się upewnić czy istnieją takie urządzenia i na ile są one powszechne. Przy okazji wymiany routera na taki z print serverem chciałem porzucić modem, w którym to obudowa uniemożliwia mocowanie w dyskretnym miejscu.

Z góry dziękuję za pomoc w rozwiązaniu tego problemu

Pozdrawiam

0

Prawdę mówiąc nie widziałem print serwera z wejściem na koncentryk. Obawiam się że takowego nie ma a jak jest to będzie firmy "złota biedronka"

a ja mam :P , w piwnicy stary hp'ek jakis ;P

0

Prawdę mówiąc nie widziałem nigdy na oczy amatorskiego sprzętu HP, ale miałem kiedyś modem dsl, router, switch i wifi ale to był HP ProCurve (wersja rack) niestety jak przeglądam produkty HP nie widzę nic na koncentryk. Podasz może model ? Wiele osób chciało by coś takiego.

Kolejny problem jest taki że stare modem-y kablowe mają fatalny transfer, mam starego planet z chyba 1999 i on działa do 2Mbit czy nawet mniej.

0

jak zejdę i odszukam to dam model , nawet fotki wstawie ;P

ale to tez produkcja 1999/2000r

0

Już nie trzeba kolega znalazł idealne rozwiązanie, Netgear CG3200.

Szkoda że tylko jedna aukcja na całe allegro ;P

0

oOO ciekawe urządzenie : )) oby ci służyło jak najdłużej ;)

0

Kupiłem ten sprzęt dla znajomego...

Działa ale bez szału,

troszkę słaby zasięg,

po switch-u lata tylko do 180-190mbit,

nawet drobna zmiana wymaga reboot-u,

reszta ok.

0

To racja,w tym przypadku najlepiej sprawdzi się Netgear CG3200,a oprócz allegro,warto szukac także w dobrych sklepach internetowych.

0

Ja to zawsze się zastanawiam skąd wziąć dane do zarejestrowania się w sieć modemem wbudowanym w tego Netgear'a. Obecnie mam Multimedie i modem Motorola SURFboard SB5100I i żadnych danych nigdy nie wpisywałem ani nie miałem nawet na oczy ;D Panowie przyszli zamontowali, ja tylko podpinam się pod ethernet i działa :D

0