Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kris009c

WPA2-SPK

Recommended Posts

kris009c

witam wszystkich:) jestem nowym użytkownikiem, więc jeżeli jest podobny T: lub nie w tym dziale proszę o przeniesienie go we właściwy :)

Otóż jak każdy korzystam z internetu, spędzam nad nim dużooo czasu. Korzystam od 2 lat z internetu stacjonarnego i nigdy nie miałem styczności z WIFI... tu leży pies pogrzebany :/

Siedziałem u wójka Google na pogawędce z 1,5 godziny, ale nie zrozumiałem go :D więc moje pytanie jest takie:

Czy da się złamać sieć WPA2 albo WPA2- PSK? tyle zrozumiałem że jest najbezpieczniejsza, ale chcę mieć pewność;)

czy szyfrowanie TKIP jest lepsze od innych? wybór kanału też? czy jeżeli ktoś wpisałby poprawnie hałsło to czy zalagowałby się do mojej sieci czy są jakieś filtry ''ochraniające''. Help

kamil21ino

Powiem Tak wszystko da się złamać youtube i google nie gryzą wystarczy wpisać łamanie WEP lub WPA , szyfrowanie WEP najłatwiej złamać tego szyfrowania nie ma to tak samo jakbyś nie miał w ogóle sieci zabezpieczonej. Ze szyfrowaniem WPA jest już ciężko bo trudno je złamać chyba że ktoś zna się na tym bardzo dobrze to już dla niego tak samo jak iść siku i wrócić do pokoju przed kompa. Można zabezpieczyć swoją sieć inaczej , w panelu routera wpisujesz adresy MAC które mają mieć dostęp do internetu. A na czym to polega ? Powiem inaczej ... zostaw router bez sieci do hasła ale włącz filtrowanie po MAC-u nikt ci się nie podłączy bo jego adresu nie będzie na liście i klapa ...

Możesz mieć hasło do sieci WIFI i możesz mieć filtrowanie po MACU wtedy masz sieć bezpieczną ale czy w 100 %? Tego nikt nie wie , możesz też sprawdzać codziennie logi kto kiedy i o której się logował do sieci :P