Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

handman

JHL90 problem z instalacją karty Intel® WiMAX/WiFi Link 5350

1 post w tym temacie

witam,

jak w temacie - mam problem z poprawną instalacją karty Intel® WiMAX/WiFi Link 5350 .... moduł WiFi instaluje się bez problemu .... natomiast podczas instalacji zintegrowanego modułu WiMAX dochodzi za każdym razem do błędu instalacji, po którym to moduł WiMax znika z menadżera urządzeń ( przyznam się, że za pierwszym razem karta zainstalowała się poprawnie (ostatnio zresztą też, moduł WiMax za to znikał z menadżera urządzeń zaraz po próbie uaktywnienia go), tyle że oprogramowanie intela nie chciało z nią działać - ciągły komunikat - "WiMax is not ready"). Z góry zaznaczam, iż karta jest sprawna (dobrze działała na Dell Studio XPS 16 - bez problemu łączyła się z siecią WiMax). Doczytałem się w internecie, iż w niektórych laptopach złącze miniPCIe nie ma w sobie wbudowanej obsługi gniazda USB (równolegle z obsługą PCI express ). Wydaje się to trochę abstrakcyjne. Ale taka jest prawda. Moduł WiMax korzysta z portu USB podczas pracy, natomiast moduł WiFi z PCI express wbudowanego w gniazdo MiniPCIe. Więc jeśli go nie ma, WiMax nie będzie działał. Przyznam się, iż sprawdziłem tylko gniazdo miniPCIe przeznaczone do wykorzystania dla kart WLAN ... drugie gniazdo nad nim zajęte jest przez tuner TV ( tylko tam on pasuje ) natomiast trzecie pojedyncze gniazdo miniPCIe ( najbardziej z lewej patrząc na płytę główną po zdjęciu klapki) blokowane jest przez wtyczkę łączącą tuner z gniazdem s-video ( z którego często korzystam ).

W specyfikacji JHL90 w "manual service for jhl90" znalazłem iż obsługuje on adaptery WiMax, więc technicznie rzecz biorąc karta Intel® WiMAX/WiFi Link 5350 powinna działać. ( http://service1.marasst.com/Compal/JHL90_9...-Final-0725.pdf )

W internecie znalazłem rozwiązanie na przykładzie Asusa EEE PC 901===> http://www.zzuptech.com/articles/WiMAX_ASUS_EEE_PC901.pdf . Chciałbym jednak uniknąć tak drastycznych metod.

Przepraszam za zawiłość postu oraz możliwe błędy spowodowane moimi brakami w wiedzy technicznej, ale liczę na zrozumienie i szeroko zakrojoną pomoc w problemie.

Dołączam specyfikację laptopa:

JHL90 WSXGA+

CPU:T9400 2.53GHz

GPU:GeForce 9600M GT 512 MB

RAM:2x2GB Kingston 800-DDR2 CL5

HDD: Seagate Momentus 320GB 7200rpm

Łączność: Intel® WiMAX/WiFi Link 5350, Bluetooth 2.0 + EDR

Tuner DVB-T MPEG-4 miniPCIe

0