Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kubala

Jak zwiększyć zasięg routera ?

6 postów w tym temacie

Witam, chce podłączyć kuzyna pod mojego neta lecz zasięg jest za słaby. Jak go można jeszcze zwiększyć ? ( na antene routera nałożyłem sitko metalowe -lecz dalej jest za mały zasięg )

ZDJĘCIE:

( Antena u kuzyna wystaje z 2giego piętra, a mój router jest na parterze )

0

raczej nakładanie sitka nic nie da :), jak chcesz się pobawić w ten sposób to weź kawałek blachy folii aluminiowej i umieść w odległości około 3 cm za antenką, taki ekran może poprawić kierunkowość anteny

KUZYN ---------------- -------------------------- Antena 3cm ekran

może pomoże

najlepiej albo od razu podepnij antenę kierunkową, ale jak budynki z żelbetu to raczej to nie pomoże

0

przez 4 ściany to nie wiele zdziałasz

kombinuj tak żeby były przynajmniej 2 ściany po drodze, np. przenieś router do innego pokoju albo kuzyna anteny zamontuj na ścianie od strony twojego domu, dopiero wtedy jak będą 2 ściany to możesz pomyśleć nad zwiększenie zasięgu np. przez wymianą anteny w routerze (o ile dalej nie będzie połączenia)

:)

0

Albo znajdź sobie kogoś, kto ze swojego okna widzi obydwa wasze.

0

Mam nadzieje że komuś pomoże to:

antena to rutera-ap

u mnie z 6-7dB zwiększyła do 16-20 db wiec dosyć dużo jak na taki badziew;D koszt...2,5zł;p

0

zamiast styropianu polecam pasek blaszki miedzianej:

9475a5b60eccbdbdm.jpg

0