Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

humek

Jak połączyć drukarkę z routerem

8 postów w tym temacie

Witam

Posiadam router US Robotics z wejsciem USB do którego mogę podłączyć drukarkę i jak to zrobić żeby to chciało drukować, z dwóch komputerów który jeden jest podłączony bezprzewodowo a drugi kablem Lan .

W konfiguracji routera jest jakieś ustawienie ,ale jest tylko nazwa drukarki i jakiś adres w postaci IP i jak włącze drukarkę to pisze że gotowa .W ustawieniach drukarki w opcjiach port ,dodałem port z tym adresem z routera i dalej nie chce drukować ,już nie mam siły i dlatego zwracam się z pomocą do WAS .POMOCY

0

Z tego co wiem to wystarczy zainstalować na komputerach sterowniki.

0

A to nie wyszukiwało się przez przypadek na tych kompach drukarek sieciowych?

(w panelu sterowania było dodaj drukarkę i tam dalej gdzies wyszukaj drukarki sieciowe czy jakoś tak...)

0

Sterowniki przecież mam zainstalowane bo używałem tej drukarki normalnie , jak podłącze 2 kompy w sieć to wszystko gra ale muszą być włączone wtedy 2 kompy .Jest ta opcja co kolega wyżej piszę żeby dodać drukarkę sieciową ,ale po wpisaniu adresu tego co jest w routera wyskakuje że nie można podłączyć -że wpisano niepoprawną nazwe drukarki ,albo straciła połączenie z serwerem . Może ktoś jeszcze coś podpowie.

0

To może od początku, czy twoja drukarka jest kompatybilna z printserverami (bo nie każda jest)?

Czy z tym routerem/printserverem dostałeś jakieś oprogramowanie? Bo kiedyś coś takiego instalowałem i trzeba było jakieś wirtualne porty robić itp.

Może w sterownikach drukarki/ustawieniach drukarki trzeba port zmienić z tego co wcześniej (mniemam że usb) na ip lub co tam printserver podaje.

0

A jak to sprawdzić czy jest kompatybilna , posiadam HP Photosmart 2575 ALL-in-One

0

Dzięki

Endrju1

mogłem walczyć a i tak by to nić nie dało sprawdziłem na stronie producenta i niestety nie jest kontabilna z printserver , a szkoda

0

a może można podłączyć skrętką do routera, wtedy też będziesz miał drukarkę sieciową, ja u siebie mogę tak podłączyć, albo usb do printservera i masz drukarkę sieciową, albo skrętką do routera i też masz drukarkę sieciową

0