Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Wojtek

Intel WIFI Link 5100 - połączenie zamiera

Recommended Posts

Wojtek

Mam laptopa ASUS N50Vn z kartą Intel WiFi Link 5100 i bardzo dziwny (jak dla mnie) problem. Gdy odpalam torrenta to po jakimś czasie połączenie zamiera, przestaje się cokolwiek przesyłać. Rzadziej zdarza się też to czasem jak otwieram szybko dużo stron na raz, podczas przeglądanie strony Facebook oraz podczas hostowania serwera pewnej gry. Wydaję się wiec, że ma to coś wspólnego z dużo liczbą połączeń.

Kilka razy instalowałem nowsze sterowniki. Aktualizowałem też BIOS w laptopie. Reinstalowałem system, wcześniej miałem Vistę 32bit, obecnie Vistę 64bit. Mam też betę Windows 7 i na nim też występuje ten problem. Mam na tym laptopie także Ubuntu i co ciekawe na nim problem nie występuje.

Mam router Asus WL520GC, aktualizowane firmware. Na innych laptopach podłączonych do tego routera oczywiście wszystko ok, u rodziny na innym routerze (Livebox TP) problem także występuje, z czego prosty wniosek, że jest to wina karty a nie routera. Oczywiście na obu routerach używam standardu "g". Dodatkowo nie wiem czy to może mieć znaczenie, ale na obu używam WEP (wiem, że jest przestarzałe, łatwe do złamania i nie powinno się go używać, ale z pewnych powodów zmiana na inne szyfrowanie byłaby problematyczna).

Kiedy połączenie przestaje działać pomaga wyłączenie i włączenie ponownie wifi za pomocą przełącznika na laptopie. Kiedy używam torrenta to problem ponawia się ciągle co jakiś czas, co jest bardzo denerwujące. Mam już tego laptopa 3 miesiące i przez cały czas ten problem nie daje mi spokoju. Szukałem sporo po Sieci, ale w przypadku tego problemu, ciężko coś wygooglować.

Czy karta jest uszkodzona, czy może chodzi o coś innego? Proszę o pomoc.

Wojtek

Sporo czasu minęło i nadal nie udało mi się rozwiązać tego problemu. Rozumiem, że nikt na forum nie spotkał się z takim problem. Może macie chociaż jakieś wskazówki albo potraficie mi doradzić gdzie najlepiej szukać pomocy w tej sprawie?

nikt17

Sprawdz w ustawieniach karty czy system daje ją w stan uśpienia, nie zawsze dobrze wychodzą z tego stanu ;)

NerXu

mi to bardziej wygląda na złe sterowniki,,,

najlepiej zmień kartę ... bądź daj na usb karcioche i będzie OK ;)

Wojtek

Odkryłem, że jak wyłącze Bluetooth, to problem nie występuje. Bardzo dziwne to wszystko mi się wydaje. Czy ktoś spotkał się z czymś takim, żeby włączony (tylko włączony, nie używam go) Bluetooth powodował jakieś problemy z Wifi? W tej chwili prowadzę korespondencje z pomocą techniczną Asusa.

Karta na USB by na pewno rozwiązała problem, ale nie po to jest Wifi wbudowane w laptopie, żeby jeszcze drugą kartę na USB podłączać. :)

Na razie wyłączyłem na stałe Bluetooth i wszystko działa prawidłowo już kilka dni.

Endrju1

spróbuj zmienić na routerze kanał na skrajnie odległy od tego co jest teraz.