Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kgh4t

Jaka "mobilna" antena

7 postów w tym temacie

Witam,

Chciałbym zakupić kartę i antenę do asusa eee. Karta oczywiście na USB. Cały zestaw ma być "mobilny". Po prostu ma się łączyć z sieciami jak najdalej oddalonymi.

Wybrałem kartę EDIMAX EW-7318USg USB i antenę Netus Yagi 16 dBi .

Dobry wybór czy jednak polecacie coś innego?

0

jak ma byc mobilny .. porzuć ta yage ...., domyslam sie ze chcesz sie bawic w wardriving... kup sobie panel Interline 8 dBi spokojnie ci wystarczy .... :)

0

Po prostu ma się łączyć z sieciami jak najdalej oddalonymi.
a po co ? jak oddalonymi 1,3 -100km ???

0

Zapytam inaczej, która antena będzie wyłapywać jak najbardziej oddalone sieci i mieć jak najlepszy sygnał.

Jakiś panel czy Yagi ? Ma odbierać sygnał z sieci oddalonej ok 5km.

0

kolego z 5km obecnie nie zbiera się sieci bo eter jest [beeep]y przewaznie.... na 2,4 GHz. Stosując antene o duzym zysku co prawda moze sa i szanse ze sie polaczyc ale ile zbierzesz syfu ... zakłuceni, szumow itp... to tego nie da sie wyobrazić. Pozatym co ci z takiej anteny ktorą zlapiesz sieć z odlegosc tych 5km jak baza bedzie o wiele slabsza?

0

Co do odległości to dokładnie jest to w granicach 3- 4 km, a sygnał w laptopie odebrałem, z pierwszego piętra wystawiając laptopa za okno i sygnał tylko "mrugnął" w netstumblerze.

Mam tylko pytanie czy dobrym wyborem jest ta karta edimaxa o której pisałem w pierwszym poście, oraz czy lepiej wybrać tą anteną Yagi czy jednak jakiś panel.

0

szczerze powiedziawszy roznicy nie ma,,, co kupisz to bedzie czy to panel czy yagi... kwestia mocowania..

0