Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

grip

Dzierżawa dachu

10 postów w tym temacie

Witam,

Nigdzie na googlach nie mogę znaleść przykładowych cen dzierżawy dachu pod antenę wifi lub maszt wifi.

Czy ktoś z was posiada taką wykupioną dzierżawę z właścicielem budynku lub spółdzielnią?

Może ktoś wie, jakie to są miesięczne koszta?

Dziękuję,

Pozdrawiam.

0

najlepiej daj temu gosciowi neta za free za dach i spokoj :)

albo sie ugadaj z nim jakos ... najlepsze sposoby.

0

Niestety nie mogę się "ugadać", bo muszę ustalić stawkę za dzierżawę dachu ze spółdzielnią (która swoją drogą jest bardzo niechętna na jakiekolwiek nowości, rozbudowy, zmiany, pozwolenia itd.).

Jedyną zachętą jest dla nich miesięczny dochód z tego tytułu.

Wtedy i oni są zadowoleni i ja - wchodzę sobie legalnie na dach i stawiam elegancko antenę... (a nie po kryjomu i na dziko).

0

u mnie spóldzielnia krzyczy 100-120 za miesiąc za dach i 100 za pomieszczenie pod dachem

choć z inną spółdzielnią nie dało się dogadać pan oględnie między owerszami powiedział mi że niechce mu się tym zająć

0

Ja zazwyczaj stawiam bazy u ludzi ale mam 2 miejscowki gdzie stoi na budynkach gminnych, np szkoly. Pisze z nimi normalna umowe dzierzawy z podana stawka i terminem płatnosci.

Co do bud. prwatnych to wlasciciel wystawia mi raz na pol roku k-p.

0

Wedlug prawa telekominkacyjnego zarzadca budynku jest zobowiazany do nieodplatnego udostepnienia nieruchomosci o ile posiadasz w niej klientow lub chetnych na Twoje uslugi (ktorzy ta chec wyraza na pismie).

Nie ma tu zadnej mowy o dzierzawie. Podpisujesz umowe na budowe sieci telekomunikacyjnej. Na dobra sprawe to jeszcze zarzadca moze uczestniczyc w kosztach budowy takiej sieci.

Tak to wyglada z punktu widzenia naszego prawa, ale w praktyce jak nie posmarujesz to Cie kopna w [beeep]e conajwyzej. ;)

Znam adminow ktorzy sie nie pytaja administracji tylko informuja, ze dane prace beda wykonywane i ida to robic. Oczywiscie potem jest awantura, ale urzadzen nie moga scignac samowolnie, bo to bedzie naruszenie mienia. :)

Powodzenia w walce z zarzadcami.

0

Wedlug prawa telekominkacyjnego zarzadca budynku jest zobowiazany do nieodplatnego udostepnienia nieruchomosci o ile posiadasz w niej klientow lub chetnych na Twoje uslugi (ktorzy ta chec wyraza na pismie).

Nie ma tu zadnej mowy o dzierzawie. Podpisujesz umowe na budowe sieci telekomunikacyjnej. Na dobra sprawe to jeszcze zarzadca moze uczestniczyc w kosztach budowy takiej sieci.

Tak to wyglada z punktu widzenia naszego prawa, ale w praktyce jak nie posmarujesz to Cie kopna w [beeep]e conajwyzej. ;)

Znam adminow ktorzy sie nie pytaja administracji tylko informuja, ze dane prace beda wykonywane i ida to robic. Oczywiscie potem jest awantura, ale urzadzen nie moga scignac samowolnie, bo to bedzie naruszenie mienia. :)

Powodzenia w walce z zarzadcami.

dokaldnie tak ja robie. prawo jest prawem . a skoro spoldzielnie itp sa pazerne to niech zakladaja sprawe w sadzie.

0

walczyłem z jedną spóldzielnia ale sobie odpuściłem z baranami nie będe gadał Pan od administracji mi powiedział między wierszami że niechce mu się nad moim podaniem chodzić

0

Trzebaby w firmie zatrudnic osobe do negocjacji umow ze splodzielniami, bo samemu to mozna nic innego nie robic tylko z nimi negocjowac. Albo robic samowolkei tyle. Jak oni graja nie fair to czemu my mamy? :)

0

witam

też walczyłem ze spóldzielniami, właściwie to wspólnotami mieszkaniowymi, coś strasznego. Przeczytałem ten wątek i znalazłem w sieci coś takiego :

http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?plac...1&page=text

chyba pogadam ze znajomym prawnikiem i wyślę pisemko do jednej mega uciązliwej wpsólnotki.

pozdrawiam

0