Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freenet

Wimax w Gdansku

Recommended Posts

fata
Politechnika Gdańska, we współpracy z firmami Intel, Exatel i Alvarion, zbudowała sieć WiMAX, dzięki której studenci i wykładowcy mają bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie całego kampusu uczelni (Gdańsk Wrzeszcz).

 

Instalacja powstała dzięki współpracy Intela, Politechniki Gdańskiej i partnerów - operatora Exatel oraz spółki Alvarion (sprzęt radiowy). Stacja bazowa (oparta na intelowskiej technologii PRO/Wireless 5116) znajduje się na dachu budynku Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

 

Urządzenie jest wyposażone w jedną antenę sektorową, pozwalającą na objęcie sygnałem obszaru o kącie 90 stopni. Tam, gdzie antena stacji bazowej nie jest bezpośrednio widoczna, instalacja zapewnia dostęp do sieci w promieniu kilku kilometrów od nadajnika. W przypadku niezakłóconej widoczności zasięg zwiększa się do ponad 20 kilometrów.

 

sam sprzęt nie wystarczy. musisz jeszcze się zautoryzować w tej sieci. no chyba że jesteś studentem lub wykładowcą. a pewnie nie bo byś wiedział że działa XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach