Zaloguj się, aby obserwować  
tEDDYbOAR

Ubiquity NanoStation

Recommended Posts

dremar

Przy okazji tej dyskusji chciałem zapytać o ustawienie mocy nadajnika. Używam jako bazę NanoStation2 (jest u mnie mało sieci na 2.4 więc działa bez zakłóceń). Czterech użytkowników w odległości 200- 300m łączy się za pośrednictwem indywidualnych urządzeń AP client. Obecnie moc mam ustawioną na około 20dB i u klientów transmisja jest na poziomie 1-2Mb ,natomiast bezpośrednio przy antenie NanoStation (7m) prędkość jest pełna czyli 5Mb. Czy przyczyną spadku prędkości jest złe ustawienie mocy w NanoStation? czy to tak działa. Czy mogę coś polepszyć w tej sprawie. Czym należy się sugerować aby optymalnie dobrać moc oraz czułość w NanoStation.

Bartek4796162

NanoStation nie powinno się używać do rozsyłania sygnału do klientów znajdujących się w różnych odległościach od siebie, ponieważ antena w NS ma dosyć wąski kąt promieniowania i będzie nadawał tylko w jeden punk tam gdzie jest nacelowana no chyba że klienci podłączeni są jeden koło drugiego :)

Endrju1

Z tego co pamiętam, to NS ma szerokość wiązki ok 60st. w poziomie i 30 w pionie, więc to wcale nie tak mało. Do tego osobiście widziałem sieć zrobioną z 4 NS2 loco powieszonych na maszcie i ślących sygnał dookoła (były tez na różnych wysokościach). Nie wiem jak to chodziło, ale wyglądało ciekawie.

dremar

Celowo zastosowałem NanoStation na bazę bo zależało mi na rozesłanie sygnału w określonym kierunku. Kąt jaki obejmuje swym działaniem Nanostation bez problemu obejmie moich użytkowników nie mniej na 200-300m jaką wartość mocy ustawić dla optymalnego działania sieci

ebc41

A ja mam do was pytanie z innej beczki. Czy w nowszych wersjach FW do nanostacji, dalej piszę Poland, People Republic? Jak to zobaczyłem poczułem się mocno zażenowany. PRL rozsypał się 20lat temu, a goście z UBNT dalej nie przyjeli tego do wiadomości. Widać braki w wykształceniu

Keyzzer Soze

u mnie juz jest Poland, zwalczylismy komunizm ;p

tkey

Witam.

Proszę o pomoc w konfiguracji nanostation 2 loco

mam radiówkę i łącze się z dostawcą poprzez PPPoE, router BlackBox BB54G.

Co gdzie i jak mam ustawić w nano żeby miał neta bezprzewodowego w domu

dzięki za odpowiedzi

pozdro

tkey
zadzwonić do admina i zapłacic za konfiga

nie no spoko dzięki za pomoc, jak bym chciał tak zrobić to bym nie pisał na forum

Bartek4796162
A ja mam do was pytanie z innej beczki. Czy w nowszych wersjach FW do nanostacji, dalej piszę Poland, People Republic? Jak to zobaczyłem poczułem się mocno zażenowany. PRL rozsypał się 20lat temu, a goście z UBNT dalej nie przyjeli tego do wiadomości. Widać braki w wykształceniu

u mnie na sofcie v3.3.2 jest już normalnie Poland, natomiast na v2.2.1 jest jeszcze PRL :D

Witam.

Proszę o pomoc w konfiguracji nanostation 2 loco

mam radiówkę i łącze się z dostawcą poprzez PPPoE, router BlackBox BB54G.

Co gdzie i jak mam ustawić w nano żeby miał neta bezprzewodowego w domu

dzięki za odpowiedzi

pozdro

rozumiem że BlackBox odbiera sygnał od dostawcy i ty teraz chcesz rozesłać sygnał po domu NanoStation2 loco to tak:

zakładka Link Setup

Wireless Mode: Access Point

SSID: wpisujesz co chcesz

Country Code: Poland

Channel: ustawiasz jaki chcesz do nadawania po domu to wszystko jedno

zakładka Network

Network Mode: Bridge

Bridge IP Address: DHCP

:)

tkey

Dzięki bardzo Bartek4796162 jak wrócę do domu to poustawiam.

pozdrawiam

szoferro

Witam serdecznie i proszę o pomoc w konfiguracji.

W mojej miejscowości działa gminna sieć. Kilka nadajników rozsyła sygnał i odbieram sygnał z jednego z nich za pomocą Nanostation5.

Mam problem z zakładką "Networks". Wiem, że ma być ustawiony tryb router, wpisałem IP, maskę, bramę i dnsy, które otrzymałem od dostawcy.

Nie wiem jednak co z zakładką "LAN Network Settings". Czy jest jakaś zasada odnośnie wpisywania adresu IP czy moge wpisać dowolny, np. 10.10.10.1 ?

Na pewno mam mieć włączone DHCP i pulę IP od 1 do 10.

Prosze o pomoc, bo aktualnie kontakt z dostawcą jest niemożliwy. :/

Pozdrawiam.

Endrju1

dokładnie jak piszesz, adres na interfejsie lan jest dowolny (ale nie może być w puli, w której jest adres wan).

szoferro

Dziękuję, zadziałało. :)

A o gdybym chciał dodatkowo rozesłać sygnał po domu bezprzewodowo?

Potrzebuję bezprzewodowego AP-ka, tak?

W jaki sposób zmienia się wtedy konfiguracja Nanostation?

Pozdrawiam.

Endrju1

nie zmienia się. Podłączasz ap i ma działać (polecam w twoim przypadku tp-linka 543g, podłączysz go portem lan do nano, tylko musisz wyłączyć dhcp)

szoferro

Czyli pozostawiam dane w "WLAN Network Settings" (IP przypisane na sztywno), natomiast w "LAN Network Settings" wprowadzam tylko IP i maskę, włączam NAT i wyłączam DHCP? Wtedy powinno działać?

Pozdrawiam.

Endrju1

na NS serwer dhcp powinieneś mieć włączony. po podpięciu się do niego komputerem ma ci przydzielać ip i powinieneś mieć dostęp do internetu, potem podpinasz po prostu tp-linka (czy inny ap) wyłączasz na nim serwer dhcp (na tym ap, a nie na ns) i tez śmiga...

czechu

Witam wszystkich,

pare dni temu postawiłem stację bazową na sprzęcie osbridge 5g (soft 3.41) - skonfigurowane w trybie Access Point.

Jako klientów uzywam sprzedu osbridge 5si-pro, 5si-mx i nie ma z tym problemów

jednak dzis chciałem podpiąc kilka osób za pomocą nanostation5 loco i....

niestety loco w ogole nie widzi stacji bazowej

loco skonfigurowane w trybie station, wpisany ręczne prawidłowy essid stacji,

na stacji ustawione szyfrowanie wpa-psk (ccmp) i na loco rowniez,

wszystko powinno dzialac a jednak kompletnie nie widac na loco stacji 5g, jednoczesnie gdy w tej samej lokalizacji podlacze 5si-mx wszystko prawidłowo działa i mx łączy sie praktycznie od razu do stacji bazowej.

czy ktoś ma jakis pomysl o co moze chodzic? dzwonilem do serwisu osbrisge ale nie mają pojęcia o co chodzi.

z góry dzieki za pomoc,

pozdrawiam.

czechu

na bazie osb 5g jest domyslne far east&africa , na ns5 loco domyslne america,

sadzisz ze to przez to?? bylo by to bardzo dziwne;)

skynet

na loco ustaw polska tylko na OSB musi byc kanał coś z przedziału 5,5 - 5,7

Darkmang

Czy może ktoś pomóc z konfiguracją dwóch anten nanostation5 loco, odleglosc pomiedzy nimu 550m-600m. Z jednej strony neostrada z modemem TP-Link TD-8840T, z drugiej komputer, ewentualnie router jakieś, chce poprostu miec internet 600m dalej od miejsca w ktorym obecnie jest bo TPSA ma plany ale za kilka lat.

Oczywiście osoba a raczej firma od, której kupiłem nie ma ochoty pomóc, wysyła do forum. Proszę pomóżcie.

udko

Witam wszystkich czy mógł by ktoś mi napisać jakie mają być ustawienia w routerze i w nanostation5 loco mam netie spot i niewiem jakie mają być ustawienia na nanostation i na routerze neti żeby nanostation nadawało sygnał do drugiej nanostation odległość między dwoma ns5 wynosi 100m dzięki za odpowiedzi

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować