Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sajrox

Jaki sprzęt do podłaczenia do sieci WLAN oddalonego o 2-3 km

Recommended Posts

Sajrox

Witam, posiadam następujący problem. Mieszkam w miejscu w którym nie ma możliwości podłączenia internetu (nie wliczając w to iPlusa). żaden dostawca nie ma tu ani linii telefonicznej ani zasięgu radiowego.

Jednak dowiedziałem się że jakieś 2-3 km ode mnie działa darmowa siec Wifi (dokładnie na lotnisku). I tutaj chciałbym o poradę czy jest jakiś sposób na to aby podłączyć się do tej sieci ? Mieszkam na terenie mało zabudowanym. Interesuje mnie czy da się tego dokonać i jaki sprzęt mógł by się do tego nadać.

A także pytanie czy gdy uda mi się podłączyć do tej sieci, będę miał normalny dostęp do internetu z którego będę mógł korzystać 24h/dobe ??

Oczywiście gdyby to nie wypaliło w okolicy posiadam także kilka innych sieci wifi które udało mi się namierzyć z telefonu komórkowego przechodząc po okolicy ale tu już był wymagany klucz :/

Myślę że sporo osób ma podobny problem i warto przedyskutować na ten temat ;)

Pozdrawiam.

Piotrek111

niewiem jakim cudem w komurce wykryłes sieci wifi ale ok...

hm... Z lotniksa mowisz internet... wiec najlepiej cos mocnego jakies parabole z ap w puszce hermetycznej zaraz przy antenie.

Sajrox

Raczej WLAN w komórce, jeśli Wifi i WLAN to nie to samo to sorki za pomyłkę. Ale dzięki za odp. :) Ale czy tutaj antena musi widzieć nadajnik ? czy moga być drobne przeszkody ?

Wkrótce się tym pobawie i zobacze czy to zadziała z tą anteną.

90h

O necie z lotniska zapomnij, to że dasz u siebie mocną antenę, to nie znaczy że sygnał z lotniska dociera do Ciebie.

grzegorzbuczylo
niewiem jakim cudem w komurce wykryłes sieci wifi ale ok...

Obudź sie człowieku. Jak masz nokie 5110 to nie wykryjesz ale wiekszosc najnowszyvh telefonow łączy sie bezpośrednio z wifi i można przegladać necik.

Do rzeczy:

Zgadzam sie sie nie ma szans z netem z lotniska bo nawet jeśli nawet wykryjesz ta siec z jakas potezną anteną u siebie w domu to i tak prawdopodobnie sie do niej nie podlaczysz bo bedzie wiecej zaklucen niz sygnalu.

Pogadaj z kims, jesli kogos znasz kto ma siec bizej ciebie i podepnij sie doniego.