Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

piotr-dk

Czy pomozesz zbudowac siec dla 1000 odb.

Recommended Posts

piotr-dk

Witam!

Pracuje fizycznie,w zwiazku z tym chcialbym zostac dostawca internetu bezprzewodowego dla 1000 odbiorcow z mozliwoscia wyznaczania parametru upload/dawnload na zyczenie odbiorcy itp.

Linuxa nie znam,ale wszystkie programy co do wyuczenia nie bedza mi obce.

Pieniazek zarabiam smieszny ale jak juz uzbieram to nie zaluje wydac na dany bardzo dobry sprzet.

Stoje na zerze,nie mam nic....

Takze doradztwo prosilbym od podstaw,oczywiscie tylko powiazane do sugerowanej przez Was przyszlej sieci.

Prosze o pomoc sprawdzonych Mistrzow.

Dziekuje!!!!

Piotrek111

WiMAX jest drogie wiec pewnie nie 2,4ghz albo 5ghz w sumie to zależy jakie transery jak czysto jest w eterze itd.

Kliknij do mnie na gg 3011044 lub zadzwoń 785-159-243

Voltan

Nic nie wiem i chcę mieć na 1000 osób :) heh też tak bym chciał ... mimo iż conieco wiem :) Jak dla mnie beznadziejny temat aby ktoś zielony brał się za to. Do tego jeszcze bez kasy ... Nonsens mym zdaniem ....

artinen

Ja poszukuje wspólnika do budowy takiej sieci.Jak co to się odezwij

skynet

kolega piotr-dk nie ma chyba pojęcia jakie to są koszty dla 1000 userów to na dobrym sprzęcie no to może od 50-70 tys może startować

Phantom

chyba pomnożył bym to razy dwa, bo dojdzie wiele rzeczy poza sprzętem i łączem :D zresztą to ma być Wi-Max ? no to razy 7 pomnożyć proszę :D

skynet

50-70 to na pierwszy miesiąc:-)

aaaaaa to ma być wimax no to blado to widze

bitlan

skrętka :) tyle powiem :D

skynet

no za 50-70k to se ładnie skrętki można kupic

Warn

przecież napisał że sie nie zna więc chodzi ogólnie o intenet radiowy...

Kolego 1k userów to nie ot tak pomyśl jeszcze masz konkurencje która nie śpi...

ogólnie to szkoda ze nie wiadomo nic gdzie itp...

tEDDYbOAR

Jedno z dostępnych rozwiązań WiMAX Acceler'y to koszt $20000 za stacje bazową - wydajność :rolleyes: 18mbit fullduplex

Najtańszy zestaw kliencki $750

Kolego zostań przy 802.11 jak mas zlicencje na pasmo 3.5GHz to zbuduj na nim szkielet.

Ubiquity robi rewelacyjne karty SR3 i XR3 pracujące w standardzie 802.11 na pasmo WiMax'a.

Klientów pnij w 2,4GHz / za jedną stacje bazową wimax postawisz 40 wifi (600 userów w B lub 1800 userów w G)

Transfery w WiMax są taką samą mrzonką jak w UMTS / teoria jedno, rzeczywistośc drugie

MARTZIN

Najlepiej to poczytaj wiecej o sieciach bezprzewodowych, bo temat rzeka i na tyle osób to pociąć się można o_O

PS. Co do filmiku to hobby net zlansowali, ciotki troche, 500m od nich (przez las) działa sieć mojego providera, i działa dużo wydajniej ;)

Cargoq10
daruj sobie tylko tyle Ci powiem

Zamiast pomoc to tylko zniechęcasz ludzi. <_< Niech sprobuje jak nie ma w okolicy dużej konkurencji to może sie udać. Można zaproponować sąsiada że pierwszy miesiąc neta za darmo tylko niech kupią anteny jakie im powiesz w ten sposób ograniczysz koszty instalacji nawet o połowę. Pamiętaj że pierwsze wrażenie jest najważniejsze jak net będzie chodził super to zobaczysz ludzie sami będą do ciebie dzwonić żebyś ich podłączył do swojej sieci.Ludzie wolą płacić więcej za sieć która działa stabilnie niż za taką co 1 dzień jest net a drugiego go już nie ma albo muli sie tak że strony sie nie da otworzyć :)

Moja rada poczytaj więcej o sieciach Wifi i do dzieła

e_sop

obejrzalem z ciekawosci... film mocno przesadzony...

urzywany router 10tys zl? to co to za router?

komputer z oprogramowanie 3500zl? co to za komputer? a oprogramowanie? Liczyli chyba windowsa server nie linuxa

antena odbiorcza do klienta 400zl? co to za antena? za to kupie 6paneli netusa z kablem 10m w e-wlan.pl

karta sieciowa 150zl? no tu moge sie zgodzic pod warunkiem ze robimy to na 5Ghz

anteny nadawcze... 12tys zl????? TO juz dowalili ladnie... chyba zeby cala polske pokryc... bez jaj przeciez za ta kase kupie tyle anten i tyle MT na 5Ghz ze glowa mala... pokryl bym caly chorzow tym bez problemu (moze przesadzilem ze cale ale jesli znalazl bym dobre miejscowki na te MT to czemu nie...)

samochod 30tys zl? mercedesem chca sie wozic? za 15tys idzie kupic niezly wozek typu Honda Accrod a drugi samochod np Citroena C15 czy VW T4... bez przesady... albo 1 VW passata za 15tys dostaniemy niezniszczalne auto:/

FILM PRZESADZONY jak go ktos obejrzal to pomyslal "dziekuje"

W podwarszawskim legionowie internet o predkosci 512Mb/s kosztuje 60zl! WOW!! Powiem wam ze wypas u mnie za tyle to 512Kb/s kosztuje

MARTZIN

Tymi megabitami mnie rozwalili krótko mówiąc. Ta firma to zwyczajne LOLe, może i są sporzy (ponad 50MT) to ich serwis techniczny pozostawia sporo do życzenia...

Co do cen to też deczko mnie zdziwiły ale chyba mieli na myśli licencjonowane pamo ;]

Za 50k firma ISP, g33z. Widocznie tylko ja taki łosiek co za 2 chce odpalić ;)

e_sop

najlepsze bylo obliczanie kosztow wzieli lacze 1Mb/s i powiedzieli gdybysmy mieli 30osob to straty wyniosa ok 2500zl a jak bedziemy mieli 3x wiecej to juz bedziemy na plusie 2500zl:D chcialbym widziec siec 90osobowa na 1Mb/s laczu :D chyba tylko gg by tam sie zalaczylo i strony light ;D

po 2 po kij komu 2 technikow do sieci 30osobowej? to sam zalozyciel obsluzy bez problemu i znika nam 5000zl wydatkow...

tak sobie licze i:

-komputer P IV 2ghz, 1Gb ramu, dysk 120GB mysle ze za 300-400zl dostaniemy (oprogramowanie free GNU/GPL)

-baza: MT z antena jakas horizon midi albo sektor 500zl

-checi: za darmo

-1xklient antena netusa 10dbi i 10m kabla 65zl + karta 35zl (TPlink 551G)

lub antena i 3m kabla+ blackAP - ok 180zl koszt

czyli wychodzi ze koszt calej sieci to 1000zl z aktywacja 1 klienta zalozmy ze baze dodamy jeszcze jedna to jest 1500zl

dokladajac do tego 10klientow mamy ok 3000zl wiec nie wiem skad oni wzieli cene 60tys :|

MARTZIN

No bo patrz. Puść to w TV, że za 3k zakładasz interes, który jest w stanie generować niezły zysk (jeśli sie wie co sie robi). Przecież każdy debil by sie chciał na to szarpnąć i dopiero by ludzie mówili, ze radiówka to g***o :D

e_sop
No bo patrz. Puść to w TV, że za 3k zakładasz interes, który jest w stanie generować niezły zysk (jeśli sie wie co sie robi). Przecież każdy debil by sie chciał na to szarpnąć i dopiero by ludzie mówili, ze radiówka to g***o :D

jesli przyszlo by o scislosc to na linksysa WRT54GL tez by szlo zrobic siec i tez by to wmiare smigalo :) oczywiscie trzeba bylo by szkielet zrobic na czyms lepszym jesli zaszla by taka potrzeba