Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wodniq

Netia WiMax - problemy :|

Recommended Posts

wodniq

Witam serdecznie.

To moj pierwszy post na tym forum i mam nadzieje ze dobrze trafilem z tematem w dzial.

Drodzy forumowicze, ostatnio stalem sie 'szczesliwym' posiadaczem lacza w technologi WiMax od Netii (1mbit/256kbit). i wszystko bylo by ok gdyby nie to ze co jakis czas (w roznych odstepach czasu) samo zrywa mi polaczenie i dopiero restart komputera pomaga zebym mogl ponownie sie podlaczyc. Mozecie cos zasugerowac w czym moze tkwic problem?

dodam, ze:

- lacze sie przez protokol PPPoE;

- z routera (tego od netii - urzadzenie dostepowe) wychodze od razu kablem RJ-45 do sieciowki;

- sieciowka: Attansic L1 Gigabit Ethernet 10/100/1000 Base-T Adapter

- nie mialem problemow przy poprzednim ISP od ktorego internet byl drogą WiFi.. sygnal z AP od razu szedl do routera (linksys) i dopiero z routera do tej samej sieciowki - i nie bylo problemow.

- karta sieciowa ma wylaczona opcje 'zezwalaj komputerowi na wylaczanie tego urzadzenia w celu oszczedzania energii'.

kiedy nastepuje zerwanie polaczenia to, komputery w pasku zadan nie migają, a nawet nie ma czerwonego krzyzyka czy wykrzyknika - wszystko wyglada na to ze jest OK. ale nawet wtedy nie moge otworzyc wlasciwosci polaczenia - tak jak pisalem dopiero restart komputera pomaga.

byli panowi serwisanci z netii, sprawdzilli ich router (to urzadzenie dostepowe czy co to jest) i niby jest wszystko ok i wina lezy po mojej stronie, ale ja probowalem chyba juz wszystkiego, lacznie z reinstalacja windy i aktualizacja sterownikow do karty sieciowej.

pomozecie rozwiazac problem albo zasugerowac w czym moze tkwic problem? :)

pozdrawiam

wodniq

wodniq

meczylem :/ i jaki byl tego efekt? wyslali specjaliste, podlaczyl sie na chwile do neta, stwierdzil ze wszystko u nich OK i powiedzial ze to wina mojej konfiguracji i radzi reinstalacje windowsa (buahahahah). sformatowalem twardy, zainstowalem winshita i co? to samo :D zadzwonilem znowu do netii, ci skierowali sprawe do tego samego technika. zadzwonil do mnie wczoraj (tj. czwartek) i w koncu doszedl przez telefon do wniosku ze to wina kabla sieciowego (rj-45) - no ogolnie dla mnie to jest mega walek :[ ale nic... wymienie kabel i sprawdze. niby ten kabel co mam teraz (neta zasponsorowala) jest jakis lepszej jakosci... a ja kupie zwykly i sie okaze kto ma racje. uwagami na pewno sie podziele.

a moze ktos miedzy czasie zaproponuje cokolwiek? ;>

pozdrawiam

wodniq

baxik20

Jeśli masz możliwość to sprobuj wymienić u siebie karte sieciową - możliwe że ona powoduje jakieś kłopoty ..

Jeśli nie ona to zapewne router od netii .. skoro serwisant podłączył tylko na chwile sprzęt to usterka mogła się nie pokazać w tak krótkim czasie.

Co znaczy "co jakiś czas"? Raz na dzień czy może 10 razy na godzine?

wodniq
Co znaczy "co jakiś czas"? Raz na dzień czy może 10 razy na godzine?

co jakis czas oznacza ze w roznych odstepach czasu, maksymalnie co godzine, czasem jest tak ze zresetuje komputer, polacze sie i po 2 minutach od razu rozlacza - ten sam objaw. czasem co 20 minut.

i tak jak wspomnialem maksymalnie wytrzymalo mi ok godziny, moze troche wiecej. karte sieciowa bede musial niestety kupic nowa, bo nie mam innej mozliwosci sprawdzenia - wszyscy znajomi pracuja na zintegrowanych lub maja stara neozdrade :|

dzieki za sugestie, sprawdze ta karte :)

a jeszcze aproppo karty sieciowej.. skoro chce kupic nowa po to tylko zeby przetestowac czy to jest wina karty to warto kupowac jakas solidna, np linksys'a czy moze po prostu kupic jakis inny badziew?

strusik
czy moze po prostu kupic jakis inny badziew?

Jeśli z karty sieciowej będziesz korzystał tylko do łączenia się z routerem do korzystania z Internetu, to, według mnie - badziew wystarczy :)

wodniq

wiec moi drodzy panstwo... to chyba byla wina karty sieciowej - raczej na pewno. kupilem dzis najtanszego badziewia asmaxa za 19 zl i co? i dziala rewelacyjnie. tylko zastanawia mnie fakt dlaczego przez ta karte onboard to nie dzialalo... ;> jakies sugestie?

tak czy inaczej poki co dziala i zobaczymy jak to bedzie spawac :]

napisze jeszcze jutro czy jest ok - to tak na przyszlosc, dla nastepnych userow :mrgreen:

dziekuje wszystkim za sugestie i wypowiedzi :)

pozdr

wodniq

edit: pochwalilem dzien przed zachodem slonca :[ :[ :[

wodniq

drodzy forumowicze :)

w zwiazku z powyzszym tematem i opisanym przeze mnie problemem, ktory nadal u mnie na komputerze wystepuje mam dla Was kolejna zagadke:

mianowicie - podlaczylem internet Netia WiMax do notebook'a mojego szefa, gdzie oprocz karty sieciowej wystepuje w drzewie kart sieciowych (panel sterowania -> system -> menedzer urzadzen) Karta Sieciowa 1394 ktora w polu Lokalizacja ma wpisane:

"na Kontroler hosta Texas instruments IEEE 1394 zgodny z OHCI"

(czego normalnie u siebie w stacjonarnym komputerze nie ma). Otoz podlaczylem tam ten WiMax i na notebooku internet chodzi normalnie - nie zrywa wogole polaczenia (dopiero co 24h zrywa).

Zastanawiam sie czy owa "karta sieciowa 1394" ma jakiekolwiek znaczenie w dzialaniu tego internetu?

Reasumujac: na notebooku dziala, na stacjonarnym nadal ten sam problem co opisalem w postach powyzej.

Macie moze jakies sugestie co i jak moze byc nie tak? Probowalem taka karte (karta sieciowa 1394) zainstalowac na stacjonarnym - bez skutku. wygooglowalem ze kontroler hosta IEEE 1394 dotyczy urzadze FireWire. Jak to w rzeczywistosci jest?

pozdrawiam

wodniq

Phantom

to jest modem dial-up, skoro reinstalowales winde i wogole to wirus odpada, ustaw jeszcze karte na 10 mbps poldupleks nie wiem dlaczego ale czasem pomaga na takie problemy

wodniq

probowalem kazdego trybu pracy - 10/100/1000 i auto. za kazdym razem jest to samo :/ zarowno na karcie sieciowej zintegrowanej jak rowniez na zewnetrznej karcie sieciowej (ktora kupielm do testow). i problem nadal wystepuje :/

ano i polaczenie wysypuje sie tylko na protokole PPPoE..

wodniq

odbiorcze urzadzenie? ale ktore konkretnie? antene? voice gateway? sieciowke? ;>

tak czy inaczej... rozwiazalem problem na 2 sposoby.

- zaintalowalem Viste :mrgreen: no i dzialalo bez zarzutu. swoja droga - nie taki tragiczny ten OS :twisted:

- kupilem router Linksys WRT54GL i skofigurowalem odpowiednio.

no i dziala. ostatecznie Viste wywalilem - stare nawyki... ;P

aaaaa no i co ciekawe - w koncu i na notebooku wysypalo sie polaczenie i tez pomagal tylko restart. o co konkretnie tam chodzilo? tego nie wiem. teraz dziala dobrze :) poki co jest OK, jak sie znowu zepsuje to juz nie wiem co jest zepsute.

pozdrawiam i dziekuje wszystkim ktorzy probowali pomoc i sugerowali poszczegolne rozwiazania. dzieki! :)

pozdr

wodniq

dominik1990

mówiąc urządzenie odbiorcze miałem na myśli router od netii, myślałem że każdy zrozumie ale jednak są przypadki ;()

Phantom

w zestawie jest od 2 do 3 urządzeń , chyba ze sie to zmienilo

dacula

Caly temat mnie rozbawil do lez ;-)

Szczegolnie sugestia o wspolpracy FireWire z internetem.

Panowie to co daje Netia nie ma nic wspolnego z modem, routerem!!! Jest to bramka glosowa!!! Internet przez nia tylko "przelatuje" i nie jest za net odpowiedzialna.

W skrocie jesli bierze sie samego neta dostaje sie antene i zasilacz z portem eth, jesli dodatkowo zamowila sie telefon dostaje sie bramke glosowa (Voice Gateway).