Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Soviet

Problem z połączeniem WiFi w Vista do routera

88 postów w tym temacie

Mam problem z połączeniem sie do sieci bezprzewodowej!posiadam Compal FL90 z sieciówka asus WL-170!Jjest tak że zainstalowałem stery wsjio działa komp sie nie wiesza wyszukuje mi siec oczywiście znajduje rutern ale kiedy sie chce polączyc z prawidlowa siecią to sie nie chce połączyc tylko z dwiema pozostalymi!Wiem tylko tyle że w Compal FL90 jedynie co jest szpetne to ta karta asusa najtańsza!sys operacyjny Xp SP2!pomoc pleas

0

Vista ma jakiś BUG

W częstochowie mamy kawiarnie : "Skrzynka" i oni tam udostępniają internet WIFI bepłatny dla klijentów.

Gdy ktoś przychodzi z laptopem WIn XP to działa bez problemu, natoamiast na Vista nie przydziela IP. Próbowałem już na 2 różnych laptopach z systemem VISTA (oczywiście oryginalnym). Acer Aspire i Toshiba Satelite. I nie przydziela.

Co mam zrobic? Moze jakos dowiedziec sie jaki ip przydziela na win xp i ustawic na sztywno... tylko ze ja nie mam lapa na win xp, wsyzstkie są z vista :/

0

vista jest po prostu poje... niedorobiona na maxa,

mam paru klientów na lapkach z tym szmelcem to tak samo coś z ip, rozłącza sie, pingi skaczą...

0

witam.

mam ten sam problem z Vista co większość :)

chciałbym na sztywno przydzielić IP laptopom.

Opcja wyłączenia DHCP jest w routerze ale gdzie wpisać na sztywno te IP-iki pojęcia niemam :) Wie ktoś może która zakładka służy do tego ?

http://www.demo.planet.pl/W_WRT-414/index.asp.htm

pozdrawiam drumish

0

Witam,

Na początku przyznam może, że jestem zupełną ignorantką w dziedzinie komputerów. Mam problem z połączeniem bezprzewodowym. Jestem podłączona do sieci domowej za pomocą routera PENTAGRAM P6331-4A. Używam laptopa Lenovo 3000 N200 z oprogramowaniem Windows Vista. Do pewnego czasu łączyłam się bez problemów, pewnego dnia nagle nie mogłam uzyskać połączenia. System nie wykrywa połączenia bezprzewodowego, dioda WLAN miga, gdy diagnozuję problem, pojawia mi się komunikat „ uruchom usługę bezprzewodowego systemu Windows”. Sam system jednak nie jest w stanie naprawić tego problemu, odpowiada komunikatem, aby zgłosić się do administratora sieci. Nie jest to jednak kwestia zabezpieczeń. Karta sieciowa także działa poprawnie. Sterowniki także zostały poprawnie zainstalowane.Gdy próbuję uruchomić usługę autokonfiguracji sieci WLAN drogą : run -> services.msc -> autokonfiguracja sieci WLAN -> uruchom , pojawiają mi się błędy np. błąd0xc00ce558. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.

0

hey mam laptopa fuitsusimens i też mam problem z połączeniem z inernetem komputer chodzi na Vista router pentagram cerebrus łaczy się z routerem ale nie z internetem próbowałem różnych konfiguracji i nic................. RATUNKU WłOSY MI PRZEZ TO POWYPADAJą :( POZDRAWIAM

0

Szczerze powiedziawszy również miałem ten sam problem. Pentagram Cerberus z modemem ADSL. Stacjonarny - Vista Premium smiga po kablu, laptop XP po Wifi również. Drugi laptop Vista Premium (HP Pavulon :) ) tylko połaczenie lokalne.

Po wpisaniu na stałe IP i DNS - działa.

Ale jak ktoś wcześniej wspomniał, to nie jest rozwiązanie problemu tylko jego obejście.

Dla sprawdzenia kupiłem drugi WiFi + ADSL (TP-LINK TD-W8920G) i..... śmiga bez problemu na DHCP.

W firmie mam również Wifi TP-LINK tylko starszy model - kupiony ok. rok temu - też śmiga z ustawieniami dynamicznymi - stabilnie, nie gubiąc pakietów.

Na D-Linku - sprawdzałem u znajomego - nie pamiętam modelu - również działa tylko połączenie lokalne bez netu.

Także w chwili obecnej pod Vistę polecam TP-Linka - będzie działać.

Najprawdopodobniej Linksys również.

Pozdrawiam

0

czyli najlepiej bedzię viste wyrzucić i wstawić xp z którym problemów mieć nie bede teraz i w przyszłości :)

8) no ale spróbuje jeszcze zrobić tak jak piszesz jak się nie uda to sprawdzimy pod młotkiem czy dysk twardy jest w rzeczywistości twardy pozdro dla Ciebie hey

0

Ludziska to nie jest rozwiązanie problemu tylko jego obejście!

Problem nie lezy po stronie Visty ( sam nie wierzę że to piszę) lecz po stronie producenta routerka. W Viście wrpowadzono innowacyjny protokół iP w wersji 6 a w zasadzie system flag DHCP. Większość routerów ma obsługę tej technologii jednak te najtańsze jej nie mają. mam tu na myśłi pentagramy asmax'y i inne badziewia. Rozwiązaniem jest wyłączenie ipv6 poprzez rejestr i zmuszenie Visty do używania starego protokołu v4. Kolega wyżej już podał linka do tych poprawek więc nie będę dublował. Ustawienie IP na sztywno to głupota. Ide z lapsem do hotspota i trzeba na DHCp przestawiać. Chyba że ktoś kupił laptopa i trzyma go w domu bo taka moda :/

0

arex2006 czyli zainstalować te patche? I vista będzie już przydzielała automatycznie ip np. w kafejce z darmową siecią wifi?

0

Witam

Najprostsze rozwiazanie. "Odhaczyc" w ustawieniu polaczenia danej karty (tak, tam gdzie sie ustawia to IP na sztwno) IPv6 zeby "kwadracik" byl pusty. Po tej operacji nacisnac OK.

Przepraszam za lopatologiczne tlumaczenie, ale tak zawsze bedzie bez niedomowien.

Jesli sie tak zrobi to dhcp bedzie dzialalo bez zadnych problemow, zawsze mozna jeszcze restart po tym dac.

Dziala to w 100% bez zadnego sztywnego ustawiania ip i innego cudowania.

0

No to musze powiedziec ze u mnie nie zadzialalo, acz naprawde bylem juz pelen optymizmu.. Lece dalej na ustawieniach na sztywno. Dodam tylko ze mam Paviliona dv6500 Vista Home Basic, Cerberus Lite i lacze z Netii. Tak sie jeszcze zastanawiam nad tym czy aby zmiana ustawien w routerze nie pomogla, mowie tu o tych enkapsulacjach, anexach itp sygna..

No jakby ktos mial pomysl to niech pisze.

0

żadne tam odchaczanie ipv6 czy inne te pierdoły podawane przez Was nie pomagały. Problem się rozwiązał sam po wypuszczeniu przez microsoft pacza dla kart z chipsetem atheros.

0

Problem z siecią bezprzewodową w wielu laptopach na Windows Vista jest dosyć powszechny. Co ciekawe, mimo, że problem jest znany od co najmniej kilku miesięcy - Service Pack 1 ani najnowsze sterowniki do karty sieciowej - go nie naprawiają. Aby sieć zadziałała BEZ konieczności wpisywania na szywno adresów IP (co może być męczące, jeżeli korzystasz z laptopa w różnych miejscach i w każdym ustawienia adresów IP musiałyby być inne), czyli poprzez zwykły DHCP - trzeba pogrzebać trochę w rejestrze: http://www.jedlinski.pl/blog/2008/01/31/vi...problem-z-dhcp/

Mam nadzieję, że to pomoże.

= Artur Jedliński

0

u mnie nic nie pomaga wszystkiego probowalem, Vista Home Premium na laptopie Toshiba lapie WiFi tylko na IP stalym na automatycznym nie pomaga nic ani edycja w rejestrze ani pache kompletna mogila a smigac na stalym IP to mozna ale tylko w domu :/ jesli ktos ma jakis pomysl to pieknie prosze o pomoc router Edimax ktory rozdziela net na kablowy i radiowy kablem smiga WiFi na viscie tylko na IP stalym, problem jest z tym DHCP

0

Wstaw tutaj screena z rejestru, z HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Tcpip\Parameters\Interfaces\{GUID}

0

Bardziej przydalby sie screen w czasie kiedy masz ustawione DHCP i nie masz polaczenia, niz ze statycznego IP :-) I czy jestes pewien, ze 07E04703-... to wlasnie bezprzewodowa sieciowka?

Ustaw sobie:

EnableDeadGWDetect = 1

EnableDHCP = 1

Jak nie pomoze, daj screena z DHCP.

0

dzieki za odpowiedz i zainteresowanie. Zrobilem jak poleciles zmienilem:

EnableDeadGWDetect = 1

EnableDHCP = 1

nadal nic, teraz zrzucam screen z automatycznego IP wykorzystujacego DHCP, oczywiscie internetu nie ma.... tak sobie mysle ze moze to cos w opcjach routera zle skonfigurowalem ale na xp przez lana chodzi i na stalym IP tez wiec to chyba nie router tylko ta vista.... pomocy ... hehe

0

Sprobuj jeszcze dac start > uruchom > cmd.exe > ipconfig /all

i zrob screena

A potem start > uruchom > cmd.exe > ping 192.168.2.1

i znow screena

Czy Vista pokazuje komunikat, ze polaczenie jest Tylko Lokalne? jezeli nie, to czy dziala Ci GG lub Skype (co by wskazywalo na bledne przydzielenie DNS)? Wiecej pomyslow nie mam - u mnie dziala :-)

0

ok dzieki za dobre checi i stracony czas :) moze ktos pomoze....

a na chwile obecna wesolych :)

0