Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Soviet

Problem z połączeniem WiFi w Vista do routera

Recommended Posts

Soviet

Witam, mam problem z połączeniem laptopa Toshiba A200 14E do routera Ceberus Lite. Laptop chodzi na Vista lączy się z siecią ale nie ma dostępu do internetu. Jest napisane że dostęp tylko lokalnie. Tak samo się dzieje jak wepne kabel sieciowy od routera. Wszystkie zapory zostały wyłączone. Inny laptop na XP połączył się z internetem bez problemu. Prosze o pomoc i pozdrawiam.

booored

najprawdopodobniej router nie ma włączonego servera DHCP i nie przydziela adresów IP - musisz albo ustawić IP ręcznie albo włączyc DHCP na routerze

kot

Mam ten sam problem na toshibie a200-13O, łączy się z siecią bezprzewodową, ale tylko z routerm (asmax 704g) nie z internetem.

Nie mogę znaleźć konfiguracji DHCP dla wlan, dla lan jst włączona.

screeny z konfiguracji:

4ffa04fee1c7fc9d5b5d70e67dde62d6.th.jpg

fe6ad9ff73ac1dfc01a7c7fbf4f05d01.th.jpg

fa12e8e130c18056873df33dc35036e8.th.jpg

Soviet
najprawdopodobniej router nie ma włączonego servera DHCP i nie przydziela adresów IP - musisz albo ustawić IP ręcznie albo włączyc DHCP na routerze

DHCP mam włączony. kot udało Ci się podłączyć w koncu? Ja już z tego wszystkiego zainstalowałęm XP ale powróciłem do Visty (problemy ze sterownikami)

szymczer
Witam, mam problem z połączeniem laptopa Toshiba A200 14E do routera Ceberus Lite. Laptop chodzi na Vista lączy się z siecią ale nie ma dostępu do internetu. Jest napisane że dostęp tylko lokalnie. Tak samo się dzieje jak wepne kabel sieciowy od routera. Wszystkie zapory zostały wyłączone. Inny laptop na XP połączył się z internetem bez problemu. Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Ustaw w lapku IP na stałe np. 192.168.1.105 i bramę 192.168.1.1 Ar-704g przydziela adresy od 192.168.1.100. W Vista jest taki problem, że nie przyjmuje IP z DHCP.

art_zaj

Sorki ale mam ten sam problem tylko ja mam w domu 4 kompy z czego 1 stacjonarny przez kabel i 3 laptopy WiFi i na dwóch lapach mam viste i na nich łaczy mi sie tylko lokalnie :( czyli nie mam neta a na tym laptopie na którym mam xp zero problemów:(

dodam ze kozystam z neostrady i mam do tego router Encore ADSL 2+WIG

bardzo prosze o pomoc POZDRO

szymczer

heh, znalazłem odpowiedź, a przynajmniej u mnie działa. A więc ustawiłem IPv4 na sztywno, wpisałem DNS'y i internet jest! Poniżej screeny mojej konfiguracji. Jak będzie komuś działać do piszcie. Dodam, że mam włączone szyfrowanie na routerze Asmax Ar-704g WPA-PSK/TKIP. Zrobiłem reset systemu i ustwienia zostały.

Śmiga wszystko aż miło. Nie dotykajcie tylko IPv6, bo to jest czarna magia i jeszcze do końca tego nie rozumiem ale dowiem się co i jak. To jest IP w postaci binarnej połączone z adresem MAC routera czy jakoś tak.

98634690ue3.jpg

74735746nk4.jpg

37601572ah3.jpg

37052971uj4.jpg

93845997di7.jpg

71748324vv3.jpg

76333190hy3.jpg

http://img358.imageshack.us/img358/1844/asmax1ya7.jpg

Sorry za długiego posta ale musiałem gdzieś wcisnąć te screeny.

wood

działa to nieraz najlepiej zmienic sterowniki karty wifi wtedy napewno zadziala

TOMcki

dzieki szymczer!! Poustawialem wszystko tak, jak jest to widoczne na screenach :-) dziala! Jak sie okazuje Vista nie przyjmuje ip z dhcp :/

Dodatam tylko ze korzystam routera ASMAX 704g

Pozdrawiam!

robal-makro

A co z Vistą i Liveboxem? Laptok Toshiba a200 1gh nie chce się połączyć z livboxem, mimi, że go widzi. IP i DNS wprowadziłem na sztywno i dalej nic. Sieć widzi, rozpoznaje, ale się nie łączy. Co tu zrobić, bo złości mnie to.

szymczer
A co z Vistą i Liveboxem? Laptok Toshiba a200 1gh nie chce się połączyć z livboxem, mimi, że go widzi. IP i DNS wprowadziłem na sztywno i dalej nic. Sieć widzi, rozpoznaje, ale się nie łączy. Co tu zrobić, bo złości mnie to.

Jakiej używasz karty sieciowej? Tej z Neo czy wbudowanej?

chouche

Mam ten sam problem. Również mam Toshibę A200 1GH i liveboxa. Nawet nie mam jak wpisać klucza neostrady. Po prostu nie łączy. Nic.

mourus

u mnie wszystko prawie wszystko działa bez problemu - prawie. Tzn. nie umiem ustawić w Viście aby zapamiętywał ustawienia IP. Tzn. za każdym razem po uruchomieniu w moim przypadku laptopa - resetowane są ustawienia adresu IP ... i trzeba wpisywać ręcznie .... jak się wkurzę to ... jakiego linux-a zainstaluje bo kupować xp nie zamierzam.

szymczer
Mam ten sam problem. Również mam Toshibę A200 1GH i liveboxa. Nawet nie mam jak wpisać klucza neostrady. Po prostu nie łączy. Nic.

Ponawiam pytanie. Korzystacie z karty wifi wbudowanej czy z dongle od Neo?

u mnie wszystko prawie wszystko działa bez problemu - prawie. Tzn. nie umiem ustawić w Viście aby zapamiętywał ustawienia IP. Tzn. za każdym razem po uruchomieniu w moim przypadku laptopa - resetowane są ustawienia adresu IP ... i trzeba wpisywać ręcznie .... jak się wkurzę to ... jakiego linux-a zainstaluje bo kupować xp nie zamierzam.

Jaka wersję Visty masz? Słyszałem, że Vista nie pamięta (nie zapisuje) ustawień IP ale u mnie tego nie ma. Wrzuć screeny z konfiguracji TCP/IP v4 (przycisk zaawansowane). Pomyślimy nad tym.

mourus
Jaka wersję Visty masz? Słyszałem, że Vista nie pamięta (nie zapisuje) ustawień IP ale u mnie tego nie ma. Wrzuć screeny z konfiguracji TCP/IP v4 (przycisk zaawansowane). Pomyślimy nad tym.

VISTA HOME PREMIUM

Ustawienia IP i zaawansowanych powinny być dobrze - myślę że problem jest z tym że nie mogę znaleźć to co jest na okienku "Ustawienia sieci lokalnej (LAN)", i nie umiem "odchaczyć" automatycznego wykrywani ustawień :?

szymczer
myślę że problem jest z tym że nie mogę znaleźć to co jest na okienku "Ustawienia sieci lokalnej (LAN)", i nie umiem "odchaczyć" automatycznego wykrywani ustawień

"Ustawienia sieci lokalnej (LAN)" - znajdziesz je klikając prawym przyciskiem myszy na ikonę Internet Explorer'a i wybierając zakładkę "Połączenia"

albertuning

Witam wszystkich.

I u mnie jest podobna sytuacja (Vista Home laptop lenovo n100 + router Pentagram Lite), ponieważ połączenie jest tylko lokalne bez internetu, ale mimo to, że mam tylko lokalne to i tak nie mogę wejść na kompa stacjonarnego, n którym są rzeczy udostępnione (poprzez kabel LAN wszystko śmiga bez problemu)

Pozdrawiam

szymczer

A masz włączony NetBios na karcie wifi? Spróbuj wejść przez START=>URUCHOM i wpisz \\(adres ip drugiego kompa) np. \\192.168.1.2

albertuning

A gdzie mam sprawdzić jaki adres IP ma jeden i drugi komp? Adres routera to 10.0.0.2.

szymczer
A gdzie mam sprawdzić jaki adres IP ma jeden i drugi komp? Adres routera to 10.0.0.2.

Zobacz na kompie status połączenia to pokaże ci IP albo wejdź na START=>URUCHOM=>CMD i pisz komendę ipconfig /all

albertuning

Już teraz wiem jaki mam IP na każdym kompie.

Jak odłączę kabel to przez wifi po wpisaniu adresu drugiego kompa wyskakuje, że nie można połaczyć i nie mogę wejść na drugiego kompa, nie mówiąc o internecie

albertuning

OKi, już można powiedzieć, że doszedłem do internetu, fakt faktem, że raz mam internet, ale po restarcie kompa raz jest po kolejnym restarcie znowu nie ma, coś jeszcze muszę się pobawić.

Użyłem ustawień, które są na poprzedniej stronie, czyli wpisałem IP kompa w ustawieniach karty wifi

Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam

Lukaseeeeek

Witam! Moj problem z WiFi jest pokrecony!

Posiadam:

[PC (Win XP )] ------ [Router Cerberus] ))))))((((((( [ Laptop (Win Vista )]

Dostawca neta: TP

Router dostarcza neta po kablu do PC, ale......hym....tu juz przejrzalem mnustwo for, w tym te, dzieki niemu smigal mi necik na lapku, wpisalem nr IP na sztywno.

Wiec czemu tu pisze? Bo pomimo, że status polaczenia z routerem jest OK, i nawet ststus polaczenia z Internetem jest OK, to przegladarka lezy i kwiczy. Po rozpoczeciu polaczenia, lapek odbierze pare bajtow info i dalej staje :/ Dziwne. Firewall w systemie wylaczony, jedynie jest wlaczony ten w routerze. Zapora windowsa wylaczona i dalej nic :/ i w ogole czasami sie chce laczyc z siecia a czasami nie, heh ktos mi pomoze? jakies pomysly co jest nie tak?

o szok, po 15 minutach przegladarce udalo sie wyswietlic zawartosc google, cos jest z transferem :/ co go moze blokowac, antywirus to Avast

pit_pit

Witam.

mam ten sam problem:

Chce podlaczyc sie do internetu via wifi. vista (home) laczy sie z siecia ,

ale nie uzyskuje podlaczenia z internetem.

W tej samej sieci sa dwa inne laptopy - one nie maja zadnych problemow z i-netem (chodza pod XP).

Siec jest typu unsecure, czyli nie ma zdanego hasla wep, wap. Jakosc

sygnalu jest doskonala. ustawiania dns i ip mam zaznaczone na "uzyskaj automatycznie". Co ciekawe MOGE podlaczyc sie bez problemow do sieci sasiadow i i-net dziala (siec tez unsecure)!

Co jest grane???

resetowanie routera, wpisywanie ip i dns'ow na sztywno - nic nie pomaga.

Ponizej podaje dane otrzymane po wpisaniu ipconfig /all:

Microsoft Windows [Version 6.0.6000]

Copyright © 2006 Microsoft Corporation. All rights reserved.

C:\Users\Piotr>ipconfig /all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : Piotr-PC

Primary Dns Suffix . . . . . . . :

Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid

IP Routing Enabled. . . . . . . . : No

WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Wireless LAN adapter Wireless Network Connection:

Connection-specific DNS Suffix . :

Description . . . . . . . . . . . : Dell Wireless 1390 WLAN Mini-Card

Physical Address. . . . . . . . . : 00-19-7E-7D-B4-62

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes

Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::6125:2664:5710:905b%10

(Preferred)

Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.144.91(Preferred)

Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.0.0

Default Gateway . . . . . . . . . :

DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 167778686

DNS Servers . . . . . . . . . . . : fec0:0:0:ffff::1%1

fec0:0:0:ffff::2%1

fec0:0:0:ffff::3%1

NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Ethernet adapter Local Area Connection:

Media State . . . . . . . . . . . : Media disconnected

Description . . . . . . . . . . . : Broadcom 440x 10/100 Integrated

Controlle

r

Physical Address. . . . . . . . . : 00-19-B9-6E-28-08

DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No

Tunnel adapter Local Area Connection* 6:

Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface

Physical Address. . . . . . . . . : 02-00-54-55-4E-01

Tunnel adapter Local Area Connection* 7:

Description . . . . . . . . . . . : isatap.Belkin

Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0

Tunnel adapter Local Area Connection* 9:

Description . . . . . . . . . . . : isatap.{99BD0FD5-1B0E-4AD6-8722-

F2D8E2D3C

094}

Tunnel adapter Local Area Connection* 12:

Description . . . . . . . . . . . : 6TO4 Adapter

szymczer
Autoconfiguration IPv4 Address. . : 169.254.144.91(Preferred)

Dlaczego nie ustawiacie IP na sztywno?