Zaloguj się, aby obserwować  
Szymon

Podział internetu radiowego

Recommended Posts

Bohi

Witam wszystkich :)

Na poczatek, chce powiedzieć, ze jestem tu nowy (jak by ktos nie zauwazyl :P), i z gory przepraszam ze wszelkie niescislosci i potkniecia.

Przechodzac do meritum sprawy tego posta, mam taka rosterkę:

Konfiguracja sieci bezprzewodowej w 2 piętrowym budynku ( parter + 2 piętra ). Na parterze jest juz zainstalowany router Linksysa, na 1 pięterku zasieg słabnie, na 2 nie ma go juz w ogole.

Czy dobra i mozliwa opcja jest instalacja 2 AP ( na 1 piętrze - połączony RJ-45 z routerem, na 2 piętrze AP połączony z jego 'bratem' na piętrze niżej również RJ-45?

Mam nadzieję, że zrozumiale to napisalem :)

Z gory dziekuje za odpowiedz.

cm812

Witam ALL!!!

I ja borykam się z urządzeniem małej sieci w domu bo pracując na 2 kompach aby ten drugi miał net musi działać pierwszy ;)

Mój dostawca ISP gdy powiedziałem mu o nowym lapku i ew. problemach z podpinaniem kabla raz do stacjonarnego a raz do lapka (nie wie o podsieci) zaproponował mi AP (dostarczy) i wspomniał coś o routerze abym sobie kupił i podzielił net na te kompy.

Reasumując, mam radiówkę, kartę PCI i 2 stacjonarne dojdzie laptop - wyleci PCI na jej miejsce wpadnie AP do niego antena z dzchu i kabelek do routera a ten (w miarę możliwości) rozdzieli ten net na kompy np. te 3 kablowo lub jeśli będzie dobry router i radiowo!!! Tak na razie zatrybiłem oby dobrze stworzenie takiej podsieci.

kilka pytań:

1. czy dodatkowo mógłbym podesłać z tego routerka radiowo sygnał kumplowi - ale abym i ja mógł korzystać z wifi?

2. jaki router polecicie do takiej sieci?

3. istnieje router, który może pracować i pod siecią radiową i przy ew. zmianie dostawcy np. neostrada

4. faktycznie przy braku prądu taki router czy AP nie dział i trzeba to restartować?

sorki za lamerstwo ale choć latek na karku sporo to ciekawość jest wielka ;)

pozdr

sjmlo

wujek mozesz odpowiedziec na moje poprzednie pytanie??

jesli nie to czy zamieniajac D-linka clienta na edimaxa clienta, bedzie mozna wszystko poustawiac?? napewno w edimaxach mozna zmienic mac na wyjsciu wireless??

skynet

na edim ed7206apg w trybie klienta można zmieniać mac adres na radiu!!

sjmlo

czyli na takim apeku mozna zmienic na 100%mac na wyjsciu wireless??

http://allegro.pl/item154554826_edimax_ew_...ision_tech.html

pytam zeby byc pewnym, po juz sie sfrajerowalem kupujac osranego d-linka, i wszyscy pisali ze mozna zmienic maca,a tu ***. czyli 100%?

A i jeszcze @skynet wiesz jak jest rozpoznawwane poalczenie na apeku jesli polaczy sie z nim apek klient?? Mozna poznac ze to jest apek a nie karta wlan??

skynet

Tu masz fote z ediego http://www.skynet.konin.lm.pl/111.JPG można sklonować maca lub wpisać swojego

Na APku wiadć tylko mac adres klienta karty czasami mają inną serie maców od APków ale jak zrobisz klonowanie to niesądze aby adminowi aż tak się chciało grzebać

sjmlo

Wielkie dzieki za odpowiedzi @skynet, nie wiem jak jest na innych apekach ale w d-linku przy dhcp jak sa podlaczeni klienci to pokazuje przydzielony ip i pokazuje rowniez nazwe hosta klienta, wiec jak sie poalczy apek, to co pokaze w polu hosta ;p. Jeszcze raz wielkie dzieki, oby teraz trybilo wszystko, hihi, pozdrowienia

Pytek44

Witam jestem tu nowy i jestem kompletnym laikiem w sprawach sieci bezprzewodowych, ale chce połączyć PC z notebookiem i tu nasuwa się pytanie jaki sprzęt kupić i w jaki sposób połączyć to. Wyczytałem ze potrzebuje do tego Access Pointa i routera ale nie bardzo wiem co i jak. Mam radiówkę i taki "modem"(czy coś w podobie) - http://allegro.pl/item155097916_karta_wifi...v_gw_od_ss.html ,

na początku tematu wyczytałem, iż potrzebuje routera http://www.allegro.pl/item146547425_edimax..._fv24gw_ss.html oraz AP http://www.allegro.pl/item144942380_edimax...ysylka_12h.html

i jak to połączyć i coś trzeba jeszcze dokupić? Może być PC podłączony jakimś kablem do routera czy czegoś tam, a notebook najlepiej jakby byl radiowo połączony :wink:

skynet

jeśli do odbioru radiówki masz tą coś planeta co nazywasz "modemem" to zamiast etgo podpinasz Ap naprzykład tego ediego 7206 skrętką łaczysz go z routerem tym 6204 i do routera podpinasz kablem PC a lapka radiem

Ob sprzęty które pdałeś są OK do podziału

skynet

jeśli do odbioru radiówki masz tą coś planeta co nazywasz "modemem" to zamiast etgo podpinasz Ap naprzykład tego ediego 7206 skrętką łaczysz go z routerem tym 6204 i do routera podpinasz kablem PC a lapka radiem

Pytek44

bo to cos planeta sluzy chyba jako karta sieciowa....wiec to cos wywalic?

sjmlo

APC laczysz z routerem skretka do portu WAN. Jesli komputer chcesz polaczyc przewodowo, to laczysz go skretko do portu lan w routerze, ale tutaj mozesz wykorzystac swoja karte wifi planet podpinajac ja do pceta i laczac sie bezprzewodowo z routerem(AP), jesli twoj laptok nie ma wifi to laczysz go skretka do portu lan w routerze, lub mozesz zrobic tak samo jak w pececie podlanczajac swoja karte planet :D

cm812

Jakoś post mój został bez odzewu, to i wysiliłem komórki. Poradźcie co wybrać z tych modeli:

AP:

1. Edimax EW-7206APG+Client

2. linksys - jaki???

ROUTER:

1. Linksys WRT54GL (o co chodzi przy GL-EU lub GS)

2. Edimax BR-6204wg

3. OvsLink IP1000R

4.TPLink WR542G

mam radiówkę, stąd potrzebny AP i 2 kompy + laptop WiFi

ps.

1. Pentagram Cerberus Wi-Fi Lite załatwi mi może te dwa urządzenia AP i Router???

2. Istnieje router i do Neo i do radiówki - taki uniwersalny?

ps.ps. pozdro dla Moderatorów z okolicy (Cz-Dz. i Dankowice - LKS) :)

Pytek44

APC laczysz z routerem skretka do portu WAN. Jesli komputer chcesz polaczyc przewodowo, to laczysz go skretko do portu lan w routerze, ale tutaj mozesz wykorzystac swoja karte wifi planet podpinajac ja do pceta i laczac sie bezprzewodowo z routerem(AP), jesli twoj laptok nie ma wifi to laczysz go skretka do portu lan w routerze, lub mozesz zrobic tak samo jak w pececie podlanczajac swoja karte planet :D

dzięki za odpowiedz i wytlumaczenie :wink:

sjmlo

@cm812

Ja moge ci polecic:

Edimax EW-7206APG+Client oraz EDIMAX BR-6204WG

Naprawde tani zajefajny sprzet. Nigdy nie kupuj d-linka :) .

cm812

thx @sjmlo

w MM znalazłem Linksys WRT54G i czy on mógłby mi zastąpić narazie (póki nie będzie laptopa) AP i router na kabel.

Tak aby podpiąć antenę z dachu do Routera jakoś nadać mu MAC (taki jak w karcie w kompie) i póścić już net przez wyjścia Rj-45.

Będzie lapek to dokupi się AP i po sprawie albo jak będzie Neo to kupi sie AP z aDSL.

W konfigu NET - AP - Router

zagra to????

ps. może się ktoś jeszcze wypowiedzieć do w.w posta

sjmlo

Z tego co zrozumialem, to chcialbys tylko uzyc Linksys WRT54G do rozdzielenia neta, ale to nie przejdzie, niezbedny jest AP Client, zamiast Linksys WRT54G, mozeszs uzyc zwyklego routera ze switchem bez wifi, jesli oczywiscie nie masz zamiaru sie laczyc bezprzewodowo.

2 urzadzenia sa niezbedne!! APC i router(lub ap z routerem :) )

Jesli mialbys neo wtedy nie potrzebny ci jest APC, wystarczy router z modem adsl i opcjonalnie z wifi

cm812

chmmm...

wydawało mi się, że ten WRT54G (GL-EU) ma opcję AP i można go podpiąć bezpośrednio do anteny od SPI...

Znalazłem właśnie ten model Linksys WRT54GL-EU za 220pln w sklepie, warto go brać i czy różni się czymś ważnym od tego GL???

Jaką kartę sieciową z antenko na PCI polecacie?

pozdr

SuchyX

Witam czytałem czytałem i się sam pogubiłem już w tym wszystkim :/ Prosze o odpowiedź tylko same przykłady:

Mianowicie mam internet radiowy antena na dachu podłączona do karty Wi-Fi i chciałbym go rozdzielić na jeszcze dwa komptuery w sumie będą 3 komputery dwa stacjonarne i trzeci laptop. Stacjonarne chciałbym przez kabel a laptopa porzez Wi-Fi. Na każdym z nich chciałbym mieć niezależy internet obojętnie który komputer mam włączony wybacznie mi ale jestem troche zielony w tych sprawach :-((( Czy jest jedno urzadzenie którym będę mógł zrobić tak jak wyżej opisalem prosze o jakiś link do urządzenia bądź czy będą potrzebne dwa urządenia....

Z góry dziękuje za odpowiedź Pozdrawiam....

Znalazłem coś takiego czy to urządzonko pomogłyby mi ???

SparkLAN - WX-7615A 802.11a+g AP/Router

Pytek44

Wczesniej koledzy mi wyjasnil:

Musisz kupic Router (najlepiej ten)http://www.allegro.pl/item146547425_edimax..._fv24gw_ss.html

oraz AP (i najlepiej ten) http://www.allegro.pl/item144942380_edimax...ysylka_12h.html

a tu masz opis smjlo jak to podłączyć komp przewodowo, laptok bezprzewodowo

smjlo opisal mi na 2 kompy tylko ale na 3 to by niebylo chyba problemow bo ten router raczej ma wyjscie na 4 kompy :)

SuchyX

a nie ma jednego urządzenia który byłby zarówno AP i Routerem?? czy na 100% musze mieć dwa urzadzenia

Pytek44

bylo gdzies na forum, poszukaj bo chyba nawet w tym topicu

jaku

Witam

W moim mieście jest darmowa sieć wifi i łączę się z nią poprzez kartę wifi w laptopie. jednakże sygnał jest bardzo słaby i często zrywa połączenie. Dlatego chcę zamontować antenę zewnętrzną i .... no właśnie jaki urządzenie muszę dokupić: access point czy router, no i jaki? Mam jakiegoś access pointa Sitecom WL-105b ale przez niego nie mogę się połączyć (tryby AP mode ma Access point i Wireless Bridge).

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować