Zaloguj się, aby obserwować  
Szymon

Podział internetu radiowego

Recommended Posts

skynet

koszty

AP edimax 7206apg - 120zł

router BR-6204wg -150zł

razem 270zł

Drogo ?? możesz wtedy podłanczaść kompy kablem i radiem

Jeśli niechcesz wydać więcej kasy to najprostrzym rozwiązaniem jest podpiąć lapka do stacjonarki kablem przez karte lan i w winschrocie udostępnić połaczenie z karty radiowej na lanoską (jest odpowiedni konfigurator) niestety to rozwiązanie ma poważny problem bo zeby mieć neta na lapku komp musi być właczony

wujek

O edku opinii jeszcze nie słyszałem. Natomiast WRT jest sprawdzony ;)

Szymon

a jak to jest jak zrobie sieć to kazdy z laptopem kto podejdzie pod moja baze to bedzie mogl sie polaczyc z netem, czy poprostu sie tak konfiguruje ze sie nie da takiej akcji zrobic?

wujek

A od czego jest WPA, od czego MAC control? :)

Ronaldo 30

Rowniez chce rozdzielic neta z radia i mam pytanko czy musze kupowac te 2 urzadzenia tzn.AP oraz router-wifi a moze jest jekieś urzadzenie 2w1 zeby neta z radiówki rozdzielić również beprzewodowo?

Szymon
A od czego jest WPA, od czego MAC control? :)

czyli to kwestia konfiguracji :)

Rowniez chce rozdzielic neta z radia i mam pytanko czy musze kupowac te 2 urzadzenia tzn.AP oraz router-wifi a moze jest jekieś urzadzenie 2w1 zeby neta z radiówki rozdzielić również beprzewodowo?

dobrze by było jakby mozna było jednym ale wujek i skynet pisali ze jedynie mozna kupić 2 urządzenia..

a tak jeszcze odnosnie tego zabezpieczenia to czy bede musial o cos prosic administratora sieci zeby mi coś odblokowal, MAC czy cos tam ? czy on poprostu nic do tego nie ma za ja se tu sieć robie?

wujek

Jeśli pozwala dzielić łącze w obrębie lokalu/posesji o nic nie musisz go prosić. No chyba że nas :D

wujek

Nie dwa. Dlaczego? Bo rutery bezprzewodowe nie potrafią pracować w trybie Client. Kup Edimax EW-7206APg i do tego ten TP-Link. Póki co nie jestem pewien jak ten ruter się sprawdza. Jak ktoś go ma niech się tu wyspowiada :D

Szymon

jeszcze mam takie pytanie, bo teraz jade na karcie wi-fi do ktorej to jest antena podlaczona no i mam program Wirelles LAN Monitor a gdy ja juz bede mial Edimaxa i np Linksysa podloczona to ja wogle niebede korzystal z wi-fi w stacjonarnym i niebede mogl korzystać z tego programu no i wiedizec jaka jest sila sygnalu itp ?

wujek

W AP jest pokazywana siła sygnału w zakładce "site survey".

Ronaldo 30
jeszcze mam takie pytanie, bo teraz jade na karcie wi-fi do ktorej to jest antena podlaczona no i mam program Wirelles LAN Monitor a gdy ja juz bede mial Edimaxa i np Linksysa podloczona to ja wogle niebede korzystal z wi-fi w stacjonarnym i niebede mogl korzystać z tego programu no i wiedizec jaka jest sila sygnalu itp ?

no raczaj nie

edit, mialem wczesniej ap i tam tylko pokazywalo mi nazwe sieci

Ronaldo 30
Nie dwa. Dlaczego? Bo rutery bezprzewodowe nie potrafią pracować w trybie Client. Kup Edimax EW-7206APg i do tego ten TP-Link. Póki co nie jestem pewien jak ten ruter się sprawdza. Jak ktoś go ma niech się tu wyspowiada :D

a 2x Edimax EW-7206APg ?

wujek
a 2x Edimax EW-7206APg ?

Zrobią przekaźnik bez rutowania połączenia i wtedy do kolejnych kompów potrzeba by było IP przyznawane przez administratora sieci.

Ronaldo 30

acha, wielkie dzieki :)

pozdr..

skynet

Najlepszy rozwiązaniem jest kupno 2 urządzeń AP który będzie odbierałó sygnał oraz router aby go rozdzielić (router ponieważ wtedy kożystasz z jednego IP od ISP na kilku kompach)

Co do edimaxa to używam go osobiście i spisuje się świetnie od 6 miechów bez restaru (no chyba że brak prądu :-))

Szymon temat podziału jest wałkowany już długo z tego co widze twoja wiedza jest imponująca (bez obrazy) w tym temacie najlepiej miałeś tu podane kilka przykładów sprzętu jaki trzeba kupić moja rada jest taka kup go a potem daj to komuś kto się na tym zna i ci to podłaczyi skonfiguruje bo to też jest osobna bajka, niewystarczy że podpniesz kabelki i będzie działać.

Szymon

no tak nie mam duzej wiedzy odnosnie sieci, dzieki waszej pomocy troche sie ona wzbogaciła, Dzieki

maxdax

Czy Edimax'em BR-6204WG jest możliwośc dzielenia łącza % tzn, że router będzie wykrywał czy komp jest włączony czy nie i np. gdy są dwa kompy włączone to każdy otrzyma po 50% przepustowoci łącza, gdy 3 kompy włączone to 33,3% przepustowości?

jesli nie to jaki router ma możliwośc dzielenia % który polecacie?

skynet

edi ma mozliwość tylko podziału neta na sztywno tzn. podajesz ile ma być maxymalna prędkośc dla danego kompa lub jaka ma być gwarentowana prędkość dla kompa wsumie można zrobić to na zasadzie że danemu kompowi gwarantujesz prędkość jeśli inne są odłaczone to dlaniech idzie więcej jeśli się podepną to dzieli po tyle ile mają zagwarantowne

choyrack

Mam takie pytanie. Czy w APC mozna ustalic mu adres MAC? Bo jesli moj ISP ma MACControl to musi byc taka mozliwosc, a ze nieinteresowalo mnie to wczesniej, to sie pytam

//EDIT

I jeszcze jedno. Czy nie ma takiego AP, w ktorym byly by dwa wyjsca/wejscia radiowe, zeby mozna bylo jedno ustawic jako Klient do odioru sygnalu od ISP, a drugie tak zeby nadawalo SSID i zeby kompy podlaczyc radiowo do neta (plus ewentualnie skretka)??

wujek

Ad. 1. Tak :)

Ad. 2. żeby się tak dało (a właściwie żeby było takie cudzio) to byśmy nie kombinowali :P

Rozglądałem się za ruterami bezprzewodowymi OvisLinka i WT-2000R można nabyć za ~200zł.

sjmlo

Witam, a czy ktos by mogl opisac jak to zrobic na d-linkach??

wujek napisales ze w edimaxach i ovislinkach mozna zmienic MAC, a czy mozna to zroibc w d-linkach??

APC trzeba polaczyc z routerem kablem skrosowanym, czy zwyklym??

W d-linku mam jeszcze cos dziwnego, jak APC laczy sie z routerem, to w statach polaczonych klientow, mam pokazany inny adres MAC APC niz jego rzeczywisty, dlaczego tak sie dzieje??

Istnieje mozliwosc aby sprawdzic w APC czy jest polaczony z innym urzadzeniem??

wujek
wujek napisales ze w edimaxach i ovislinkach mozna zmienic MAC, a czy mozna to zroibc w d-linkach??

Nie orientuje się za bardzo ale powinno się dać (Clone MAC Address).

APC łączymy z ruterem skrętką prostą.

W d-linku mam jeszcze cos dziwnego, jak APC laczy sie z routerem, to w statach polaczonych klientow, mam pokazany inny adres MAC APC niz jego rzeczywisty, dlaczego tak sie dzieje??

O ile się nie mylę masz model DWL 900 AP+ który nie maskuje adresu MAC karty sieciowej w kompie.

sjmlo

Mam:

APC - D-Link DWL-700AP

AP z routerem i switchem - DI-524

Jak patrzylem to AP z routerem i switchem ma opcje klonowania MAC, ale APC ju takiej opcji nie ma ;(, albo nie wiem jak to zrobic.

Skoro ten model DWL-700AP nie maskuje adresu MAC karty sieciowej, to w polaczeniach nie powinnien byc jego rzeczywisty adres MAC, a tym czasem jest jakis calkiem inny i nie wiem dlaczego?

A gdy APC polaczy sie ze sprzetem mojego dostawcy, to admin moze rozpoznac ze to jest APC?? Bo w statach pokazuje nazwe hosta, wiec w przypadku APC co pokaze?

I jeszcze jedno, czy mozna nadac APC adres IP, maske, dns, i brame??

Bo jak patrzylem to mozna bylo tylko nadac te rzeczy tylko w zakladce LAN, a w wirless nie bylo takich opcji.

dzieki za odpowiedzi

ps. a co do polaczenia APC z routerem to na pewno jest zwykla skretka, bo jak lacze APC z kompem to muis to byc skretka skrosowana;p

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować