Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Szymon

Podział internetu radiowego

429 postów w tym temacie

Z pierwszym sobie jaks poradziłem ale z 2gim mam problemy:

Czy mam włączyć na nim tez klonowanie MAK, i w jakim trybie go ustawić, no i trzecie pytanie jaki adres IP mam wpisać na tym interfejsie LANowym

Pozdrawiam

0

Witam

Czytam forum od 5 godzin i już się w tym wszystkim pogubiłem. Problem wygląda następująco: internet dostarczany po radiu, w kompie bezprzewodowa karata sieciowa. Siec zabezpieczona przez filtrowanie adresów mac. Adres ip ustawiany w karcie na stałe. Dane ip:

DHCP włączone . . . . . . . . . . : Nie

Adres IP. . . . . . . . . . . . . : 192.168.1.21

Maska podsieci. . . . . . . . . . : 255.255.255.0

Brama domyślna. . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Serwery DNS . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1

Ale pojawił się drugi komputer u trzeba podzielić internet. Kupiłem ap TL-WA501G i router z wi-fi TL-WR340G. Zgłosiłem u administratora potrzebę zmiany adresu mac i podałem mu adres mac ap. Wszystko fajnie pięknie, gość wpisał nowy mac, ja ustawiłem ap w trybie client, wybrałem sieć do jakiej się ma podłączyć i tu zaczyna się problem. Jaki adres ip mam ustalić dla ap? Taki jaki miałem ustawiony na karcie sieciowej? Czy podpinając kablem komputer do samego ap ustawionego w trybie client będzie internet na komputerze?

Pozdrawiam mjq

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0