Zaloguj się, aby obserwować  
Szymon

Podział internetu radiowego

Recommended Posts

version

Witajcie.

Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić.

Posiadam internet dostarczany drogą radiową. W domu mam zrobioną prostą sieć Lan w której znajdują się 3 komputery. Jeden stanowił rolę routera/serwera programowego udostępniając internet dla innych komputerów w sieci. Jak wiecie haczyk tkwi w tym ze ten komputer musi być cały czas włączony. Dostałem niedawno AP Edimax 7209apg który mógłbym wykorzystać do rozdzielenia łącza w taki sposób aby pracowało niezależnie. I tu zaczynają sie schody. U providera mam przydzielone IP xxx po Mac . Klonuje Mac na AP ustawiam adres, łącze się z siecią wifi i na komputerze internetu nie ma. Pingi na AP idą, ale już dalej nie . AP ma wbudowany switch 5 portów. Czy da sie to zrobić używając tylko tego AP czy też będzie potrzebny dodatkowy sprzęt ??

Dzięki i pozdrawiam

fata

będzie ci chodzić tylko jeden komputer ten co jest przypisany u dostawcy i jego mac musi być sklonowany. to nie jest router tylko APC. musisz dokupić jakikolwiek router i będzie dymać. http://www.allegro.pl/item408917095_cable_...4h_gw24_fv.html 37zł :) chyba że chcesz z wifi to będzie 30zł więcej.

Grzessq

Witam..

temat wałkowany i wałkowany, ale moje pytania są troszeczke innego typu, moja firma woła sobie za rozprowadzenie internetu po domu 270zł <w tym konfiguracja> z tego co rozumiem założą mi jakiś AP i Router...

i moje pytanie jest takie czy to nie za drogo troche?? jakieś obeznanie mam, z konfigiem bym sobie chyba poradził <siec jest zbudowana na PPPoe, nie zabiezpieczona, tworzę tylko połączenie dial-up z hasłem i loginem>

ii.. co Byscie mi polecili?? tak do 200zł kupić ap i router?? i samemu konfigurować?? jak tak to jakie modele? a może da się te 2 użądzenia zastąpić 1?? np TYM:

http://www.allegro.pl/item411475037_linksy...wit_com_pl.html

bo z tego co ja rozumiem to Ten sprzęt robi i za router i za AP? tak?? czyli podpinam pod niego antene zewnętrzną, konfiguracja i już mam neta w domu? czy może się myle?

fata

stosunek cena/jakość jest bardzo dobry w przypadku tp-linków. do domowych zastosowań są jak najbardziej ok

falouu

Witam

To mój pierwszy post na tym forum. Pisze bo zastanawia mnie jedna rzecz - wszyscy do podziału łącza radiowego i puszczenia go drogą radiową polecają taki zestaw: router w trybie WISP + AP.

A ja mam takie pytanie czy istnieje urządzenie które łączyło by te 2 rzeczy w jednym? To znaczy odbierałoby sygnał radiowy ISPw trybie WISP, routowało i puszczało go (np. drugą anteną) jako AP na kilka komputerów (w obrębie jednego mieszkania)? Dziwi mnie to że nikt o takim urządzeniu nigdzie nie wspomina, czyżby nie istniało? Niektóre AP mają dwie antenki czy to nie umożliwia własnie takiego zastosowania?

Jedyne co udało mi sie znaleźć to tryb WISP+Universal Repeater ale nie ma o tym za dużo inforamcji w necie, i nie wiem czy to tak naprawde dziala, i czy dokładnie do tego służy.

Z góry dzięki za odpowiedzi

fata

2 antenki owszem są ale podpięte do tego samego radia. a te co mają 2 oddzielne nadajniki to nie pracują w tych trybach. wisp+uniwersal to totalna lipa

sunnyluk

Witam,

od niedawna posiadam Internet dostarczany drogą radiową - technologia 5GHz antena Mikrotik. Mam problem z prawidłowym działaniem Internetu na dwóch urządzeniach (komp i konsola). Posiadam router D-Link DIR300.

A więc:

- połączenie kabla z antenki bezpośrednio do kompa - net działa normalnie, szybko bez problemów

- autoryzowane u ISP mam zarówno MAC adresy: kompa jak i routera (gdyż tego wymagał ISP)

- po podłączeniu Internetu i komputera do routera (konsola przez wifi) net działa baaaardzo wolno lub wcale (na kompie i konsoli).

- kilka razy pomogło: wypięcie kilka razy kabelka z Internetu od portu WAN w routerze, czasem wyłączenie routera lub anteny

- myślę, że ustawione mam wszystko dobrze: komp i konsola IP na stałe z sieci 192.168.1.100 i 101, brama 192.168.1.1 (adres IP routera 192.168.1.1). Na kompie i konsoli wpisany jeden DNS: 91.202.192.254 (od ISP). W ustawieniach routera:

- Internet: Static IP: adres IP wpisany ten, który podał ISP, brama również i DNS 91.202.192.254, MTU na 1500, wyłączone klonowanie MAC. Nie ustawiałem nic poza tym: żadnego advanced routing czy przekierowywania portów gdyż bez tego, na takich ustawieniach, dwa razy wszystko zadziałało. Niestety przeważnie "coś" się blokuje i strony www zaczynają się ładować bez końca...

Czy ktoś miał podobne problemy przy współdzieleniu łącza przez router? Mam wykupione tylko jedno IP, zgodnie z rozmową z ISP mogę za routerem podłączyć tyle urządzeń ile mi się podoba...

Bardzo proszę o pomoc

rysiekp17

wie ktoś może jak skonfigurować d-link dwl 2000ap+ żeby łapał wifi i przekazywał kablem do kompa stacjonarnego?

Adam84

Witajcie.

Postawiono przede mną zadanie rozdzielenia netu radiowego bezprzewodowo na cały dom. Wiem tylko tyle że net podłączony jest kablem RJ-45 do laptopa, nie wiem natomiast jakie są zabezpieczenia sieci, czy komp jest przypisany po macu, czy tylko hasło.

Tak czy siak komp jest tylko 1 ale lepiej wziąć pod uwagę zwiększenie ilości sprzętu w przyszłości. Tak naprawdę nie znam się za bardzo, ale facet od netu zażyczył sobie 700 zł za rozdzielenie netu więc to spora przesada.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze sprzętu, rozumiem że potrzebny będzie Acces Point + Router.

Dziękuję i pozdrawiam.

bitlan
Wiem tylko tyle że net podłączony jest kablem RJ-45 do laptopa

czyli pewnie twój dostawca internetu już użył Access Pointa w trybie klient więc jedyne co potrzeba to kupić router wifi np. jakiegoś linksysa wrt54gl czy też blackAP :)

Adam84

A jeśli jest zabezpieczenie poprzez mac karty to nie będzie problemu? Nie rozumiem za dobrze na jakiej zasadzie to działa dlatego pytam.

bitlan

tak, klonowanie adresu mac jest z tego co pamiętam :)

fata
od 2 lat piszecie ze potrzebne sa dwa urzadzenia do podzielenia netu z radia...

nie przeoczyliscie czegos...

http://dlink.pl/?go=gNTyP9CgrdFOIC4AStFCF8...DrpyC5L/4UPBts=

to może rozwiń niby jak to ma zastąpić 2 urządzenia? skoro to zwykły ap.. ;]

poza tym można jednym WISP + repeater i to wiadomo od dawna. ale wiadomo też jak to się sprawdza.

tua1

Witam

Męcze się z tym już parę godzin i nic nie działa, chodzi o udostępnienie neta drogą radiową na cały dom.

Do tego próbuje użyć black AP http://allegro.pl/item445740281_black_ap_r..._qos_fv_gw.html

i router : http://allegro.pl/item451729645_ap_router_...v_gw24_u3d.html.

IP mam przydzielane przez DHCP, używam klucza WEP.

Moja walka kończy się na pobieraniu adresu sieciowego na laptopie, potem następuje brak łączności lub ograniczenie, nie mogę tego rozkminić, jestem totalnym lalikiem w sprawach sieciowych i już mnie troche szlag trafia, pomoże ktoś?/

Pozdrawiam

celius
Witam

IP mam przydzielane przez DHCP, używam klucza WEP.

Moja walka kończy się na pobieraniu adresu sieciowego na laptopie, potem następuje brak łączności lub ograniczenie, nie mogę tego rozkminić, jestem totalnym lalikiem w sprawach sieciowych i już mnie troche szlag trafia, pomoże ktoś?/

Pozdrawiam

A klucz WEP masz wpisany w laptopie ??

tua1

Witam

Klucz WEP mam wpisany, ale jest inny problem.

1.Czy może mi ktoś napisać dlaczego mój black AP nie widzi (w Wireless Site Surfey) sieci radiowej z której łącze się bezpośrednio z PC??, ap widzi wszystkie okoliczne sieci poza docelową:/

2.W jaki sposób wprowadzić do tego AP dane sieci (WEP, mac...) żeby móc nawiązać połączenie z siecią, jeśli AP "zobaczy" AP docelowy??

Pozdrawiam

Czy naprawdę nikt mi nie moze pomoc?

Najpierw polecacie jakiś sprzęt, później to nie działa i nikt się nie odzywa jak coś trzeba pomóc [beeep]a,

hajs w błoto wyrzuciłem

matthew wlkp

Hello... czytałem ten temat dokładnie, sa tu prawie wszystkie informacje

zakupiłem sprzęt, podłączyłem skonfigurowałem i jest dobrze. działa... ło, ale od tygodnia są kłopoty

ISP ---> Ovislink5460 ---> TPLink -->WiFi --> laptop

-->skrętka --> stacjonarny

Ovislink działa w trybie WISP odbiera sygnał logując się do sieci weryfikacja po MAC adresie

TP Link rozdziela sygnał na komputer po skrętce, i WiFi do laptopa

uruchamiam przeglądarkę na laptopie i wyskakuje strona Telekomunikacji Polskiej

z taką oto informacją: korzystają państwo z publicznych niezarejestrowanych rutowalnych adresów IP

proszę wystąpić z wnioskiem o zarejestrowanie adresów lub skontaktowanie się z operatorem sieci.

na komputerze stacjonarnym nie ma tego problemu

adres stacjonarnego 192,168,1,101

adres laptopa 192,168,1,102

reszta ustawień identyczna na obu kompach,

ustawiona automatycznie

brak zapory systemu, takie same proste programy antywirusowe...

co radzicie? co należałoby zrobić...?

na temat sprzętu powiem tyle

Ovislink AirLive 5460 v2, bardzo stabilny, porządny router, również niesamowicie czułe radio !!!

wada- zmiana ustawień (reboot) trwa czasem nawet minutę, więc cierpliwości.

TP Link - same plusy ! choć diody w nocy mocno walą po oczach hehehe, to TP Link ma ponadto tak elegancką obudowę, że z dumą postawicie go na widoku koło nowego monitora czy plazmy w salonie...

darek015

Cześć.

Mam problem z wyborem urządzenia do podziału radiówki, na dwa stanowiska PC i laptop. Teraz sytuacja wygląda tak: ISP --> antena na dachu (kablem do PC) --> karta Planet WL-8305. A chciałbym to podzielić tak: ISP --> antena na dachu do (AP) --> i od AP skrętką lub radiowo do PC i radiowo do laptopa.

Problem polega na doborze urządzenia… dowiedziałem się że wystarczy jedno: OVISLINK AirLive (WL-5460AP v2) Access Point 54Mbps 802.11g 2xLAN 20dBm.

http://www.airlive.com/products/WL-5460APv..._5460apv2.shtml

Tylko że pozwala ono na podział z radiówki na skrętkę.

Ale pogrzebałem trochę i znalazłem takie dwa urządzona:

http://www.airlive.com/products/WMM-3000AP...000ap_1.shtml#f

http://www.planet.pl/produkty/sieci_bezprz...we_wap/wnrt_625

Mają one funkcję WDS Repeater Mode znalazłem na forum coś na ten temat: http://www.wififorum.pl/ftopic7196.html . Ale nie znam się specjalnie na tym i potrzebuje jednoznacznej odpowiedzi czy spełni to swoją rolę czy nie.

I potrzbuje dobrać jakąś karte sieciową LAN, tak aby działała na linuxie bez instalowania dodatkowych sterowników.

Proszę o odpowiedź.

Pozdrawiam.

bitlan

do twojej sytuacji wykorzystał bym ovisa 5460v2 w trybie WISP oraz dowolny AP, jezeli by to mialo byc jedno urzadzenie to bys musial kupic z 2 osobnymi radiami... a takie są raczej drogie. A co do karty lan to dowolna oparta na popularnym chipie RTL 8139D

sanq

Cześć,

Mam dostęp do sieci bezprzewodowej z VPN na PPTP i jak nietrudno się domyślić chciałbym rozdzielić to przez AP+router. Pytanie: czy zestaw Ovislink WL-5460AP v2 + Linksys WRT54GL-EU umożliwi bezproblemową współpracę z VPN?

Neon

Witam

Kupiłem dwa urządzenia TP-Link TL-WR543G.

Jak je połączyć aby podzielić internet radiowy bezprzewodowo na laptopa i stacjonarny. Na dachu mam antenę skąd idzie kabel do karty.

Posiadają 4 wyjscia LAN i jedno WAN.

Jak to skonfigurować i jak połączyć???

bitlan

jednego konfigurujesz w trybie WISP (Wireless ISP) i konfigurujesz połączenie WAN tak jak miałeś w kompie tj. IP, maska, brama, dns... zaś drugiego tplinka spinasz kablem z tym 1 (kable w jednym i w drugim mają być w dowolnym porcie lan) na tym 2 tplinku wyłączasz DHCP oraz zmieniasz mu ip na interfejsie LANowym

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować