Zaloguj się, aby obserwować  
Szymon

Podział internetu radiowego

Recommended Posts

Szymon

posiadam internet radiowy, mam taką karte aktualnie http://www.koronowo.net/images/allegro/p1.jpg

no i antene na dachu. Chcialbym podłaczyc internet do laptopa(raczej bezprzewodowo)ktory ma wbudowana karte sieciowa oraz moze w przyszłości jeszcze jeden komputer stacjonarny ale narazie tylko laptop. Prosilbym o rade w jaki sprzet musialbym sie zaopatrzyc.

wujek

Jest taka fajna opcja co się zwie "szukaj" :D

Potrzebny będzie jakiś AP (nie D-Lump) oraz Linksys WRT54GL.

skynet

kupujesz AP którym zastępujesz karte a do AP podpinasz router i podpinasz kompy kablem lub po radiu

skynet

Jako AP polecam to:

Edimax EW-7206APG

Jako router to:

Edimax BR-6204Wg

Koledzy polecają też linksysy

niekupuj tylko d-linka !!!!

Szymon
kupujesz AP którym zastępujesz karte a do AP podpinasz router i podpinasz kompy kablem lub po radiu

to ta karta niebedzie potrzebna?

skynet

komp stacjonarny możesz połaczyć po radiu urzywając owej karty lub lanem z routera

Poszukaj na forum temat wałkowany wielokrotnie

Szymon

mam jeszcze karte ktora jest na plycie głownej, ona moze sie do czegoś przydac?

skynet
mam jeszcze karte ktora jest na plycie głownej, ona moze sie do czegoś przydac?

Może też się łaczyć z routerem

skynet

Ap podpinasz do anteny zewnętrznej (ta co masz wpiętą w karte) skrętką utp łaczysz gniazdo LAN w AP z Gniazdem WAN w routere konfigurujesz i śmiaga. Antenka w routere rozsiewa sygnał po chacie

Szymon

ciekawi mnie jak to sie ma z zasiegiem oraz szybkościa netu w innych pokojach?

skynet

to już jest sprawa doświadczalna jeśli zasięg będzie za mały dokładasz lepszą antene

Szymon

a gdybym chciał tylko podzielić syngal i podlaczyc drugiego kompa kablem to jaki potrzebuje router?

wujek

Jeżeli po samych kablach kup sobie OvisLink IP-1000R / IP-1000UR :)

Szymon

tyle ze potem niebedzie mozliwosc podlaczenia AP zeby miec w laptopie bezprzewodowo?

Szymon

spawacz jeszcze patrze na ten model OvisLink IP-1000R / IP-1000UR i widze ze ja chyba niebede mogl podlaczyc swojego kabla do niego, bo u mniekabel co idzie od anteny to nie jest rj45

wujek

tyle ze potem niebedzie mozliwosc podlaczenia AP zeby miec w laptopie bezprzewodowo?

Dlaczego nie???

spawacz jeszcze patrze na ten model OvisLink IP-1000R / IP-1000UR i widze ze ja chyba niebede mogl podlaczyc swojego kabla do niego, bo u mniekabel co idzie od anteny to nie jest rj45

Kupujesz AP (do niego wpinasz antenę) i ustawiasz w tryb Client, za pomocą RJ-45 łączysz ten ruter. A jak masz zrobić od razu bezprzewodowo to tak jak powiedziałem: AP i ruter WiFi (linksys).

Szymon

to jezeli po samych kablach to rownierz musz miec AP ? powiedz mi jeszcze jezeli mialbym po samych kablach ciagnac to czy szybkosc internetu zmalaby? jakto z tym jest?

skynet

jezu....

Do odbioru sygnału od isp urzywasz teraz karty w kompie

Aby podzielić to na 2 kompy potrzebujesz coś zamiast karty w tym wypadku AP w trybie klienta punktu dostępowego. Do AP podpinasz albo router z wifi(czyli kabel i radio) lub router bez (czyli tylko kabel)

Prędkość netu będzie bez zmian chyba że obydwa kompy zaczną sssać równocześnie natomiast pomiędzy kompami prędkość będzie ok kilku mega bitów a niesądze aby isp dałci tyle.

Szymon

ok wielkie dzieki za pomoc.

to ja jeszcze sie zapytam jezeli chce podlaczyc do neta tylko laptopa bez zadnych tam sieci domowych tylko zeby mozna bylo podlaczyc jeden komputer bo w laptopie nie mam wejscia na taka koncowke co mam teraz w stacjonarnym w tej karcie, do laptopa musialaby byc skretka.. da sie to jakos zrobic bez jakichs nowych urzadzen?

scaliłem 2 posty w jeden - spawacz

wujek

Chodzi Ci radiem czy skrętką (RJ-45) podpiąć lapka?

Szymon

tzn z tego co ja rozumuje to jezeli bym chcial radiem to musialbym kupic AP klient oraz router (np ten linksys co polecales), a nowlasnie chcialbym wiedziec jakbym chcial tak jakby przerobic zeby mozna bylo podpiac skretka albo do kompa albo do laptopa.. w zasadzie dobrze by bylo jakby byly 2 kable do laptopa i stacjonarnego.. poprostu sie zastanawiam czy robic bezprzewodowy czy puszczac kable.. (razem bezprzewodowo i kablem to troche drogo wychodzi za te 2 urzadzenia)

wujek

Potrzeba AP Clienta i OvisLink IP-1000R. APC łączysz z portem WAN OvisLinka skrętką, a od pozostałych portów ovisa ciągniesz kable do kompów. W przypadku gdyby zachciało Ci się bezprzewodowo dokupujesz AP i podłączasz do wolnego portu OvisLinka.

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować