Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
bomboleron

Router ADSL, podział neostrady/netia/net24

543 postów w tym temacie

Ale może ktoś napisał jakiś skrypt do alternatywnego oprogramowania co pokaże.

0

Jak ktoś jest właścicielem któregoś z niżej wymienionych sprzętów to niech napisze jak mu się sprawuje, czy antena jest odkręcana i czy by go polecił innym:

NETGEAR DG834G

ENCORE ENDSL-A2+WIG

U.S.ROBOTICS 9108

PLANET ADW-4401A

0

czy do tego mieszkania:

http://republika.pl/matrax/router.jpg

wystarczy ktorys z tych:

- ASmax AR-704G

- Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g

Trochę droższy ale pewny i sprawdzony:

- Linksys WAG200G

- Linksys WAG54GS-EU

jesli chce miec tez zasieg w ogrodzie to musze wziac

- Linksys WAG354G

jest on jeszcze w sprzedazy?

jesli nie to jaka mam alternatywe?

nie jest on przestarzaly w porownaniu do tych wyzej?

i czy zadnego z tych wyzej nie mozna rozbudowac o dodatkowa antene?

i co do laptopow do tych routerow? karty PCMCIA czy klucze wifi pod usb? co lepiej i pewniej dziala? jakies konkretne modele?

mam jedna taka: http://tomsoft.pl/opis.php?t=Edimax%20EF-1...kategoriaID=192

bedzie pasowac?

0

a czemu nie wybierzesz karty PCI Linksysa:

zwyklej

lub

o dwa razy wiekszym zasiegu

jesli strop masz zbrojony i tworzy go podwojna "siatka" metalowych pretow to slyszalem ze moze zadzialac jak ekran i nici z przebicia...

p.s.

wie ktos moze czym sie roznia WAG200G od WAG200G-EU?

0

WAG200G to skrócona nazwa, WAG200G-EU ma gniazdo telefoniczne RJ11 i jest Annex A a WAG200G-E1 ma RJ45 czyli Annex B

0

- ASmax AR-704G

- Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g

Trochę droższy ale pewny i sprawdzony:

- Linksys WAG200G

- Linksys WAG54GS-EU

Mam pytanie czy powyzej wymienione routery rowniez obsluza Netia Net24? Zwlaszcza ten ostatni Linksys'a?

0

Dopasowujesz sprzęt do linii jaką posiadasz, jeśli masz zwykłą analogową to się nada, a jeśli masz ISDN to bierzesz Annex B. Większość ludzi ma analog.

0

witam

chce zakupic router z modem DSL. Moje wymagania Router z wbudowanym switchem bedzie laczyl 2 sieci radiowa i przewodowa i udostepnial im internet z neostrady. Do routera bedzie mi potrzebna antena zewntetrza o charakterystyce promieniowania 180 st. Pierwszy z klientow radiowych oddalony jest o doslownie 20 m, ale pod katem ok 45 st od masztu na ktorym zwisnie antena AP Drugi o ok 1 km (przeszkoda moze byc roznica w poziomie-ok 10 m). Dodatkowo chcialby uzyskac sugestie jaki najlepiej uzyc kabel od anteny do routera i jaka dlugosc maksymalnie moze miec przewod antenowy) Reasumujac potrzebuje:

1. Router z modem DSL i switchem

2. antene o charakterystyce promieniowania 180 st, pozwalajaca na swobodna lacznosc na odleglosci 1 km

3. przewód od anteny do rutera

4. antene dla klienta oddalonego na odleglosc 1 km

Z gory dzieki za pomoc

0

witam :kupel chciał mieć w domu neostrade ale TP nie chce mu podłączyć bo muszą położyć 30m kabla i " lipa " ale ma możliwość założenia neostrady u swojego szwagra który mieszka jakieś 1 km widoczność anten by była .i tu moje pytanie Jaki sprzęt użyć najlepiej jak by to był na 5 Ghz bo na 2.4 jest śmietnik i czy to legalnie można sygnał neostrady przesłać od jego szwagra do niego +proszę jakieś sugestie odnośnie sprzętu +AP.modem adsl itp.

0

Nie jest legalne dzielenie Neo poza lokal. Chyba że wykupisz od szwagra dawalek domu i tam sobie na wlasny rachunek podepniesz neostrade -kiedyś ktoś na forum tak kombinował

0

Witam serdecznie , przeczytałem wszystkie posty ale dręczy mnie kilka pytań: Mam 2 komputery stacjonarne + laptopa: Chce Zrobić sięć WIFI.

Dom ma 2 piętra : na 2 piętrze jest internet - neostrada

Na 1 piętrze jest drugi komputer a laptop generalnie na parterze. Chce kupić Linksys WAG354G podłączyć do kompa z neostrada czy jak się podłącza router to trzeba też jakąs karte sieciową radiową z tego komputera co ma internet?? I czy wszystkie karty sieciowe muszą być takie same w całym domu?? Jakie karty polecacie do takiego domu . Ściany są grube! BARDZO Proszę o pomoc

Regulamin pkt 14 //baxik20

0

skoro ściany są grube zrobiłbym o tak:

na górze, gdzie masz neostradę: modem ADSL z ruterem i switchem, np. TP-Link TD-8840. kablami połączyć z stacjonarnymi komputerami. podciągnąć też kabel sieciowy na parter i tam postawić jakiś prosty AP, np WL-5450.

koszt razem około 300 PLN

0

ale w gre wchodzi tylko bezprzewodowa sieć . Z 2 piętra na 1 nie jest gruba ściana gorzej z 1 na parter... CO polecacie??

0

Witam

sasiad posiada neostrade i liveboxa, jego dom jest oddalony ode mnie ok 300m - widocznosc optyczna bez jakichkolwiek przeszkod.Chcialbym od niego droga radiowa pociagnac internet.

1.jaki sprzet potrzebuje aby jak najmniej inwazyjnie zainstalowac u niego(nie chcialbym za bardzo ingerowac w jego sposob polaczenia przez livebox),oraz aby nie pakowac sie w za duze koszty, jaki sprzet potrzebuje zainstalowac u siebie aby wszystko chodzilo (anteny, routery)

2.czy moglbym podlaczyc do liveboxa jakis AP z wyjsciem na zewnetrzna antene (jaki AP i jaka antena), ewentualnie inne sugestie

3. czy niezbedna jest antena u mnie (u odbiorcy) czy wystaczy "patyk" z AP lub ewentualnie z karty radoiwej wpietej do kompa

0

Witajcie,

w sumie post pisany za tescia (ja sie nie znam a obiecalem ze poszukam albo sie poradze).

Sytuacja u niego wyglada tak. Domek szeregowiec. 3 kondygnacje. Na ostatnim pietrze stoi sobie standartowy Livebox TP. Od niego idzie siecowy kabel do jednego pokoju oraz drugi kabel sieciowy zostaje w tymze pokoju.

Prosilbym kogos o polecenie jakiegos solidnego i mocnego (nie wiem jak to sie zwie) odbiornika neo z antena?

Sytuacja koncowa ma wygladac tak:

jeden komp przez kabel, drugi przez kabel, jeden laptop przez WIFI i trzeci komp tez jakos bezprzewodowo. Wazne jest tez aby siec siegala az do partetu (2 kondygnacje nizej) albo jeszcze nizje gdyz ogrod jest ponizej parteru. Czy ktos poleci cos solidnego i na tyle mocnego zeby to sie udalo? Najlepiej w cenie do 300 pln. Ale jak cos to bede negocjowac.

Dziekuje z gory i pozdrawiam

illy

0

@shallet zdaje sie że livebox ma wyjscie rj45. Kupujesz więc kabel skrętke, ap - np edimaxa (mowie o najtanszym wyjsciu), antenke 8dB (to może się okazać niekonieczne, sprawdz sobie najpierw sygnał na standardowych antenkach), oraz karte powiedzmy tplink 551.

@illy Proponuje zostawić liveboxa jako modem oraz AP na pietrze 3cim. Na pietro 1 ciągniesz kablem internet i tam stawiasz sobie jakiegoś ap - powiedzmy ovislink 5460 + jakaś antena typu TPLINK 5dB (koszt 25zl na allegro). Pytanie tylko ile wyjsc rj45 ma livebox??

0

dzieki za odpowiedz

livebox ma 2 wyjscia rj45 ale, problem w tym ze oni nie chca zadnych kabli ani dziur pomiedzy pietrami, tez chcalem tam zrobic normalny LAN, ale jednak nie. Tesc wojskowy wiec wiesz jak rozmowa wyglada. Wiec wolalbym cos mocnego na samej gorze niz jakies posrednie zabawy. Serio nie ma nic tak silnego zeby zlapalo te 3 kondygnacje? Pytam jako lain, bo raczej nie znam sie na tym...

btw: tesc chce wyrzucic tego liveboxa, wiec urzadzenia standalone tez beda ok, o ile cena ok. 300 pln jest wogole wyobrazalna

0

Witam mam neo i router Pentagram Cerberus ale mam problem mieszkam w domku router stoi na parterze a na pietrze zasieg jest bardzo slaby strop ma stalowe belki to chyba przez to moje pytanie jest takie czy da sie cośz tym zrobic nie wiem jakas zewnetrzna antena czy cos roter jest 2,4 GHz wiec kupno anteny wiekszej nie wiem czy cos pomoże ew. jaki router kupić aby nie było problemow, albo czy kupno lepszej karty wifi do notebooka cos da ? Ew czy routerek na mikrotiku + antenka jakas kierunkowa czy cos no ale to tez sa troche koszty z konfiguracja mikrotika problemow nie ma. Chodzi o jak najmniejsze koszty.

0

@shallet zdaje sie że livebox ma wyjscie rj45. Kupujesz więc kabel skrętke, ap - np edimaxa (mowie o najtanszym wyjsciu), antenke 8dB (to może się okazać niekonieczne, sprawdz sobie najpierw sygnał na standardowych antenkach), oraz karte powiedzmy tplink 551.

dzieki za odpowiedz. Jeszcze jedno: czy taka konfiguracja bedzie ok:

livebox->edimax EW-7206APG, po drugiej stronie(u mnie w domu-chce polaczyc min. 2 kompy po LAN i ewentualnie 1 bezprzewodowo) OVISLINK WL-5460 (alternatywnie edimax EW-7206APG plus Asmax BR-604 - od niego po LAN 2 kompy)?

-Czy do OVISLINK WL-5460 mozna podlaczyc router np. Asmax BR-604 a do niego po LAN podlaczyc kompy?

-Czy ta antenka 8dB to moze byc cos takiego http://www.allegro.pl/item205752222_power_...asieg1200m.html

0

illy - więc kup modem (podane w tym poscie ) adsl oraz wrt54gl . ładnie góre połączysz po lanie a reszte po wifi, ale uwaga wątpie aby router(nie tylko ten ale jakikolwiek inny) podołał 3em piętrom. Dlatego niezbędne będzie dokupienie anteny dookólnej np 5dB i zrobienie testów . Jeśli 5 dB będzie mało to można spróbowac z 8dB dookólna ale dalej już nie ma co szaleć.

@paweb piszesz bardzo "niestaranie" i troszke zajęło rozszyfrowanie o co ci chodzi :)

Mozesz kupić 5dB antenke tplinka 30zl na allegro. Nie podałeś jaką masz karte (najlepiej z linkiem do specyfikacji)

@shallet

Po drugiej stronie dajesz tego ovislinka i ustawiasz w tryb wisp. Będzie on odbierał sygnał z edimaxa i routował drogą LAN (czyli nie musisz kupować routera a najwyzej switch ) Jeśli chcesz mieć internet bezprzewodowo za ovislinkiem to nie obejdzie sie bez kolejnego np edimaxa czyli AP

0

To karta w laptopie wbudowany WiFi i to chyba jest powodem słabego sygnału tylko jaką karte na PCMCIA kupic zeby było OK

0

baxik20: dzieki za odpowiedz, mam jeszcze ostatnie pytania. Da rade tego wrt54gl podlaczyc pod tego mizernego Liveboxa czy trzeba nowy modem? (chodzi mi o to czy poza ograniczeniem do 2 gniazd RJ-45 sa jeszcze jakies inne ograniczenia?). Oraz, czy moglbys polecic w takim razie jakas anene 8db. Bo mimo ze patrzalem po sklepach, to i tak nie wiem ktora bedzie dobra. Niestety nie znam sie na tym wogole ;/

Dzieki i pozdrawiam

0

illy - Da rade wrt54gl - modemem bedzie wlasnie livebox

Antena http://allegro.pl/item205752222_power_ovis...asieg1200m.html ale coś nie moge uwierzyć w jej 8dB

paweb - karta wbudowana w latpopa nie koniecznie musi być "słaba" ponieważ ma ona dwie anteny wbudowane w latpopa. Jeśli chcesz zmieniac jednak karte to polecam tplink wn610g (ponoc czulsza od 510) lub na usb Edimax ew7318 usg (sam mam taką do sprzedania :P ). Sama zmiana karty moze nie pomóc - na początek proponuje zmienic antene w routerze :)

0

No własnie tez się dowiedziałem ze antenka do routera rozwiąże sprawe tylko nie wiem jaką wybrać na pewno dookólną ale nie wiem firme i zeby nie była za droga to ma byc wifi w domu :)

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0