Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
bomboleron

Router ADSL, podział neostrady/netia/net24

543 postów w tym temacie

Witam,

może znajdzie się ktoś, kto mi pomoże. Przeprowadziłem się do nowego domu na wioskę. Mam możliwość podpięcia się do neostrady teścia, ale zupełnie nie mam pojęcia, jak to zrobić.

Jeśli ktoś mógłby poświęcić chwilkę swojego cennego czasu i opisać mi schemat takiej sieci wraz z danymi sprzętu, w jaki powinienem się zaopatrzyć oraz konfiguracją tych urządzeń tak jak dla nooba przystało :)

Prócz komputera stacjonarnego mam jeszcze dwie anteny po starej radiówce. To wszystko.

Odległość między budynkami to około 70 metrów. Neostrada 6Mb podpięta do LiveBoxa 2.0 . Z neostrady korzysta laptop przez WIFI.

Serdecznie dziękuję i proszę o pomoc jeszcze raz, pozdrawiam

Darek ( a.feininger@wp.pl )

Witam,

może znajdzie się ktoś, kto mi pomoże. Przeprowadziłem się do nowego domu na wioskę. Mam możliwość podpięcia się do neostrady teścia, ale zupełnie nie mam pojęcia, jak to zrobić.

Jeśli ktoś mógłby poświęcić chwilkę swojego cennego czasu i opisać mi schemat takiej sieci wraz z danymi sprzętu, w jaki powinienem się zaopatrzyć oraz konfiguracją tych urządzeń tak jak dla nooba przystało :)

Prócz komputera stacjonarnego mam jeszcze dwie anteny po starej radiówce. To wszystko.

Odległość między budynkami to około 70 metrów. Neostrada 6Mb podpięta do LiveBoxa 2.0 . Z neostrady korzysta laptop przez WIFI.

Serdecznie dziękuję i proszę o pomoc jeszcze raz, pozdrawiam

Darek ( a.feininger@wp.pl )

post-67270-0-40645300-1348653018_thumb.jpg

0

napisz jakie to sa anteny od tej twojej radiowki.

Napewno bedziesz musial kupic 2x AP ( najlepiej WA5110G ) , jezeli te anteny ktore masz beda spoko to w sumie tylko tyle z zapotrzebowania na sprzet.

Konfiguracja sie zajmij jak juz bedziesz mial te 2AP. Choć nie jest ona wcale taka trudna. Podpinasz jednen AP do liveboxa , do tego AP Antene , kierujesz na drugi budynek.

W drugim budynku ustawiasz antene podalczasz do drugiego AP , ustawiasz go w tryb AP Client WISP i po problemie. Na forum jest pelno przykladow konfiguracji takich przypadkow jak ty masz. wystarczy poszukać :)

Edytowano przez Janiaking
0

Witam mam internet 6mb z multimo ,obecnie jade na ruterze LINKSYS WAG200 ,ale chciałem podzielić internet na 2x3mb jeden komputer podpiety po kablu do rutera drugi po wi-fi .W Linksysie z tego co się już zdążyłem zorientować nie da się tak podzielic internetu i dlatego mam do was pytanie. Wstępnie wybrałem dwa urządzenia TP-Link TL-WR1043ND i PENTAGRAM CERBERUS P6341 MIMO .

Czy w nich dało by się podzielić tak internet po równo ?

Czy jest może coś lepszego w podobnej cenie ?

0

Proponuje WR1043ND + Garygole do podzialu pasma

0

Mam zagwózdkę techniczną przed kupnem routera. Otóż posiadam w domu dwa laptopy. Pierwszy ma kartę: Intel PRO/Wireless 2200BG Network Adapter (mPCI 3B - RoW) drugi Intel 4965AGN Wireless WiFi Adapter (MOW1). Oprócz tego są w domu jeszcze smartphoney najnowszy to Galaxy S III. Nie wiem czy mam kupić router z dualband czy wystarczy na 2,4GHz? Kwota jaką mogę przeznaczyć to 300 zł. Do routera jeszcze będzie za jakiś czas podłączony serwer NAS.

Edytowano przez groldominika
0

WR1043ND wystarczy , chyba ze masz na tyle budzetu to proponuje TP-Linka WDR4300

0

Zapomniałam napisać o najważniejszej rzeczy. To ma być router do neostrady a powyższe jak widzę są routerami bez modemu. Jeśli mogę to jak do tych wymagań będzie idealny. Budżet zwiększył się do 350 zł.

PS. Białe obudowy TP link nie żółkną?

Edytowano przez groldominika
0

witam ja jednak chyba też bym się zdecydował na ruter od razu z modemem co myślicie o tym : TP-Link TD-W8960N lub o tym wcześniejszym http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=219&model=TD-W8968 czy za pomocą tych ruterów podziele łącze np na dwie równe części np. 2x3MB w moim przypadku tak jak wcześniej wspominałem ?

Widze ze jeżeli chodzi o tego PENTAGRAM CERBERUS P6341 MIMO to wszyscy milczą ,lepszym wyborem jest TP-LINK ?

A czy będzie coś innego w podobnej cenie dzięki któremu dało by się podzielić tak pasmo ?

Jeżeli chodzi o stabilność to czy te rutery są stabilne czy raczej uważacie że lepiej coś innego kupić bo słyszałem że ten TP-LINK to tak różnie

Edytowano przez sonic
0

przy tp-linkowskim sofcie nie podzielisz sobie pasma tak jak na Garygole , Tomato czy Mikrotik . wiec nie licz na rewelacje pod kątem QoS

0

ok a gdybym wymienił soft w którymś z tych tp-linków ,to czy by sie dało tak podzielić jak mówiłem i na jaki soft musiałbym wymienić ?No i dalej będę drążył czy jezeli bym nieznacznie przekroczył te 200zł to czy jest coś lepszego ?

0

a w tych tp-linkach można wymienić soft i pote podzielić pasmo ?

0

mozna, lecz najlepiej to wychodzi na Mikrotiku. Do Tp-linka mozna wgrac garygole po polsku

0

Witam, mam problem potrzebuje router z modemem do podziału neo 10 Mb. Najważniejszym czynnikiem jest stabilność, poprostu ma się nie wieszać. Dlatego odpada polecany tutaj TP LINK. Obecnie mam liveboxa który wiesza się średnio 1 dziennie. Sygnał musi się przebić przez jeden strop do góry i jeden strop do dołu. Budżet to około 300 zł. Co wartościowego(stabilnego) można dostać w tej cenie?

0

dlaczego odpada tp-link? np W8968 to bardzo dobry sprzęt .

0

W moim przypadku najważniejsze jest to żeby router był stabilny. Po prostu nie może się wieszać nawet jak 5 osób będzie jednocześnie z niego korzystało.

0

to zainwestuj w TD-8816 + WR1043ND

choć W8968 też jest stabilnym sprzętem

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0