Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
bomboleron

Router ADSL, podział neostrady/netia/net24

543 postów w tym temacie

Opis konfiguracji na przykładzie WAG200G, dla pentagrama cerberusa może się w niektórych punktach różnić, ale generalnie metoda postępowania jest ta sama:

1. Odłącz swój modem od neostrady na USB i schowaj do szafy, odinstaluj oprogramowanie, skasuj połączenia z neo.

2. Ustaw we właściwościach połączenia TCP/IP pobieranie IP i DNS automatycznie, podłącz router kablem sieciowym niekrosowanym.

3. Zaloguj się do panelu administracyjnego routera wpisując jego adres IP w przeglądarce, np. 192.168.1.1.

4. ustaw:

- Encapsulation: PPPoA

- Multiplexing: VC

Autodetect: Disable

- Virtual Circuit: VPI: 0

VCI: 35

- DSL Modulation: MultiMode

- User Name: xxxxxxxx@neostrada.pl (login do neostrady)

Password: ******* (hasło do neostrady, uważać na duże i małe znaki!)

- W "Wireless Security" zmień Security Mode na WPA i wpisz kilkunastoznakowe hasło.

- Zmień standardowy login i hasło do panelu adm. routera w zakładce "Administration" i zapamiętaj.

5. Można już podłączyć kabel telefoniczny i łączyć się bezprzewodowo przez WPA lub podpiąć do 4 komputerów przez kabel.

0

Dzieki wielkie działa :)

Jeszcze jedno pytanie.

Jak zrobic abym w lapku mial neta przez wifi ? co trzeba skonfigurowac ??

0

Posiadam neostrade w opcji 2048. Dwa komputery. Jeden PC drugi Laptop z wbudowanym wireless. Jaki router do rozdzielenia neostrady bedzie najlepszy w moim przypadku (najtanszy i najlepszy ;)). Dodam, że chcę dzielić w moim domku jednorodzinnym.

0

Odpowiedź znajduje się w czwartym poście tego tematu.

0

No to może i ja dodam do tematu coś od siebie :-). Kupuję drugi komputer. Oba będą na piętrze umieszczone w oddzielnych pokojach (ogólnie to dom własny). Mam neo512 i chciałbym przeznaczyć część pasma np. 128 na jeden komp (powiedzmy siostrze na p2p i inne pierdoły), a pozostałą część pasma na drugi komp (powiedzmy na gry online). chodzi o to, aby jej emule, gg etc nie przeszkadzały przy uzyskiwaniu dobrego pingu na drugim stanowisku. Poradzicie mi coś? Jak zrobić tak, aby było ok? :} Jaki router oraz karty sieciowe dla kompków będą odpowiednie? Będzie albo Wi-Fi, albo kabelek puszczę, jeszcze nie wiem.

Pozdrawiam :*

0

Jeśli koniecznie chcesz mieć podział pasma to:

1. Robisz to na jednym z kompów, wtedy działa on jako brama i żeby drugi miał internet to ten również musi być włączony.

2. Kupujesz starego kompa i robisz z niego serwerek chodzący 24/h na dobę.

3. Kupujesz AP z możliwością podziału pasma np. APPro albo coś dla OpenWRT, no i osobno modem na skrętkę.

A żeby emule i inne zamulacze nie przeszkadzały innym korzystasz z wynalazku o nazwie QoS dostępnym praktycznie na każdym AP.

0

To mnie interesuje sposób nr 3, gdyż nie zamierzam marnować prądu na jakiś serwer ;-). Czym się różni Access Point od Routera? Co to jest modem na skrętkę? :D Jaki router z QoS'em polecasz? Powiedzmy jaki w przypadku pociągnięcia kabla, a jaki w przypadku Wi-Fi?

Pozdro

0

Szczerze mówiąc nie mam za dużo doświadczenia w tej materii ale jakbym miał kupować dla siebie to wziąłbym taki modem:

http://www.allegro.pl/item147580037_neostr...mbps_gw_fv.html

oraz linksysa WRT54G i wgrał mu openWRT. Ale jak chcesz mieć pewność tego rozwiązania to poczekaj aż się inni wypowiedzą albo poczytaj wątki o podobnym problemie : "podział pasma".

0

Popytałem trochę i zdecydowałem się na TO. Kupię na allegro, bo są dobre ceny =]. Tylko teraz możecie mi poradzić jakie 2 karty sieciowe kupić?

Pozdro

0

Dzięki, poczytam sobie =]. A te dwie karty sieciowe to jakie kupić? =]

0

Do ad-hoc'u?

0

Eee... czytałeś mój pierwszy post i kolejne? :} Zaczyna się od ostatniego na drugiej stronie =].

0

Czytałem, ale do połączenia bezpośredniego czy przez ruter?

0

No chyba przez router, nie chcę mieć jednego kompa 24h/doba włączonego jeśli o to pytasz (nie znam się xD)

0

Patrz do działu karty WiFi :D

0

Witam skonfigurowalem jak w tym temacie router wag200g internet ladnie dziala komp stacjonarny podpiolem kablem z routerem a laptop dziala bezprzewodowo tylko co teraz mam zrobic aby obydwa komputery widzialy sie? czy trzeba dodatkowo skonfigurowac siec domowa? Z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.

0

Ta sama grupa robocza, udostępnić coś, powyłączać firewalle i poczekać trochę aż kompy się "odnajdą".

0

od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem przerobienia sieci w swoim domu. po kupnie laptopa koniecznoscia stalo sie takze wifi.

wybór padł na produkty Linksysa: router WAG54GS-EU z ap i adsl, oraz karta PCMCIA WPC54G.

wrażenia: instalacja i konfiguracja zajęła może 30 minut (wiecej zabralo montowanie wtyczek do skretki itp). net działa teraz jak marzenie. mam wrażenie, że szybciej niż na modemie od tpsa. zasięg wifi mam w calym domu, bez problemu sygnał przebija się przez gęsto zbrojony strop.

generalnie myślałem, że bedą jakies problemy a tu sam miód. nawet konfiguracja routera odbywa sie bez problemu (mam 0 doświadczenie w tym temacie).

jedynie na minus zaliczyc mozna brak polskiej instrukcji w obydwu produktach, ale w przypadku wątpliwości zawsze można zajrzeć na to forum.

zapyta ktoś może po co to pisze - ano dla wszystkich, którzy maja watpliwosci do do zasiegu - u mnie sygnal przebija sie nawet przez 3 grube ściany z pustaków. nie sprawdzalem na zewnatrz domu ze wzgledu na aure. aha i wazne jest aby umiejscowic router w centralnym miejscu domu.

pozdrawiam wszystkich na tym forum, których opinie pozwolily mi wybrac sprzet

Krys: Pozwoliłem sobie dopiąć do tematu o routerach ADSL

0

Cześć, mam pytanko do użytkowników Linksys WAG200G. Brzmi następująco:

Czy to prawda, że po utracie zasilania routery te nie "podnoszą" się same?

Chciałem kupić ten sprzęcik, bo Linksys to jedyna rozsądna rzecz w tych cenach, ale jak to się nie będzie włączać samo po braku prądu to bardzo duży minus jak dla mnie. Możecie to sprawdzić?

A tak wogóle, to znalezlem takie info na jednym z komentarzy na http://komputronik.pl ...

0

Cześc jestem tu nowy i mam pytanko, chce podzielic NEO na 3 kompy 2 stacjonarne i 1 laptop. Co polecacie w cenie za ok 300 zeta ja myslalem o Linksys Wag200G, Pentagram Cerberus ADLS Wi-fi lub D-link dsl-g624t. Te na stacjonarne ma byc kablowe na laptopa bezprzewodowo, wszytstko w obrebie jendego mieszkania wiec nie zalezy na mocy anteny routera. A moze polecacie coś innego. Czekam na odpowiedz

Najbardziej skłaniam się do Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g świetnie wypada w testach wydajności dostała nagrody w PC WorldKomputer i mam male pytanko czy mozna w tym ruterze jednoczesnie miec neta za pomoca kabla i bezprzewodowo i jesli zaszyfruje transmisje WPA to czy jesli kupie karte sieciowa na usb do laptopa a nie obsluguje ona tej funcji to bedzie ok czy niezbyt. Ma też aż 5 letnią gwarancje co też nie jest bez znaczenia. Co o tym sądzicie???

0

Witam!

Mam 2 bardzo ważne pytania

1. W jakis spobsób na asmax'ie AR 704g przydzielić użytkownikowi transfer tak aby np ktoś nie sciągał szybciej niż 50kb/s.

2. Czy jest możliwość sprawdzenia ile dany użytkownik ściągnął czegoś z neta? - (na neostradzie jest niestety limi wiec gdy we 3 ściagamy to 15GB moment przepadnie i potem nie ma winnego kto za dużo zassał :D )

0

1. Nie

2. Nie

Takie funkcje może mieć np. linksys WRT54GL jak do niego wgrasz oprogramowanie, no i do tego trzeba będzie dokupić modem ADSL na skrętkę.

0

o ile wiem to nawet WRT54GL nie ma opcji która by pokazywała ile dany IP pobierze danych z neta ale jest licznik który pokazuje ile wogule pobrano danych z neta. :wink:

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0