Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
bomboleron

Router ADSL, podział neostrady/netia/net24

543 postów w tym temacie

Chcialbym kupić jakiś router ADSL.

Sytuacja wygląda następująco:

Budynek 1 (3 piętro)

Budynek 2 (4 piętro oraz 5 piętro)

Przeszkoda na drodze : Drzewo (jedynie jest drzewo, reszta to powietrze)

Odleglość: ok 30m (musi przebić się przez okno lub ścianę w 1 nudynku oraz ścianę w 2 budynku)

Mam aktualnie router z neostrady Sagem Fast 1400 (taki czarny). Moc jego sygnalu jest niewystarczająca na opisany wyżej problem.

Szukam routera z ADSL który umożliwilby kożystanie z laptopa i kompa stacjonarnego w 2 budynku na 4 i 5 piętrze z przyzwoitą silą sygnalu.

Dużo osób poleca Linksysa. Tylko jaki model wybrać? Chodzi mi o jakiś dobry router w cenie ok 300-350 zl.

Czy da się jakoś wykorzystać mój stary router Sagema (tak aby 2 routery wspólpracowaly ze sobą w opisanym wyżej problemie)?

Gdzie lepiej ustawić router bardziej przy oknie czy przy ścianie?

ZALEżY MI NA PRZYZWOITEJ SILE SYGNALU BEZ ANTEN ZEWNĘTRZNYCH (oczywiście router z możliwością doczepienia takiej anteny w razie czego)

Dzięki z góry za pomoc

0

Witam! Jaki sprzet moglibyscie polecic do zbudowania polaczenia. A oto sytuacja, mieszkam na 4 pietrze, chce kupic modem router wifi, i polaczyc sie z kolega, ktory mieszka na parterze w tym samym bloku 3 klatki dalej. Nie jestem pewny, ale antena dookolna nie bardzo chyba sie sprawdzi, co polecicie w takiej sytuacji?

Jaki router, adsl, wifi modem - zastanawialem sie nad linksysem, ale chcialbym sie zamknac w calosci wydatkow w granicach 400zl.

Moze ktos juz robil taka siec.

0

Polecam linksysa WAG354G i do tego panelik w oknie skierowany na drugi budynek.

0

Mam już dość powtarzających się pytań tego typu, więc:

Jeśli chcesz podzielić sobie neostradę, lub inne łącze tego typu (ADSL Annex A) to polecamy:

Dla pojedynczego budynku (zasięg 10 - 30 m) sygnał przejdzie przez 2-3 ściany działowe, lub 1 grubszą ścianę; 2 cienkie stropy lub jeden grubszy:

- ASmax AR-704G

- Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g

Trochę droższy ale pewny i sprawdzony:

- Linksys WAG200G

- Linksys WAG54GS-EU

Jeśli sygnał ma iść do innego budynku, albo zasięg ma być w całym większym budynku to musisz się zaopatrzyć w router z gniazdem antenowym:

- Linksys WAG354G

Dla zaawansowanych, potrzebujących bardziej rozbudowaną sieć lub więcej opcji dobrym wyborem będzie jakiś modem ADSL z gniazdem ethernetowym, np: Speed Touch 510 lub Pentagram Cerberus za ok 120 zł + Linksys WRT54GL

I do tego antenę odpowiednią do sytuacji. Jeśli ktoś ma pytanie w związku z tym tematem to proszę zadawać je tutaj.

P.S. Omijamy z daleka routery d-link.

0

No dobra. Czy nie wystarczy router z 2 wbudowanymi antenkami (które oczywiście można zastąpić jakąś antenką zewnętrzną wkręcaną w te miejsce). Chcę się obejść bez żadnych dodatkowych anten jeśli to możliwe. Mój problem opisalem wyżej. Czy użądzenie z 2 antenami pracującymi w trybie G oraz z systemem speed.. cośtam poprawiającym o 35% niby wydajność nie wystarczy.

A jeśli już będe zmuszony kupić antenę zewnętrzną (chyba tu mowa o kierunkowej) to jedną taką antene musialbymm mieć w 1 budynku za oknem. Czy jeszcze będzie mi potrzebna 2 w 2 budynku?

Przecież antena musi chyba (tak mi się zdaje) wysylać skupiony sygnal o jakimś tam promieniu w jedno miejsce i odbierać sygnal.

Więc jeśli antena w 1 budynku wyśle dość mocny sygnal, to czy będzie w stanie odebrać wystarczający dla niej sygnal bez konieczności zakladania drugiej anteny w 2 budynku.

Sorry że pytam. Jestem w tym kompletnie ciemny :P

0

1. Możliwe że wystarczy router z 2 wbudowanymi antenkami i jakimś range boostem, ale jeśli się okaże że nie wystarczy a anteny się nie da wykręcić to będziesz rozbierał router i dolutowywał sobie konektor do anteny?

2. Jedna antena kierunkowa (panel) powinna wystarczyć. W drugim budynku urządzenia mogą już pracować na wbudowanych. To działa w ten sposób że wysyłany sygnał jest na tyle silny, że urządzenia w drugim budynku go odbierają i antena jest na tyle mocna że odbiera słabe sygnały z urządzeń z drugiego budynku.

0

Więc jaki router (decyduję się na urządzenia Linksysa) oraz jaką antenkę proponujesz?.

Pomylka lekka : odleglość jest 55 m i 2 ściany

0

Jeszcze jedno pytanko sorry.

A z tych modelów co byś proponowal? Co zapewni największą moc i co jest najbardziej funkcjonalne?

WRT54G

WRT54GL

WRT54GS

WAG354G-E1

Naprawde sam nie wiem co wybrać. (model który podaeś wcześniej zostal niby wycofany)

0

Niestety WAG354G jest już wycofany, ale jeszcze można go znaleźć po sklepach. Sam mam ten model i jestem bardzo zadowolony.

WRT54G - super sprzęcik ale brakuje mu modemu ADSL więc musiałbyś dokupić osobny (ok 120 zł).

WRT54GL - j.w.

WRT54GS - j.w.

WAG354G-E1 - działa na Annex B, ma wejście ISDN więc nie nadaje się do neostrady, ale za to obsłuży np. Dialnet DSL, Netia Net24

0

Witam. Wiem ze jest sporo postow na temat rozdzielenia neostrady ale zaden nie opisuje takiej sytuacji jak moja.

Mieszkam w domu jednorodzinnym kotry ma 2 pietra. Stacjonarny komputer podlaczony jest do neostrady i znajduje sie na parterze.

Chce rozdzielic sygnal i zrobic domowa siec WI-FI.

Zdecydowalem sie na firme LINKSYS.

Mozecie mi doradzic jakie urzadzenia mam kupic aby po rozdzieleniu neostrady miec interenet i na parterze i na pietrze.

Aby rozdzielic neo myslalem o Linksys WAG200G-EU ADSL Gateway Wless-G

a do tego jeszcze z 2 sztuki Linksys WRT300N-EU Wireless-N Broadband Router.

Moze polecacie cos innego z tej firmy.

Koncowy cel jaki chce osiagnac to sprawnie dzialajaca siec z polaczeniem do internetu. :)

Za wszelka pomoc dziekuje :)

0

Proponuję WAG200G albo jak masz dużo kasy i nie masz co z nią zrobić to WAG300N

a do tego jeszcze z 2 sztuki Linksys WRT300N-EU Wireless-N Broadband Router.

To żart?

0

Proponuję WAG200G albo jak masz dużo kasy i nie masz co z nią zrobić to WAG300N

Jaki zasięg ma WAG300N wiesz moze ? słyszalem tez ze one dzialaja tylko poziomie a co w tym przypadku z pietrem ??

0

To pochylasz antenkę ;) Zasięg może mieć troszkę lepszy niż WAG200G, ale nie wiem ile.

0

Nie moge już nigdzie kupić tego WAG354G!

On ma wbudowaną antenę. Jaka jest jej moc (nie moglem tego nigdzie znaleźć)

Jakie są modele Linksysa z ADSL z dodatkowym gniazdem na antenę zewnętrzną?

Szukam szukam i znaleźć nie moge. Cena max 400 zl.

Blagam pomóżcie

A jeśli zdecyduję się na coś z serii WRT? Mam modem ADSL z neostrady.

Tylko pytanko. Jak bede chcial podlączyć antenę zewnętrzną to odkręcam tą standardową i przykręcam kabelek od zewnętrznej tak? Czy trzeba mieć jakieś pzejściówki specjalne? Czy jest w tym jakiś haczyk?

0

Nie moge już nigdzie kupić tego WAG354G!

Może nie szukałeś dobrze? Ja szukałem minutę i znalazłem pięć sklepów gdzie jeszcze jest.

On ma wbudowaną antenę. Jaka jest jej moc (nie moglem tego nigdzie znaleźć)

Góra 1-2dBi. Myślałem że dokupie do niego antenkę' date=' ale zasięg mam w całym domu i zostawiłem bez.

Jakie są modele Linksysa z ADSL z dodatkowym gniazdem na antenę zewnętrzną?

Z tego co mi wiadomo tylko ten. Oczywiście do każdego można sobie dorobić gniazdo na antenę podłączając pod u.lf albo bawiąc się lutownicą, ale tylko na własne ryzyko i traci się gwarancję.

Szukam szukam i znaleźć nie moge. Cena max 400 zl.

Blagam pomóżcie

Pierwszy z brzegu sklep: http://x-kom.pl/index.php?show_prod=14118&...506&_ih=421

A jeśli zdecyduję się na coś z serii WRT? Mam modem ADSL z neostrady.

Masz modem pod USB a potrzebny ci jest na skrętkę' date=' kosztują ok 120 zł.

Tylko pytanko. Jak bede chcial podlączyć antenę zewnętrzną to odkręcam tą standardową i przykręcam kabelek od zewnętrznej tak? Czy trzeba mieć jakieś pzejściówki specjalne? Czy jest w tym jakiś haczyk?

WAG354G ma wbudowaną antenkę ( w środku ) o nikłym zysku i gniazdo RP-SMA. Jak chcesz podłączyć antenę to kupujesz taką z RP-SMA albo przejściówkę np. N - RP-SMA.

0

To co lepiej kupić WAG200G czy WAG354G ?? dajcie znac bo ja zdecydowalem sie na WAG200G ale jak ten drugi jest wydajeniejszy to wezme WAG354G.

0

Są identyczne z czego WAG354G ma gniazdo na zewnętrzną antenę a WAG200G go nie ma.

0

Kupiłem dzisiaj wag200g za 290 zł :) to co sie orientowalem to najtaniej w mojej okolicy :) dzisiaj go podlacze i zobaczymy jak bedzie dzialal :)

0

Takie szybkie pytanie jak skonfigurować wag200g do neostrady jest to skomplikowane czy moze nie.

teraz chodzi mi neo ze standardowym modemem ktory daje TPSA czy mam go odinstalować i podpiac tego, jak sie to tego zabrać ....

dajcie znac.

dzieki :)

0

Witam! mam router wifi pentagram cerberus i dwie karty wifi hornet pod usb tez pentagrama. ogólnie to narazie staram sie pdołączyc jednogo kompa i mam pewien problem. komputer normalnie wysyła sieć bezprzewodową. pisze ze połączono, odbiery i wysyła bajty ale nie moge sie zalogowac do neostrady. zmieniłem juz w okienki połoczenia modem usb na modem ethernet. ale nie chce sie zalogować. pisze ze usługa została zablokowana. na modemie od neostrady standardowym internet chodzi bez zarzutu.

pomóżcie blagam!!

0

Ustawiłeś właściwie PPPoA VC-MuX, VPI-0, VCI-35?

0

a gdzie to jest i co powinno byc wpisane

0

Witam, kupilem dzisiaj LINKSYSA WAG200G no i po wpisaniu PPPoA VPI - 0, vci - 35 Multiplexing - VC nie chce sie polaczyc z internetem.

Prosilbym o pomoc w tej sytuacji.

Jakie czynnosci mam wykonac zeby bylo ok i czy trzeba odinstalowac oprogramowanie standardowe z neostrady ??

Za pomoc dziekuje :)

0

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0