Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
zeus0

Wzmacniacz sygnalu dla zasiegu sieci w domu

17 postów w tym temacie

Witam

Chcialbym zbudowac wzmacniacz/przekaznik sygnalu sieci z zewnatrz budynku do jego wewnatrz.

Wyjasniam juz o co dokladnie mi chodzi.

Otoz przypuscmy ze na zewnatrz budynku mam zasieg sieci (GSM,wifi to juz kwestia dopasowania anten) i chcialbym z niej korzystac w srodku budynku, lecz nie mam ochoty biegac z kablem po calym domu wiec bylaby antena na zewnatrz lapiaca sygnal i jakiegos rodzaju przekaznik, lub wzmacniacz tego sygnalu polaczony z antena w srodku, ktora "wpuszcala" by sygnal na cale pomieszczenie, czy takie rozwiazanie jest wogole mozliwe ??

Przyklad: mam zasieg telefonu poza domem ale sygnal tlumia sciany i w pokoju zasiegu tego juz nie mam, nie chce podlaczac telefonu do anteny zewnetrznej przy kazdej okazji kiedy chce miec zasieg tylko miec w srodku antene ktora podawala by sygnal do pokoju z anteny umieszczonej za scianie zewnetrznej domu ktora ten sygnal odbiera.

Mam nadzieje ze dosc prosto sprawe wyjasnilem, jesli czegos niedopowiedzialem to dopisze.

Zaznaczam tez ze routery wifi ani tego typu urzadzenia nie wchodza w gre bo chce to dla pasma GSM.

P.S.

Szukalem na forum i w sieci takiego pomyslu lecz po 1. nie wiem pod jakim haslem szukac tego typu rzeczy po 2. nic nie znalazlem w tym kierunku pewnie dlatego ze pomysl jest dosc nietypowy.

Z gory dziekuje za odpowiedzi

Pozdrawiam

0

Za sprzęt nadający GSM zapłacisz tyle co za całe życie...

0

Tak, to jest możliwe, a zapenie chodzi o "regenarator pasywny".

łączysz 2 anteny krótkim odcinkiem kabla i jedna jest na zew. adruga w środku pomieszczenia - sam coś takiego planuje sobie zrobić bo w domu mam słaby sygnał GSM

Stosuje się to w sieciach wi-fi gdy przeszkadza nam jakaś przeszkoda na drodze sygnału - warunek jest jeden: taki regenerator nie może być w równych odległościach od obu punktów

POZDR

0

Wiec wystarczy miec 2 takie same anteny, polaczyc je jedna w srodku druga na zewnatrz i bedzie chodzilo, czy jeszcze trzeba to jakos zasilic, albo dodac uklad ??

0

Nie trzeba żadnego zasilania - stąd ta nazwa :wink:

Napięcie na antenie będize pobierane z danego urządzenia - a w tym przypadku telefonu kom.

POZDR

0

Napisz coś jeszcze o tym regeneratorku :) Bo jeśli to działa to można zrobić most w WiFi.

0

Oczywiście że można, Cała rzecz polega na tym że takie urządzenie przekazuje sygnał z bliżej położonego nadajnika dalej - czyli odległość pomiędzy nadajnikami maleje.

Czytałem że takie urządzenia na dużych odległościach potrafią wzmacniać/przekazać sygnał dalej z zyskiem ok 6dB do 8dB (zależy od mocy poszczególnych anten i urządzeń)

0

Jutro zabieram sie do roboty i napisze rezultaty zaraz po testach, jak na arzie to znalazlem post

http://www.wififorum.pl/ftopic7711.html&am...nerator+pasywny

niezbyt optymistycznie podchodza do tej sprawy ale sprobowac mozna, jak na biquadzie (wyliczonym dla 900MHz) zasieg GPRS w orange (modem GC75) roznie mi o 2 kreski w porownaniu ze zwykla antenka oryginalna to moze w pokoju po zrobieniu 2 antenki wewnatrz tez bede mial chocby 1 kreske i internet bedzie przy zwyklej antence w domu bez bawienia sie kablami (nie mowiac juz o zasiegu telefonu, ktory ma 0 kresek wewnatrz).

Pozdrawiam

0

zeus0 : Ty ogólnie masz taki niski sygnał czy tylko w domu masz takie tłumienie :?:

Ja w domu prawie zawsze nie mam sygnału - a wyjasnieniem są 80cm ściany (mury) i to kamienne :|

POZDR

0

Skoro to działa to się pobawię w WiFi. Otóż mam kolegę za 2 domami. Ale widać jego dom z mojego ogródka. Co zrobię? Spróbuję dwa biquady złączyć ze sobą i postawić w ogródku. Jeden skieruję na dom kolegi a drugi na mój dom. Odległości niewielkie bo 100 i 50 metrów. Mam nadzieję że powinno odpalić :)

PS: Według mnie to nie wzmacnia sygnału, lecz klonuje.

0

w sumie to ogolnie poza domem jak sie wyjdzie z telefonem to przy dobrych witrach utrafi sie 3 kreski zasiegu (nokia 6600), zazwyczaj mam 2, z ery z kolei sa tak 3 nieraz 4, ale w domu 0 zasiegu (sciany z pustakow) wiec kombinuje jak tu mie zasieg w domu, zeby z kazda rozmowa nie wychodzic (szczegolnie w zime jest to uciazliwe ;-) )

0

Regenerator to raczej zbyt wiele powiedziane .To poprostu dwie antenki polaczone kablem .Wlasciwie kazdy elemnt tutaj tlumi sygnal. 2 biquady to nienajlepszy pomysl lepiej antenke odbiorcza dac o duzym zysku (wiecej energi bedziesz mial na zasilenie drugiej) a wewnatrz budynku kierunkowa natenka to chyba nienajlepszy pmysl lepiej jakis moze dipol prosty albo jescze co innego .Ale rewelacji niema co sie spodziewac .Od zysku antenki odbiorczej odejmij straty na kablu , na dopasowanie i zysk antenki nadawczej.

0

A i jesli mial bys tam troszke wiecej ludzi (hotel) operator sam postawi Ci mikrobts-a na wlasny koszt ...

0

Te panele połącze 50cm H155.

0

Czyli odleglosc niewielka ? A nie lepiej postawic "lustro" czyli kawalek jakiejs blachy czy gestej siatki i odbijac w interesujaca strone ?

0

Też myślałem o tym. Tylko jak dużą... Może 1x1m starczyło by.

0

U mnie w firmie był problem i z telefonem i z internetem, a mam magazyn poza miastem. Zainwestowaliśmy w anteny i wzmacniacze Signaflex i jest efekt. Mają duży zasięg, spokojnie obejmują cały obiekt, także nieważne czy jestem w jednej części, czy na drugim końcu to nie ma z telefonem problemu. Pełna oferta produktów i kontakt do sprzedawcy jest na stronie signaflex.pl.

0

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0