Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Ostatni tydzień
 3. Wcześniej
 4. Możesz napisać czy po utracie połączenia diody CABLE i PC na modemie Cisco, świecą ciągle czy mrugają?
 5. Cześć. Po zmianie dostawcy internetu minimum kilka razy dziennie(potrafi się to stać ponad 20 razy w ciągu dnia) router TP LINK WR841N v11 traci połączenie z modemem kablowym CISCO EPC2100R3 na kilka-kilkanaście minut. Czasami są to 2-3 przerwy w ciągu całego dnia, a czasami przez 2 godziny internet działa mi 20-30 minut. Router jest dobrze skonfigurowany, a od dostawcy dowiedziałem się, że rzekomo wina leży po mojej stronie Podczas braku łączności między routerem, a modemem zerują się wszystkie parametry WAN, pojawia się także komunikat "Port WAN nie jest podłączony!". Natomiast na stronie modemu jego status zmienia się z "Operational" na "Not Synchronized", przez pewien czas nie da się zalogować na stronę routera. Status zmienia się też na "upstream parameters acquired", coś z "phy" na początku oraz "ranging complete". Ponadto podczas braku internetu nie świeci się dioda na modemie sygnalizująca połączenie z siecią.
 6. 150Mb/s w 802.11n nie osiągniesz. Zakłócenia od innych sieci. Nie jest to realne. w 802.11ac, być może tak.
 7. Albo kup dwa rb941, albo połącz kablem ten router, ale celował bym w mikrotik-a.
 8. Jasne ,że jest. Tylko musisz, ustawić takie samo SSID i hasło ( profil zabezpieczeń) na wszystkich, routerach. Najlepiej kup Mikrotika , nawet hap ac lite lub rb941 i się pobaw, repeaterem, lub zepnij skrętką ETHERNET.
 9. Mikrotik, jako "station wds", zarządzalny przez capsmana, jak? Czy da się tak zrobić, że mam drugi router rb951ui-2Hnd, jako station wds, i zarządzam nim, z kontrolera, CAPSMAN, zainstalowanego na drugim routerze RB951. O LAN, połączeniu kablowym, wiem, ale po wifi, nwm czy się da z cap i capsman.
 10. Emulatory routerów

  http://teleinformatyczny.cba.pl/56-emulatory-routerow/ i tutaj więcej: https://www.snbforums.com/threads/router-ui-emulators.30552/
 11. Witam, posiadam modem od Vectry Cisco EPC3925 oraz swój prywatny router Asus RT-N10. Pytanie brzmi czy bez dostępu do konfiguracji modemu można wykorzystać router jako wzmacniacz? Jak tak, to w jakiś sposób to wykonać.
 12. Jak wybierzesz z listy interfejsów swoją kartę, znajdziesz tam przyciski "Freq. Usage" albo "Snooper" - tam możesz sprawdzić zajętość kanałów. Automatyczny wybór kanału to tylko ułatwienie dla tych, którzy nie chcą lub nie potrafią sami wybrać odpowiedniej częstotliwości. Nie ma jakichś większych zalet ani wad. Im szersze pasmo tym lepiej, pod warunkiem, że masz miejsce w eterze. Moc dobierz tak, żeby mieć odpowiednio wysoki poziom sygnału w najdalszym miejscu, minimum tak z -70dBm.
 13. Witam! Będę dzisiaj konfigurował sieć WLAN na cAP ac i mam do Was kilka pytań. Jeżeli chodzi o ustawienia kanałów to zostawić je Mikrotikowi na AUTO czy ręcznie ustawić kanały na "szytwno"? Jak przeskanować eter poprzez interfejs Mikrotika i wybrać najczystszy kanał? Czy optymalnym ustawieniem dla 2.4 GHz będzie pasmo 40 MHz czy 20 MHz? Tak samo dla 5GHz czy lepiej dać szerokie pasmo 80 MHz dla lepszej wydajności? Tak samo z mocą sygnału, mam mieszkanie 51m2 i cAP będzie mniej więcej po środku. Proszę o rady w konfiguracji
 14. Czołem, borykam się z problemem pokrycia zasięgiem WiFi całego mojego gospodarstwa. Zacząłem od routera LTE Huawei 525s jaki dostałem od T-mobile. Zasięg LTE jest bardzo dobry, ponieważ ruter optycznie "widzi" nadajnik LTE, oddalony o ok. 200 metrów. Szybko jednak okazało się że dwie ściany dalej zasięg wifi jest już za słaby, by poprawnie działał np, YouTube z PS4. Połaziłem troche po domu i okazało się, że sygnał lepiej przenosi się przez stropy niż przez ściany. Dom ma ponad 100 lat, poniemiecki, zbudowany z cegły, ściany zewnętrzne mają po 60 cm, a i ściany nośne nie są cienkie. Prawdopodobnie te ściany dość mocno tłumią sygnał. Użyłem Repeatera Fritz i sytuacja się poprawiła. Do czasu, aż musiałem założyć kamerę wifi na zewnątrz domu oraz następną - w budynku gospodarczym obok domu. Na razie w różnych punktach mam wpiętę łącznie 3 repeatery, ale najdalsza kamera transfer ma daleki od ideału. Chciałbym jakoś ujednolicić tę sieć, najchętniej mocując gdzieś na piętrze (na elewacji) mocniejszą antenę zewnętrzną która pokryłaby całe gospodarstwo. Do końca działki mam z domu ok 100 metrów, niestety po drodze stoi stodoła, przez co odbiorniki (kamery itp) nie będą mogły widzieć nadajnika optycznie. Oprócz tego chciałbym mieć swobodę instalowania kamer wifi nie tylko w domu, ale także w budynku gospodarczym lub wewnątrz stodoły. Wszystkie budynki są równie stare i postawione w tej samej technologii. W innym wątku ktoś polecił Ubiquiti airMAX PicoStation M2-HP - zasięg niby do 500 metrów, ale nie mam pojęcia, czy ściany w stodole lub stajni nie wytłumią za mocno tego sygnału. Czy powinienem zrobić jakieś pomiary, aby móc dobrać moc urzadzenia? Będę wdzięczny za każdą radę. pozdrawiam
 15. Witam uprzejmie, Jak skonfigurować sieć w domu z wykorzystaniem Funbox 2 oraz dwóch transmiterów sieciowych Fuba PLK 200 i dodatkowego modemu Netis WF2411I? Chodzi o to, że mam w domu jeden pokój, w którym są problemy z zasięgiem. W innym pokoju jest modem "matka": Orange Funbox 2.0, w nim podłączyłem pierwszy transmiter wykorzystujący sieć elektryczną w domu: Fuba PLK 200 (no i skrętką do Funbox). W problematycznym pokoju podłączyłem drugi transmiter i skrętką do drugiego modemu: Netis WF2411I. Jak to teraz wszystko skonfigurować, aby poprawnie działało? Nie znam się na tych rzeczach.
 16. Problem ze stabilnością łącza

  Może pokaż screenshota z "Wifi analyzera" i na którym kanale jesteś. To w końcu jak jesteś połączony - kablem czy przez WiFi? Huawei powinien mieć gdzieś w panelu konfiguracyjnym taką opcję testowania, gdzie możesz zrobić pinga - sprawdź jaki ping masz bezpośrednio z routera.
 17. Dostęp do wifi 3G z drugiego routera

  " NETGEAR R620 + TP-Link WR740N " - Jeśli trzeba foto. nie ma problemu. Anteny są łopatkowe, ale mogę przemyśleć montaż kilka decybeli lepszej.
 18. Cześć, nie znam się za bardzo na informatyce, ale postaram się jak najlepiej streścić mój problem jak umiem. Posiadam router Huawei model B529s-23a i od jakiegoś czasu ping w różnego rodzaju grach online lata mi na przemian to w dół, to w górę. Przez kilkanaście sekund utrzymuje się w granicach 40-70, czyli do zaakceptowania, a potem niespodziewanie skacze do kilku tysięcy na kilka sekund poczym znowu wraca do normalności i tak w koło Macieju, czyniąc rozgrywkę praktycznie niegrywalną. Gdzieś przeczytałem, że może to wina złego umiejscowienia kanału/częstotliwości na których falach moje wifi nadaje, bo sygnały z innych routerów mogą się na siebe wzajemnie nachodzić, więc ok ściągnąłem sobie wifi analyzer i przeniosłem na kanał zdala od reszty oraz z nadajnikiem blisko mnie. Nie poskutkowało,a wręcz mam wrażenie, że skróciło okres pomiędzy gwałtownymi spadkami siły łącza. Próbowałem też restartować router, a nawet przywrócić do ustawień fabrycznych robiąc tak zwany hard reset i to też za bardzo nie pomogło. Podociśkałem kable łączące router z komputerem zakładając, że może jakiś jest obluzowany i również zero efektów. Czasami mam chwile wytchnienia od lagów, ale na ogół to jakaś katorga. Zastanawiam się nad kupnem nowego routera, ale to ostateczność. Mam nadzieje, że nie będę do tego zmuszony i ktoś tutaj bardziej obeznany w temacie mnie wspomoże. Z góry dziękuję za wszelką udzieloną pomoc.
 19. Dostęp do wifi 3G z drugiego routera

  Prosze o podanie wiecej szczegolow. Jakie masz konkretnie urzadzenia
 20. Witajcie. Jestem nowy i troszkę niezorientowany w temacie.. W domu mam sieć 5G wraz z 3G, ale posiadam też drugi router 3G - leciwego TP-Link, z którego chciałbym zrobić 'sieć wewnątrz sieci'. Chciałbym podpiąć go w odległym pomieszczeniu, więc bez pomocy kabli. Czy to wykonalne ?
 21. Witam , posiadam sprzęt: Wersja Firmware: 3.16.9 Build 150210 Rel.40159n (BETA) Wersja sprzętowa: WR841N v9 00000000 (BETA) Problem polega na tym, że po kilkunastu godzinach, czasami po kilku dniach, jest problem z połączeniem wifi, w urządzeniach widzę komunikat "problem z pobieraniem adresu IP", a jeśli nawet jestem podłączony do sieci wifi, widzę ikonkę wifi a na dole wykrzyknik, jestem w sieci ale bez dostępu do internetu.... Jest to połączenie WDS, z innym ruterem, celem przekazaniu sygnału dalej. Wydaje mi się że jest to problem z przydzielaniem adresów DHCP, ale czy istnieje jakakolwiek inna możliwość złapania sygnału wifi, i nadawanie tego sygnału dalej, z drugiego rutera, ale np. z możliwością DHCP po stronie drugiego rutera a nie z tego pierwszego? Ewentualnie wchodzi w grę oczywiście wymiana tego drugiego rutera, tylko na jaki.... Pozdrawiam
 22. Witam, mam problem z konfiguracją tego urządzenia. Chodzi mi o połączenie między moją firmą a domem. W windowsie dodany VPN i jest w porządku bo gdy podłączę się do sieci sąsiada to wszystko hula aż miło. A gdy podłączę się pod moją sieć to zaczynają się schody. Przy podłączeniu daję komunikat: The VPN connetction between your computer and the VPN server could not be completed.... i tak dalej. Adresy w sieci mojego dostawcy są NATowane. Coż bym musiał ustawić na tym routerze żeby to śmigało?
 23. TP-LINK wn881nd

  Tak ma
 24. Mikrotik Hap ac2

  Wpisz na komputerze po połączeniu, polecenia w konsoli (cmd.exe) i pokaż tutaj wynik: ipconfig /all route print ping 192.168.88.1 ping 8.8.8.8 ping wp.pl
 25. TP-LINK wn881nd

  A ten Windows XP ma wszystkie aktualizacje, przede wszystkim Service Packa 3?
 26. Mikrotik Hap ac2

  Posiadam router hap ac2 od mikrotik i zresetowalem wczoraj do ustawień fabrycznych i jest wifi ale pisze brak internetu gdy się polacze a wszystko się zapisało bridge wifi i ethernet nie wiem w czym tkwi problem
 27. TP-LINK wn881nd

  Też nic z tego
 28. TP-LINK wn881nd

  Więc sterownik jest nieodpowiedni. Spróbuj drugą metodą.
 1. Załaduj więcej aktywności