Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Today
 2. Ostatni tydzień
 3. TP-LINK wn881nd

  Jak zainstalować sterownik?
 4. TP-LINK wn881nd

  Tu są fotki. net819xp.inf
 5. TP-LINK wn881nd

  Chodzi o ten plik, który ma typ: "Informacje instalatora". Wklej tutaj zawartość. I sprecyzuj co znaczy "nie idzie zainstalować".
 6. TP-LINK wn881nd

  Co to znaczy w pliku inf. i VID i PID?
 7. TP-LINK wn881nd

  Ale co to znaczy "nie idzie zainstalować"? Czy po wyszukaniu pokazuję listę znalezionych sterowników czy nie? Czy może w trakcie instalacji się zatrzymuje? Sprawdź w pliku .inf jakie są podane VID i PID, albo wklej jego zawartość tutaj.
 8. TP-LINK wn881nd

  To ja wiem, ale jest to sterownik do tej karty, tylko jak zrobię wyszukaj z odpowiedniej lokalizacji (3 pliki powyżej) to nie idzie zainstalować, a kupiłem kartę na PCI EXPRESS X1 TP-LINK wn881nd Realtek RTL8192 EE Wireless LAN 802. 11n PCI-E NIC Może ktoś wie jak zainstalować?
 9. TP-LINK wn881nd

  Jak w menadżerze urządzeń klikniesz właściwości tej karty, to powinna być opcja "Aktualizuj sterownik", czy jakoś tak. Wybierz ją, a potem wybierz opcję: "Wyszukaj w katalogu" i podaj katalog ze sterownikiem. Jak po wyszukaniu napisze, że nie znalazł odpowiedniego sterownika, to znaczy że to nie jest sterownik do tej karty.
 10. TP-LINK wn881nd

  Witam. Posiadam płytę główną asus m4a785t-m windows XP. Kupiłem kartę sieciową TP-LINK wn881nd na PCI express x1 ściągnąłem do niej sterowniki, ale nie wiem jak je zainstalować. Wstawiam foto.
 11. Wcześniej
 12. Witam, Chciałbym kupić router może być MikroTik, zależy mi aby miał POE, WiFi oraz antenę zewnętrzną. Mam dom jednorodzinny, miejsce gdzie schodzą się wszystkie kable i jest router nie pozwala, abym miał wszędzie zasięg WiFi, Potrzebuję czegoś co zwiększy mi zasięg sieci. Chce mieć tylko jedną sieć WiFi (żeby nie było przełączania pomiędzy sieciami) i jedno urządzenie (żeby było ekologicznie) . Pomysł jest taki, że antenę zewnętrzną umieszczę w bardziej centralnym miejscu w domu ( teraz brakuje mi jakiś 2 m żebym wszędzie łapał stabilny zasięg) z góry dziękuję
 13. Dzięki wielkie za informacje. Będę działał w temacie
 14. Musiałbyś sprawdzić, albo spytać swojego dostawcy Internetu, czy masz dostęp do swojego routera od strony Internetu. Czyli czy masz publiczny adres IP i odblokowane porty (albo czy operator może Ci przekierować jeden). Jeśli tak, to wtedy będziesz mógł się komórką (przez Internet operatora GSM) połączyć ze swoim routerem i wyłączyć WiFi. Rozumiem, że w takim wypadku Bluetooth odpada, bo on ma mały zasięg. W przypadku zablokowanych portów, można np. zrobić coś takiego, że wykupisz sobie serwer za kilka zł miesięcznie, zapiszesz na nim jakiś plik przez Internet z komórki, a Twój router będzie co jakiś czas sprawdzał czy ten plik istnieje, i w zależności od tego włączał lub wyłączał WiFi. Albo nawet wysyłać maila na darmowe konto email. Musiałbyś mieć router, który daje Ci możliwość programowania i odczyt stron www, albo maili, np. Mikrotikiem da się pobierać pliki przez WWW lub FTP, ale on jest skomplikowany w obsłudze dla początkujących. Nada się też Teltonika, tylko ich routery są raczej drogie. Można też zamiast serwera, użyć sieci 3G/LTE w routerze i SMSem wysyłać wiadomości sterujące, ale wtedy trzeba wykupić kartę SIM. Routery LTE Teltoniki też obsługują SMSy. Jak nie boisz się wgrywać niefirmowe oprogramowanie na router, to nada się każde urządzenie, na które można wgrać OpenWRT - tam zrobisz wszystko. Osobiście chyba wybrałbym opcję routera z modemem 3G, wykupiłbym kartę SIM (np. prepaid 5zł/rok) i wgrał OpenWRT.
 15. Dzięki wielkie za opowiedz. Potrzebne jest mi to żęby dzieci nie siedziały do rana. (Wiem że można ograniczyć dostęp). Ale... po drugie chce wyłączać na noc, żeby się lepiej wysypiały, bo maja "go" niedaleko głowy. Ale nie che wyłączać wszystkiego, bo komputer w innym pokoju, z którego korzystam jest na kablu i chce żeby w nim był internet . Ja bym chciał tylko go wyłączyć ale nie z komputera, który jest podłączony z ta siecią( na kablu) . Tylko np. właśnie ze smartfona. Ja wiem, że z komputera gdzie mam internet na kablu mogę wejść w ustawienia routera i wyłączyć Wi-Fi. Ale jak to zrobić komórki?? Ja później mogę sobie włączyć wi-fi z komputera na kablu. Ale jak wyłączyć z komórki, żeby nie wchodzić do ich pokoju?? Jak połączyć się z routerem za pomocą komórki i wyłączyć wi-fi???
 16. Raczej wszystkie routery mają taką możliwość. Chyba, że Ty chcesz wyłączyć WiFi a potem, przez to wyłączone WiFi, spowrotem je włączyć? To nie - takiej opcji fizycznie nie da się zrobić. Musiałbyś się dostać do urządzenia innym kanałem niż WiFi, np. przez Internet używając LTE na smartfonie (ale musiałbyś mieć odblokowane porty u swojego dostawcy). Albo przez Bluetooth, ale gotowych urządzeń z Bluetooth nie znam. Jak masz wiedzę elektroniczną, to można samemu coś takiego zrobić z Arduino. Można wiedzieć po co Ci taka opcja? Może wystarczy po prostu blokować WiFi innym użytkownikom, a zezwolić jedynie sobie.
 17. Czy zna ktoś jakiś ROUTER Wi-Fi albo jakąś aplikacje, żeby można było wyłączyć w nim tylko wi-fi. Są routery z obsługą QoS i tam można robić cuda za pomocą aplikacji: ograniczać przepustowość łącza, ograniczać dostęp poszczególnym urządzeniom, blokować wejścia na konkretne portale itp. Ale nie da się porostu wyłączyć wi-fi. Potrzebuje na odległość wyłączać wi-fi, za pomocą smartfona lub jakiejś aplikacji, ale nie cały router. Zna ktoś rozwiązanie ??
 18. A ustawiłeś szerokość kanału na 80MHz na 5GHz na tym apeku Cisco? Mam identycznego i ponad 600Mb/s udawało mi się wyciągnąć na 5GHz
 19. To zależy od sprzętu klienta, to on decyduje czy pokazać jedno wspólne SSID, czy każdy osobno i czy w ogóle się przełączyć jak sygnał będzie zbyt niski. Niektóre Access Pointy też mogą automatycznie się rozłączyć z kientem jak jego sygnal jest zbyt niski, wtedy klient będzie miał szansę wybrać silniejszy AP. Oprócz SSID, Access Pointy wysyłają też swój adres MAC, co pozwala je odróżnić. Chyba pozostaje Ci tylko zmniejszyć ich moc, tak aby klient faworyzował tego AP od którego ma najlepszy sygnał.
 20. Witam Potrzebuję pomocy w dobrym skonfigurowaniu tego zestawu Wszystko z TPlinka połączone skrętką: Router 8970 AP 501 - 3 szt PARTER - Router I Piętro - 1 AP II piętro - 2 AP III piętro - 3 AP Chodzi mi o to że teraz podłączyłem pierwszego AP i działa ok, z tym że mam ustawionego go pod inne SSID i muszę wybierać ręcznie wifi jak chodzę miedzy piętrami w budynku a chcę aby samo się przełączało jeśli jest na kolejnym piętrze lepszy zasięg z innego AP. Czy jest taka możliwość ? a i żeby gość który wyszukuje moje wifi nie widział że zgłasza mu się kilka moich AP z różnych pięter a tylko jedna sieć ? Z góry dzięki za pomoc
 21. Licencje CHR P1 (43 szt)

  Cześć, Zakończyliśmy właśnie jeden z naszych projektów i mamy do odsprzedania 43 licencje CHR P1 Ponieważ nie ma możliwości sprzedaży pojedynczej sztuki, sprzedajemy 43 licencje jako jedną paczkę z dostępem do konta gdzie przypisane są wszystkie licencje. Oczywiście nie ma problemu z aktywację obecnych licencji na kolejnych Mikrotikach poprzez przycisk "Transferuj" i wybranie nowego klucza. Licencje były zakupione w polskiej dystrybucji (CDR). Cena za całość 3225 netto (43 x 75 pln netto) - wystawiamy fakturę VAT Zapraszam do kontaktu.
 22. Tego nie wiem. TPLink to ogólnie dobra firma, raczej nie wypuszcza bubli.
 23. Ogólnie, chcę te urządzenia zamontować na zewnątrz (na masztach). Ostatnie pytanie, czy takie rozwiązanie będzie stabilne (chodzi mi o urządzenia TL-WA5210G): Czy nie będzie trzeba co chwila resetować urządzeń, nie będą się zapychać (TL-WA5210G) Dziękuje za odpowiedź
 24. Pierwsze urządzenie podłączasz do swojej sieci przewodowo w trybie AP albo bezprzewodowo w trybie Repeater. Do niego będą łączyć się pozostałe dwa routery z biura i magazynu, które ustawiasz w trybie AP Client Router. Tylko, że te routery mają kierunkową antenę, więc raczej nie będzie mogła odbierać i transmitować w przeciwnych kierunkach, ale możesz podłączyć zewnętrzną antenę dookólną. Poza tym jak będzie umieszczona na zewnątrz to wewnątrz budynku, za ścianą, sygnał będzie dodatkowo stłumiony. Lepszym rozwiązaniem byłoby dokupienie osobnych urządzeń służących jako Access Pointy w pomieszczeniach.
 25. Witam. Posiadam sieć w dużym domu złożona z kilku acces pointow. W domu obok po przez repeater od mojej sieci utworzyłem sieć o innej nazwie. Dom jest wynajmowany I jego użytkownik korzysta również jak ja z inteligentnych głośników sonos. Po konfiguracji tych głośników w osobnych sieciach i tak koliduja ze sobą i po jednym dniu wszystko się resetuje bo jedna sieć widzi głośniki w innej sieci. Jak również przez Spotify ja widzę jego głośniki w tej drugiej sieci. Czy można to jakoś zrobić zmieniając IP czy coś innego aby ta druga sieć była zupełnie osobna.
 26. Witam serdecznie Chcę zaopatrzyć w internet dwa dodatkowe budynki (biuro i magazyn) oddalone od mojego domu około 100-150m. Posiadam trzy urządzenia TP-LINK TL-WA5210G które chciałbym wykorzystać w tym celu. Obecna moja konfiguracja sieci (schemat): Chciałbym skonfigurować urządzenia TL-WA5210G w taki sposób: - bym mógł łączyć się z internetem poprzez wi-fi na zewnątrz oraz - w każdym z budynków (biuro i magazyn) móc podłączyć router i mieć internet poprzez wi-fi oraz kabel. W jaki sposób muszę skonfigurować urządzenia aby wszystko dobrze działało, czy możecie podać jakaś przykładową konfigurację? dodam, że między budynkami jest czysta wolna przestrzeń. Z góry dziękuje za wszelką pomoc, pozdrawiam
 27. Nie wiem w czym jest problem - wszystko jest ważne.
 1. Załaduj więcej aktywności