Oprogramowanie forum zostało zaktualizowane. Zmienił się sposób logowania: jako nazwy użytkownika należy użyć tzw. "nazwy wyświetlanej" jeśli była różna od poprzedniego loginu lub adresu email.

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie   

 1. Wczoraj
 2. Udało się! Zresetowałem oba urządzenia, skonfigurowałem je od nowa i teraz wszystko śmiga. Kolega miał dziwnie rozwiązaną sieć w domu, ale nie zmieniałem tego - pozostawiłem tak, jak było. Modem z Vectry był jednocześnie Routerem i był w stanie obsłużyć kilka urządzeń jednocześnie. Do tego modemu/routera był podłączony drugi Router - Netgear, moim zdaniem zupełnie nie potrzebny i wprowadzający zamieszanie. Być może ze względu na większy zasięg - kolega czasami siedzi w ogrodzie przy domku i surfuje po necie, wtedy nie ma problemu z zasięgiem. Dziękuję za pomoc i "moralne" wsparcie. To było pouczające zadanie
 3. Ostatni tydzień
 4. Znalazłem tez taki paragraf: Art. 269a. Kto, nie będąc do tego uprawnionym, przez transmisję, zniszczenie, usunięcie, uszkodzenie, utrudnienie dostępu lub zmianę danych informatycznych, w istotnym stopniu zakłóca pracę systemu komputerowego lub sieci teleinformatycznej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Generalnie wolę załatwić sprawę polubownie żeby nie było, ale próbuję się upewnić czy sytuacja jest w ogóle legalna.
 5. Już pobieram inSSIDer i dam znać. SLX widzę kiedy sąsiad włączają swoją sieć ponieważ dzieli nas tylko cienka ściana i w momencie w którym sąsiad zaczyna udostępniać internet z komórki natychmiast pojawia się on na mojej liście sieci wifi a mój internet się rozłącza lub zwalnia do takiej prędkości, że nie jestem w stanie załadować żadnej strony internetowej, obserwuję tę sytuację od paru miesięcy, cierpliwie szukałem innych rozwiązań ale już brakuje mi pomysłu, jestem pewien w 100%, że to wina ich telefonu. Janiaking tak sąsiedzi mają swój telefon Samsung z którego robią router wifi gdy chcą korzystać z internetu na komputerze i nie korzystają z mojej sieci, są w zasięgu ale nie posiadają hasła, zrobię zrzut, sieci jest parę ale problem pojawia się dokładnie w momencie gdy ich sieć pojawia się na mojej liście, widziałem to już setki razy. Powiedziałem sąsiadowi już trzy razy o zaistniałej sytuacji i jest świadomy, że ich urządzenie zakłóca moją sieć i nadal z niego korzysta nie próbując znaleźć żadnego rozwiązania ze swojej strony, jeżeli włącza swoją sieć ze świadomością, że zakłóca wtedy moją to jest to nadal nieświadome zakłócanie??
 6. Czołem wszystkim! Planuje puścić wszystkie połączenia w sieci przez VPN (NordVPN). Mam światłowód i FunBox'a 3.0 który (z tego co mi wiadomo) niestety nie obsługuje PPTP, L2TP czy OpenVPN. W związku z tym planuje zakup routera, który będzie służył: 1) do połączenia się z NordVPN; 2) jako repeater sygnalu z FunBox'a - wszystkie urządzenia będą podłączone do tego routera, tak żeby ruch przechodził przez VPN; 3) do udostępniania drukarki podłączonej przez USB/Ethernet w sieci. Myślałem o zakupie Asus RT-AC51U - czy to dobry pomysł? Czy to w ogóle w takiej konfiguracji zadziała? Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź! Michal
 7. Jasne, weź swój laptop. Powodów niedziałania może być wiele. Im więcej informacji zbierzesz tym lepiej. Sprawdź, czy są jakieś inne sieci w okolicy, może jego laptop łączy się z inną. W ustawieniach WiFi mogą być zapisane jakieś sieci - usuń je.
 8. Ja tylko dodam, że częstotliwości na których działa WiFi są ogólnie dostępne i każdy może z nich korzystać na równych prawach - i to nie tylko do transmisji Internetu. Jeśli nie jest to celowe zakłócanie, to jest całkowicie zgodne z prawem. To, że Internet zaczął źle działać po wprowadzeniu się sąsiadów może być tylko zbiegiem okoliczności. Skąd masz pewność, że to wina ich telefonu, kiedy go włączają i wyłączają, chyba tego nie widzisz?
 9. dobrze rozumiem? sąsiedzi mają swój telefon Samsunga i nie korzystają z twojej sieci Wi-Fi tylko z udostępnionej sieci z telefonu Samsung ( sieć 3G/LTE ) . Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem " zakłócania sieci " daj zrzut z programu inSSIDer jakie sieci masz w okolicy
 10. Tak, chodzi o te hasło. System po rozpoznaniu sieci WiFi nie zdążył poprosić o klucz zabezpieczający, tylko po krótkiej próbie nawiązania połączenia wyskakuje komunikat "System Windows nie mógł nawiązać połączenia z wybraną siecią". Wydaje mi się, że problem jest gdzieś w ustawieniach routera, bo u mnie w domu odbiera WiFi poprawnie, a internet śmiga całkiem przyjemnie. Wpisałem klucz zabezpieczający raz i starczy - odbiera i działa. Sterowniki zainstalowane, w menedżerze urządzeń brak jakichkolwiek sprzętowych anomalii. Jak zaniosę laptopa z powrotem do kolegi, to znowu to samo. Nie potrafi się połączyć z ich siecią. Umówiłem się z kolegą, że przyjdę w czwartek i zobaczę Router. Nigdy wcześniej tak w tym nie grzebałem. Chcę do tego czasu zgromadzić jak najwięcej wiedzy i możliwych sposobów rozwiązania problemu, żeby mu czegoś bardziej nie zepsuć :). Ewentualne screenshoty w czwartek, bo kolega używa komputerów wyłącznie do oglądania internetu a jest niesamowicie w temacie "zielony". Zastanawiałem się, czy nie zabrać do niego swojego laptopa i zobaczyć, czy będą podobne problemy. Mój telefon się normalnie łączy z jego siecią. Podobnie internet z Orange (modem USB) - śmiga...
 11. Witam, Mam problem z działaniem sieci, posiadam Router TP-Link TD-W8970, który transmituje sygnał na podwórko i do dwóch mieszkań znajdujących się bardzo blisko (na działce są cztery mieszkania) Dostawcą internetu jest Netia. Sieć działała bardzo dobrze do momentu wprowadzenia się nowych sąsiadów (na tym samym podwórku) nie posiadają oni przyłącza po kablu tylko udostępniają na mieszkanie internet z telefonu Samsung (modelu nie znam) w momencie odpalenia ich sieci natychmiast zakłóca działanie mojego internetu, zazwyczaj całkowicie, czasami tylko na parę minut innym razem na parę godzin do momentu całkowitego wyłączenia ich urządzenia, rozmowy z nimi w żaden sposób nie pomagają, płacę za internet z którego nie mogę korzystać a często pracuję z domu i krew mnie już zalewa.... Znajduję się w mniejszym mieszkaniu a router jest w drugim większym na piętrze, też nie mam możliwości pociągnięcia przewodu, sygnał normalnie jest bardzo dobry, co ciekawe kanały się za bardzo nie pokrywają, zmiana kanału w routerze na inny też nie przynosi żadnego efektu. Po pierwsze czy macie jakieś pomysły jak rozwiązać ten problem a po drugie czy w takim wypadku działanie internetu sąsiadów jest w ogóle legalne jeśli zakłóca całkowicie moje urządzenia. Zaznaczę, że mieszkam na swojej działce a sąsiedzi tylko podnajmują. Z innych uwag zauważyłem też, że gdy transmituje internet ze swojego telefonu też marki Samsung to nie zakłócam działania swojego routera, ewidentnie jest to wina tylko i wyłącznie urządzenia które posiadają sąsiedzi. Pozdrawiam
 12. Chodzi o hasło do sieci WiFi? Sprawdź czy system ma zainstalowane sterowniki do karty radiowej i czy nie ma żadnych uwag w menadżerze urządzeń. W routerze sprawdź czy nie ma żadnych blokad np. adresów MAC. Wstaw tutaj screenshoty z konfiguracji routera.
 13. Witajcie! Kolega ma dwa laptopy: Lenovo R61e oraz Asus (nie pamiętam jaki). Na każdym zainstalowany był system WIndows Vista Basic. Niestety, laptopy trafiły do mnie sparaliżowane i zawirusowane, więc wspólnie podjęliśmy decyzję o zmianie systemu na nowszy i wydajniejszy - windows 7. Po zainstalowaniu pojawił się pewien problem. Koledze na każym laptopie nie działa internet - nie dochodzi do momentu wprowadzenia hasła i pojawia się komunikat "System nie był w stanie połączyć się z siecią". Telefony odbierają sygnał i mogę się normalnie połączyć. Także laptopy odbierają sygnał z mojego tel: (hotspot osobisty). Ponadto u mnie w domu Laptopy odbierają internet normalnie, pomimo innego dostawcy i routera! Ja mam Cyfrowy Polsat, kolega Vectrę (modem NetGear, chyba N150). Problem pojawił się po zainstalowaniu nowego systemu. Domyślam się, że problem jest po stronie routera NetGear, a konkretnie gdzieś powstał problem z komunikacją lub zgodnością urządzeń. Nie chcę zbytnio namieszać w ustawieniach routera, bo w temacie siedzę dopiero jeden dzień i gromadzę wiedzę. Co zrobić, by rozwiązać problem? Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji.
 14. spróboj wykonać polecenia: netsh int ip reset netsh winsock reset i zrestarotowac komputer
 15. Wcześniej
 16. CUsersDanielipconfigall Windows IP Configuration Host Name . . . . . . . . . . . . Daniel-Komputer Primary Dns Suffix . . . . . . . Node Type . . . . . . . . . . . . Hybrid IP Routing Enabled. . . . . . . . No WINS Proxy Enabled. . . . . . . . No DNS Suffix Search List. . . . . . mmp.pl Ethernet adapter Połączenie lokalne 6 Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . TAP-Win32 Adapter OAS #3 Physical Address. . . . . . . . . 00-FF-62-B1-89-29 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Link-local IPv6 Address . . . . . fe8091ef8facfb967550%24(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . 169.254.117.80(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 889257826 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . fec000ffff1%1 fec000ffff2%1 fec000ffff3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Enabled Ethernet adapter Połączenie lokalne 5 Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . TAP-Windows Adapter V9 #3 Physical Address. . . . . . . . . 00-FF-45-54-CB-A1 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Ethernet adapter Połączenie lokalne 4 Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . TAP-Win32 Adapter OAS #2 Physical Address. . . . . . . . . 00-FF-1C-2C-F4-6C DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Ethernet adapter Połączenie lokalne 3 Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . TAP-Windows Adapter V9 #2 Physical Address. . . . . . . . . 00-FF-4C-44-A1-B8 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . No Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Link-local IPv6 Address . . . . . fe803935a0ffbe4bdaae%19(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . 169.254.218.174(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 654376780 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . fec000ffff1%1 fec000ffff2%1 fec000ffff3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Enabled Ethernet adapter Połączenie lokalne 2 Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . TAP-Win32 Adapter OAS Physical Address. . . . . . . . . 00-FF-75-DC-19-4C DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Link-local IPv6 Address . . . . . fe8039add0e68e27d54a%17(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . 169.254.213.74(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 570490741 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . fec000ffff1%1 fec000ffff2%1 fec000ffff3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Enabled Ethernet adapter Połączenie lokalne Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . TAP-Windows Adapter V9 Physical Address. . . . . . . . . 00-FF-DA-94-14-60 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Link-local IPv6 Address . . . . . fe809584db367bcd8dd0%12(Preferred) Autoconfiguration IPv4 Address. . 169.254.141.208(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . 255.255.0.0 Default Gateway . . . . . . . . . DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 402718682 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . fec000ffff1%1 fec000ffff2%1 fec000ffff3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Enabled Wireless LAN adapter Połączenie lokalne 3 Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . Karta Microsoft Wi-Fi Direct Virtual Adap ter Physical Address. . . . . . . . . 12-F0-2F-16-8F-98 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Wireless LAN adapter Wi-Fi Connection-specific DNS Suffix . mmp.pl Description . . . . . . . . . . . Qualcomm Atheros AR956x Wireless Network Adapter Physical Address. . . . . . . . . 40-F0-2F-16-8F-98 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Link-local IPv6 Address . . . . . fe80b5f3f74bf6154ac5%6(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . 192.168.0.3(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . 255.255.255.224 Lease Obtained. . . . . . . . . . 17 lipca 2017 131124 Lease Expires . . . . . . . . . . 18 lipca 2017 131123 Default Gateway . . . . . . . . . 192.168.0.1 DHCP Server . . . . . . . . . . . 192.168.0.1 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 155250735 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . 217.172.224.160 89.231.1.206 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Enabled Ethernet adapter Ethernet Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . Broadcom NetLink (TM) Gigabit Ethernet Physical Address. . . . . . . . . 20-1A-06-AF-BB-D3 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Ethernet adapter Hamachi Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . LogMeIn Hamachi Virtual Ethernet Adapter Physical Address. . . . . . . . . 7A-79-19-54-9F-E9 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . Yes Autoconfiguration Enabled . . . . Yes IPv6 Address. . . . . . . . . . . 26209b19549fe9(Preferred) Link-local IPv6 Address . . . . . fe80207dc041fd2c502e%16(Preferred) IPv4 Address. . . . . . . . . . . 25.84.159.233(Preferred) Subnet Mask . . . . . . . . . . . 255.0.0.0 Lease Obtained. . . . . . . . . . 17 lipca 2017 112635 Lease Expires . . . . . . . . . . 17 lipca 2018 112633 Default Gateway . . . . . . . . . 26209b19001 25.0.0.1 DHCP Server . . . . . . . . . . . 25.0.0.1 DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 218255602 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . fec000ffff1%1 fec000ffff2%1 fec000ffff3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Enabled Tunnel adapter isatap.{CE8E84D1-CA04-4F8F-831E-9679F1665BC6} Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . Karta Microsoft ISATAP Physical Address. . . . . . . . . 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . No Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Link-local IPv6 Address . . . . . fe802005efe25.84.159.233%8(Preferred) Default Gateway . . . . . . . . . DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 335544320 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . fec000ffff1%1 fec000ffff2%1 fec000ffff3%1 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Disabled Tunnel adapter isatap.mmp.pl Connection-specific DNS Suffix . mmp.pl Description . . . . . . . . . . . Karta Microsoft ISATAP #2 Physical Address. . . . . . . . . 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . No Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Link-local IPv6 Address . . . . . fe805efe192.168.0.3%10(Preferred) Default Gateway . . . . . . . . . DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . 167772160 DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . 00-01-00-01-20-9E-2F-6C-20-1A-06-AF-BB-D3 DNS Servers . . . . . . . . . . . 217.172.224.160 89.231.1.206 NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . Disabled Tunnel adapter isatap.{DA941460-49EC-4667-9F71-F087A9653F6D} Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . Karta Microsoft ISATAP #3 Physical Address. . . . . . . . . 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . No Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Tunnel adapter isatap.{62B18929-4FA0-4A9C-AB36-F94AD808C562} Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . Karta Microsoft ISATAP #4 Physical Address. . . . . . . . . 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . No Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Tunnel adapter isatap.{75DC194C-1534-4DC3-8941-F2127F55BBB2} Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . Karta Microsoft ISATAP #5 Physical Address. . . . . . . . . 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . No Autoconfiguration Enabled . . . . Yes Tunnel adapter isatap.{4C44A1B8-271C-4FBD-9BF1-C5493006030F} Media State . . . . . . . . . . . Media disconnected Connection-specific DNS Suffix . Description . . . . . . . . . . . Karta Microsoft ISATAP #6 Physical Address. . . . . . . . . 00-00-00-00-00-00-00-E0 DHCP Enabled. . . . . . . . . . . No Autoconfiguration Enabled . . . . Yes CUsersDaniel
 17. daj wynik z wiesza poleceń wpisując komendę ipconfig /all
 18. Witam. Niestety po wielkich męczarniach doszedłem do tego że nie da się tego zrobić:( Adres jaki przydziela router to u mnie 10.0.0.x a Comfast zawsze próbuje połączyć się na swoim adresie czyli 192.168.0.x nawet przy automatycznym przydzielaniu przez router robi się tak samo. Po wprowadzeniu innego IP do logowania na comfast, dalej sobie robi swój adres i nie połączy się! Jedyna opcja jaka mi została to podłączenie go poprzez kabel i ręczna konfiguracja, gdzie mogę wprowadzić mu IP brame itd. Temat zamykam jako nie do rozwiązania:) Przeciągnąłem kabel do innego pokoju gdzie chciałem mieć repeter i tak zostawiam.
 19. Witam! Otóż od dłuższego czasu mam problem z bramą domyślną. Gdy próbuję zalogować się do routera wyskakuję mi błąd: (Zdjęcie w załączniku) Nie wiem co robić na poprzednim routerze Tp-Link normalnie działało. Ale teraz mam router fimy Arris a moim dostawcą internetu jest Multimedia. Proszę o szybką odpowiedz.
 20. Witam serdecznie, Posiadam w mieszkaniu internet z sieci INEA 150Mb (modem firmowy, router WiFi Asus RT-N12E, który rozdziela sieć bezprzewodowo na mieszkanie i kablem do konsoli). Czy jest możliwe i za pomocą jakich urządzeń mógłbym ten sam sygnał odbierać w drugim mieszkaniu, które położone jest naprzeciwko tego pierwszego (oknami w swoją stronę i na podobnej wysokości) w odległości ok. 45 m. W tym drugim mieszkaniu chciałbym podpiąć internet kablem do jednego urządzenia i mieć możliwość korzystania z WiFi. Jestem laikiem więc nie mam pojęcia jak to rozwiązać. Czy wystarczy np. jakiś dobry router ustawić przy oknie pierwszego mieszkania, przy oknie drugiego ustawić jakiś odbiornik sygnału, który zarazem przekaże go dalej? Dziękuję za pomoc.
 21. Racja. Okazało się że to przez firewall, a byłem przekonany że dodawałem wyjątki do firewalla, gdy wyłączyłem go całkowicie, udało się. Dziękuję za zainteresowanie.
 22. może firewall na komputerze blokuje?
 23. Cześć wszystkim. Postanowiłem wgrać sobie OpenWRT w celu zwiększenia funkcjonalności mojego routera D-Link DIR-600 B5E. Trafiłem na stronę: http://diy.viktak.com/2016/02/installing-openwrt-on-d-link-dir-600.html która wszystko wyjaśnia. Problem pojawia się w punkcie 4 - nie mogę pobrać oprogramowania z serwera lokalnego do routera. Log z telnetu: BusyBox v1.19.1 (2015-08-02 21:39:33 EDT) built-in shell (ash) Enter 'help' for a list of built-in commands. / # cd /var /var # wget http://192.168.0.100/openwrt-15.05-ramips-rt305x-dir-300-b7-initramf s-uImage.bin Connecting to 192.168.0.100 (192.168.0.100:80) wget: can't connect to remote host (192.168.0.100): Connection timed out /var # Dodam, że jak wkleję link do pliku .bin do przeglądarki, to wyskakuje okienko pobierania, więc link na pewno jest prawidłowy. Co jest przyczyną problemu? Router: 192.168.0.1, maska 255.255.255.0 Serwer http: 192.168.0.100, maska 255.255.255.0
 24. no i to że mają to samo SSID nie oznacza że zachowasz ciągłość połączenia .
 25. Adresy nie mogą być takie same, bo routery nie będą wiedziały w którym kierunku wysyłać pakiety. Żeby zachować "ciągłość połączenia" urządzenia nie muszą wysyłać pakietów wyłącznie do routera z tym samym adresem IP co przedtem.
 26. Witam serdecznie wszystkich, Z góry chciał bym przeprosić za może złe nazewnictwo lub opis ale jestem tylko amatorem sieciowym Kilka miesięcy temu powiększyłem lokal firmowy co wiązało się z rozszerzeniem sieci oraz zasięgu WIFI. Na początku całość opierała się o Router Asus RT-AC1200G+ którego WANem była Vectra na routerze Cisco. Abym mógł przeprowadzać routing i ingerować w ustawienia poprosiliśmy oczywiście Vectrę o przełączenie ich routeru tylko w tryb modemu i od tego czasu pieczę sprawował router ASUSa. Do routeru podłączony był NAS oraz mały switch który służył do łączenia kamer IP oraz rejestratora. W tej konfiguracji wszystko było w najlepszym porządku. W czasie remontu postanowiliśmy całość poszerzyć o kolejne dwa routery (dokładnie takie same) które miały działać jako Access Pointy oraz Switche na raz. Czyli z początkowego małego switcha wychodzi UTP do oddalonego routera, tam siedział w porcie LANowym. Do tego routera wchodzą 2 kamery IP oraz wychodzi przewód UTP do następnego już ostatniego routera który służy tylko jako access point (również do wejścia lanowego). Problem polega na tym że cała sieć działa ale co jakąś chwilę zrywa połączenie z głównym WANem. Występuje to tylko w przypadku kiedy podłączony jest drugi router. Aby móc zachować ciągłość połączenia urządzeń mobilnych oraz jedną podsieć wszystkie te routery mają ustawione takie same adresy oraz SSID. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu. Wydaje mi się że jest jakiś kłopot w hierarchii tych routerów lub adresowaniu. Z góry dzięki wszystkim
 27. Pomału brakuje mi sił. Próbowałem na wszystkie sposoby i jedyne co udało mi się uzyskać to połączyłem repeater z routerem ale internetu nie mam:( Oczywiście dodam że z komórka jako udostępnienie internetu łaczy się i internet jest. eureka dostałem się do D-lika 10.0.0.10 taki adres ma
 28. I po konfiguracji reapetera gdzieś Ci napisał że się połączył? Jak nie, to sprawdź czy na pewno masz poprawnie wpisane dane: Channel, Channel width, Encryption (WPA albo WPA2), Cipher (TKIP czy AES). WPS jak nie korzystasz możesz wyłączyć.
 1. Załaduj więcej aktywności