Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Ostatni tydzień
 2. Przekierowanie portów ze zmiennym IP.

  Na innych routerach działa. Problem mam tylko z MikroTikiem. Dziękuje za pomoc.
 3. Wystarczy podać "In. Interface". Adresów nie wpisuj. Tylko czy przypadkiem Plus w LTE nie blokuje portów, bo zazwyczaj w takich usługach są blokowane? Najlepiej ich o to spytaj.
 4. Przekierowanie portów ze zmiennym IP.

  No ok. ale jaki mam wprowadzić adres src. Adress ? Wystarczy zostawić puste czy jak? Wystarczy podać in. Interface?
 5. Przekierowanie robisz poprzez Destination NAT. W menu IP / Firewall / NAT dodajesz regułę do łańcucha "dst-nat", wybierasz interfejs internetowy, protokół i port, a na zakładce Action wybierasz "dstnat" i wpisujesz na jakie IP i port ma nastąpić przekierowanie.
 6. Mam router zewnętrzny LTE SXT. Ponieważ nie działa na nim stałe IP z LTE plus (po prostu gdy się poda APN nie działa i tyle, na zmiennym śmiga bez problemu), a nie mogę z pewnych powodów użyć no-ip czy podobnych, napisałem skrypt który wysyła mi z routera co jakiś tam okres czasu IP zewnętrzne na stronę. Wszytko ok. tylko jak teraz zrobić przekierowanie na inne urządzenia w sieci wewnętrznej? Tak aby przekierowywało po wpisaniu innego portu, gdy dopiszę go do adresu IP (zmieniającego się co jakiś czas).
 7. Prawdopodobnie telefon pobiera lub wysyła dużo danych, np. aktualizacje systemu, programów. Musisz włączyć jakiś QoS na routerze albo przyciąć nieco przepustowaość swojej siostrze.
 8. Telefon mojej siostry po połaczeniu z siecia powoduje wzrost pingu nawet do 300-400 ms. Przywracalem go do ustawien fabrycznych, skanowalem w poszukiwaniu wirusow, ale nic to nie dało. Teraz zastanawiam się czy nie jest to wina modułu wifi w telefonie. Może macie jakies pomysły?
 9. Wcześniej
 10. Jaki router xdsl na lata.

  I jak to zawsze bywa wybór jest całkiem inny https://www.linksys.com/pl/p/P-WRT3200ACM/. Także dzięki za pomoc (tzn. sobie dziękuje). Pozdrawiam
 11. W zasadzie nie istnieje coś takiego jak 100% brak możliwości włamania się - to kwestia czasu, wykrytych dziur, zachowania zasad bezpieczeństwa przez użytkowników i wielu innych czynników. Ale powiedzmy, że dla szarego, domowego użytkownika, WPA2 z długim hasłem (min. 12 znakowym), złożonym z losowych znaków (żadnych słów, duże i małe litery, cyfry i symbole), zablokowanym dostępem do panelu administracyjnego od strony WAN, zablokowanymi portami, z aktualnym oprogramowaniem routera i wszystkich łączących się urządzeń (przykładowo ostatnio znaleziono lukę nazwaną KRACK, w której hasło w ogóle nie ma znaczenia), jest wystarczająco bezpieczne.
 12. Posiadam router Huwaei HG8245 i sieć lan i wifii i jest zabezpieczony hasłem i wpa2 i czy to wystarczy żeby ktoś się nie włamał.A mieszkam przy restaruacji i boję się żeby ktoś nie włamał się do routera i nie zrobił psikusa.Proszę o pomoc
 13. Jaki router xdsl na lata.

  no chyba że taki https://www.tp-link.com/pl/products/details/cat-9_Archer-C3200.html no jak tam są tu jacyś experci czy wyjechali wszyscy do Angli?
 14. Witam. Od dłuższego czasu przeszukuję internet i nadal jestem w punkcie wyjścia. Mam internet 500 mb (światłowód) od Inea. Sprzęt jaki mi dali to jakieś tanie coś alcatel i-241w-s. Ma niby 4 Lan jednak 3 są ustawione pod Tv a jedno do inrernetu. Wifi z jakim nadaje to maks 144mb. Mam w planie wyłączyć to wifi a pod lan podpiąć własny router który podzieli mi internet. I tu moje pytanie jaki wybrać router który będzie służył na lata, z odpowiednią przepustowością po wifi. Wiadomo im tańszy tym lepszy, jednak wiem że za jakość trzeba zapłacić. Jak na razie wybrałem coś takiego http://www.benchmark.pl/aktualnosci/linksys-ea7500-dwuzakresowy-ruter-bezprzewodowy-z-funkcja-mu-mimo.html ale nie wiem czy to dobry wybór? Może jest coś lepszego, a może tańszy sprzęt się trafi.
 15. hej, Wiem że temat był ale jestem jż cyba trochę tępawy.. zatem Mam ruter Asus, podłączona mm, następnie pociągnąłem kabel do innego pokoju, tam chce podłączyć AP ( firmy Ruckus). Jak to skonfigurować? Do rutera podłączam w port lan, co ustawiam tam wAP? chcę aby była 1 sieć wifi 5ghz, laptopy, tablety mają się same przełączać tak aby zasięg był najlepszy. Można prosić jakoś łopatologicznie o wytłumaczenie?
 16. Dziękuję za odpowiedź Screenshot ukazuje że "narzędzia sieciowe" routera poprawnie przetwarzają wczytywanie strony, 2 okno to okno przeglądarki w systemie MAC OS (na windowsie jest tak samo) że strona się nie wczytuje (a jeśli ją wczyta to po 5 minutach i nie w pełni). tak więc np youtube, google wczytuje się zawsze, a część nie wczytuje się w ogóle lub z kilkuminutowym opóźnienem. Polecenia wykonam o 17.30 gdy będę po pracy.
 17. Wykonaj z komputera podłączonego przez WiFi do Synology polecenia i wklej tutaj wynik: route print ping -n 30 192.168.0.1 ping -n 30 8.8.8.8 ping google.pl nslookup google.pl W dwóch ostatnich zamiast google.pl wpisz domenę, która się nie wyświetla w przeglądarce. Sprawdź dla kilku różnych. Te strony, które "nie działają", to nie wyświetlają się zawsze, czy czasami się pojawią? Bo na screenshocie masz speedtest.net, w jednym okienku ok, a w drugim nie.
 18. Witam. Od wczorajszego dnia próbuję skonfigurować sieć. Internet pochodzi z UPC i podłączony jest routerem Technicolor TC7200. Ustawiony jest on w funkcji modem+router. (nie ma problemu z połączeniem komputer- technicolor przez wifi). Od razu mówię że synology musi byc w moim pokoju i nie może być połączony z technicolorem lanem (ta opcja działa ale mnie nie interesuje). Chciałbym podłączyć router Synology rt2600ac w roli wzmacniacza sygnału (repeatera). Synology bez problemu łączy się z technicolorem rozsyłając sygnał na mój pokój (zasięg pomiędzy upc a synology wynosi 100%). (Proces łączenia się z siecią w funkcji repeatera dobrze pokazany jest na powyższym filmie od 00:53: Schody zaczynają się w momencie gdy chcemy skorzystać z internetu podłączając się do nowo utworzonej sieci w synology: Stan sieci w synology jest poprawny, router pobiera internet, ping jest na poziomie 15ms sprawdzając to w terminalu routera. Komputery podłączone jednak do synology mają problem z połączeniem internetowym, mianowicie część stron działa a część nie. Youtube działa, Wyszukiwarka google działa, część zaś stron z wyszukiwarki google działa a część nie. Wygląda więc że nie ma problemu pomiędzy działaniem komputer- technicolor, technicolor- synology, a komputery- synology. DHCP w synology jest automatycznie wyłączone w momencie uruchomienia synology w funkcji repeatera. Po skonfigurowaniu routera wyskakuje informacja: "Skonfiguruj statyczny adres IP dla bezprzewodowego wzmacniacza sygnału. W przypadku utraty połączenia z routerem nadrzędnym statyczny adres IP pozwala na dostęp do bezprzewodowego wzmacniacza sygnału z poziomu urządzenia lokalnego." Adres IP: 169.154.1.1 (po konfiguracji synology w funkcję repeatera, podany adres IP jest adresem dzięki któremu się z nim łączę poprzez przeglądarkę, czasami łączyć się można również przez 192.168.1.1) Maska podsieci: 255.255.0.0 Konfiguracja technicolora: (Internet nadawany na 2,4GHz) Adres IP: 192.168.0.1 Maska podsieci: 255.255.255.0 Serwer hdcp włączony Początkowy adres lokalny: 192.168.0.10 Pula adresów 245 Konfiguracja Synology: (Internet nadawany na 2,4GHz) Adres IP (najwidoczniej przydzielony z DHCP): 192.168.0.28 Brama: 192.168.0.1 DNS Server: 192.168.0.1 Co robię źle lub których informacji nie podałem? Czy muszę nadać jakieś dodatkowe namiary w technicolorze (np dodanie adresu mac synology)? Zapewne jest wiele błędów, proszę jednak o wyrozumiałość- dopiero zaczynam zabawę w sieci w praktyce:) Nie chcę łączyć się z technicolorem mając połączony synology z technicolorem ponieważ będę ograniczony do 300mbps transferu plików (do synology podłączony jest dysk na którym będą torrenty itp).
 19. Dziękuję za odpowiedź. Ostatecznie zdecyduję się chyba na Mikrotika. RB951G 2HnD. Jakoś poradzę sobie z konfiguracją. Niby ma tylko anteny wewnętrzne ale ponoć naprawdę mocne i dobre radio. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję.
 20. Internet

  Cześć, potrzebuję pomocy nie miałem internetu i wpadłem na pomysł żeby wyciągnąć kabel internetu z dekodera i całkowicie straciłem sieć nw jak z powrotem ja dodać bardzo prosze o pomoc.
 21. Faktycznie, wychodzi na to, że zrobili to PoE na stałe i do tego nie dali osobnego wejścia na zasilanie; pewnie jakiś marketingowiec ustalił, że tak ładniej wygląda. W takim wypadku pozostaje Ci tak jak pisaleś, albo beczka RJ45, albo kupić normalny adapter PoE. Jak pisałem nie znam sprzętu. Do domowego użytku nada się pewnie każdy router dobrej firmy, obok Mikrotika i Ubiquiti, np. tańsze TPLink, Totolink, Asus, Netgear. Konkretne modele różnią tylko funkcjonalnością, obsługiwanymi standardami i ceną. Jak większość Twoich urządzeń obsługuje tryb "n", to weź też taki router, najlepiej z kilkoma antenami. Sygnał WiFi jest przez ściany i inne przeszkody silnie tłumiony, jak nie możesz go umieścić gdzieś po środku domu, ani użyć skrętki, pozostaje repeater.
 22. SLX ogromnie Ci dziękuję. 1. Niestety jeśli chodzi o tą kostkę poe to mam problem. Mikrotik z dachu ma skrętkę na strych. Na strychu jest kostka poe skąd brane jest zasilanie do miktotika i dalej w dół do pokoju schodzi kolejna skrętka tym razem sygnałowa. Tę skrętkę wpinam do portu WAN routera. Nijak nie mam tego jak pogodzić z tym ustrojstwem od ubiquiti bo tam zamiast 2 wejść jest kabel na stałe i wejście. Jedyne co przychodzi mi do głowy to beczka RJ45? 2. Co do zakłóceń FM to mam antenę dachową z niej kabel schodzi do wzmacniacza budynkowego i dalej do multiswitcha i do gniazd abonenckich. Wszystkie 3 tunery szumią w FM a stoją w 3 różnych punktach domu. Wyłączę router szumy znikają. Odebnę kabel WAN to samo. Wyłączę wi fi w Wrt54gl szumy są dalej. Moc sygnału FM z dachu to około 64dBi. Ciekawe gdy dałem antenę FM zwykłą pokojową to szumów nie ma ale sygnał 38dBi. Czyli mikrotik albo wrt wprowadza te zakłócenia jakby do instalacji antenowej. Dzięki SLX za pomoc i zainteresowanie. A może pokusiłbyś się o polecenie jakiegoś routera bo dokąd nie zastąpię wrt nie będę wiedział czy to on szumi.
 23. Nie znam niestety sprzętu. Obie firmy są znane i robią dobry sprzęt. Konfiguracja Mikrotika dla zwykłych użytkowników jest bardziej skomplikowana (przez przeglądarkę też można konfigurować, ale dedykowaną aplikacją jest wygodniej). Zasięg WiFi jest typowy, wszystko zależy od ukształtowania pomieszczeń. Co do spadku mocy Ubiquity, to nie musisz ustawiać regionu Polska, dobierz moc żeby była odpowiednia. Za duża też nie jest dobra, po co masz zakłócać sąsiadów, albo dawać innym dostęp do swoich nawet zaszyfrowanych danych. Co do gorszego zasięgu nowych urządzeń ze względu na przepisy, to trudno coś takiego stwierdzić. Przepisy są te same od lat. Technologia raczej posuwa się na przód, karty radiowe są coraz czulsze i coraz większą moc mają, a standardy pozwalają na rozwijanie coraz większych prędkości przy tym samym poziomie sygnału i dają większą stabilność połączenia. Jeśli zmniejsza się moc nadawania, to tylko dla dobra użytkowników, żeby "raka nie dostali", albo żeby więcej urządzeń mogło działać na tym samym terenie. Na zdjęciu przedstawiona jest kostka PoE - służy do przesyłania zasilania do urządzeń przez kabel Ethernetowy (jak np. nie masz gniazdka elektrycznego w miejscu gdzie znajduje się router). Modem jest tylko przykładem, chodzi o miejsce skąd masz Internet, czyli w Twoim przypadku z wyjścia LAN Mikrotika. A propos zakłócania FM - może żeby namierzyć które urządzenie zakłóca zbliżaj się anteną radia do swoich urządzeń i sprawdzaj gdzię się zakłócenia zwiększają.
 24. Witam ponownie, czy nikt z Szanownych Forumowiczów nie może mi pomóc w moich wątpliwościach i problemach? Naprawdę będę bardzo wdzięczny za pomoc. Wpadł mi w oko jeszcze Mikrotik RB 951G 2HND WIFI? Trochę boję się tylko jego konfiguracji - zdaje się, że tu w grę wchodzi specjalna aplikacja, a nie przeglądarka internetowa, ale może się mylę? Pytanie tylko, jak z zasięgiem wewnętrznych anten? Jeśli tyko ktoś może, bardzo proszę o sugestie. Z poważaniem
 25. Ponieważ to mój pierwszy post, witam serdecznie wszystkich na tym forum. Mam na imię Radek, Interesuje się komputerami i szeroko rozumianą techniką komputerową, ale nie jestem profesjonalistą tylko amatorem. bardzo potrzebuję Waszej pomocy. Bardzo proszę o pomoc w sprawie routera, który godnie zastąpi WRT 54GL z Tomato. Topologia sieci wygląda następująco: 1. Internet – radiowy na dachu Mikrotik, prędkość około 14 Mb/s łącze prawie symetryczne. Z dachu przez zasilacz PoE zasilający mikrotika schodzi skrętka. 2. Router Linksys WRT 54GL z wgranym Tomato. 3. Do routera po kablu – 1 komputer, jedna drukarka, NAS no i do portu WAN skrętka z dachu. 4. Po WIFI z siecią łączą się: 2 smartfony, tablet, komputer stacjonarny, Mediabox. wszytskie mają karty N, tylko mediabox AC. 5. Na parterze stoi repeater Netgear WN 2000RPT V3 , który niestety radiowo zbiera sygnał od WRT54GL i wzmacnia go na dole. Efekt, sygnał z Linksysa słabszy niż z Netgeara ale lepszy – download szybszy gdy korzysta się z Linsysa niż z Netgeara. Widać zasada się sprawdza repeater obcina trochę pasmo. 6. Wkoło tylko dwóch sąsiadów, i dwa radia 2.4 Ghz. Tłoku w eterze nie ma. Dlaczego chce wymienić Linksysa? Z jednego tylko powodu. Jestem fanem audio i bardzo lubię Program Trzeci PR. Niestety router albo jakiś jego element instalacji, wprowadza mi silne zakłócenia do pasma FM. Myślałem że to zasilacz routera ale na innym jest to samo. Instalacja antenowa porządna, antena FM dwupolaryzacyjna dachowa, multiswitch, wzmacniacz. Zakłócenia nikną, gdy: 1. Odłączę router od zasilania 2. Wypnę z routera kabel WAN 3. Skorzystam z anteny pokojowej, ale tu sygnał dużo gorszy niż z dachowej. Zatem myślałem, że to sieje zasilacz PoE od Mikrotika, ale zamieniłem go na inny i też bez efektu. Czyli albo zakłócenia powoduje sam router, albo jakiś element instalacji na dachu (nieekranowa skrętka???) . Jak nie zmienię routera choćby do testu nie przekonam się... No i teraz zasadnicze pytanie: Jaki Router w cenie do 400 zł zastąpi godnie Linksysa, WRT 54GL, szczególnie w zakresie nie pogorszenia zasięgu i jakości sieci WIFI. Myślę, że nie muszę koniecznie szarpać się na AC i 5Ghz, bo mam w eterze luz. Chyba, że się mylę? W oko wpadł mi ten router: http://allegro.pl/ubiquiti-networks-airrouter-hp-150mbit-s-26dbm-i7088945976.html Niby radio mocne 26 dBi, ale boję się, że z chwilą ustawienia regionu na Polska, moc spadnie znacznie. Czy to prawda? Czy prawdą jest zdanie, że wszystkie nowe routery mają gorszy zasięg niż te starsze, z uwagi na EU, przepisy itd? No i ostatni moja wątpliwość: Jeśli ten router ma taki zasilacz jak na zdjęciu to jak go połączyć skoro u mnie z dachu schodzi kabel UTP z zarobioną już wtyczką, a ja modemu kablowego nie mam? Inny wybór to jednak dwuzakresowy router Fritz 4040 Wiem, napisałem dużo i pewnie chaotycznie ale będę bardzo wdzięczny za wszelką pomoc i radę. Pozdrawiam serdecznie
 26. http://allegro.pl/odtwarzacz-dvd-tevion-dvd-8000-i7246494085.html
 27. Magnetowid Grundig GV-440VPS

  http://allegro.pl/magnetowid-grundig-gv-440vps-i7246512007.html
 1. Załaduj więcej aktywności