Skocz do zawartości

Stabilizacja sieci bezprzwodowej!

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi w tym wątku

#1 Gość (~mo31040)

Gość (~mo31040)
  • Goście

Napisany 27 grudzień 2005 - 20:46

Sluchajcie ... mam maly problem a mianowicie - caly czas tzn. dokladnie co 10 minut z zegarkiem w reku zrywa mi polaczenie sieci bezsprzwodowej! Juz naswietlam temat bardziej dokladnie... mamy narazie 2 kompy w tej sieci - tzn. komp, ktory ma polaczenie z netem poprzez kablowke - do niego mamy podpiety router d-link 514 - tam net smiga bez zarzutu (oprocz low ID w emulku) ... natmiast w drugim kompie mamy sieciowke bezprzwodowa i tu pojawia sie problem z laczem czyli zrrywanie polaczenia!!! Co moze byc tego powodem (jakos sygnalu bardzo dobra)... moze mam recznie wpisac adresy IP, maski itd.?!? Pzdr i dziekuje za odpowiedz oraz pomoc!

#2 Papa32

Papa32

Specjalista

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1067 Postów:

Napisany 28 grudzień 2005 - 09:49

Ręczne wpisywanie danych może troche pomóc.
Ale u Ciebie pewnie jest inna sprawa. D-link to raczej nie najlepsza firma (jeśli chodzi o AP). Jak masz zerwanie połączenia co 10 minut to może się on wiesza (AP).

Powiedz nam jescze jak daleko jest drugi komp od AP i ew. jakie sa przeszkody (ściany itp.). Jakie masz antny (te orginalne?).
  • 0

#3 Gość (~mo31040)

Gość (~mo31040)
  • Goście

Napisany 28 grudzień 2005 - 10:55

Wczoraj jak wpisalem recznie dane w drugim kompie to net nie ruszyl! Jesli chodzi o miejesce drugiego kompa to jest on na I pietrze - AP jest na parterze ... schodki i jedna sciana na drodze sygnlu:) To zrywanie polaczenia polega na tym ze... komp przy AP chodzi caly czas bez zarzutu a ten na Ip. traci co te 10min polaczenie... klikam po utracie polaczenia na POLACZ i po 5sek znowu jest! Jest jeszcze jedna dziwna sprawa a mianowicie po wlaczeniu kompa na Ip. wykrywa ladnie siec, ikonka mruga itd. a po pierwszym rozlaczeniu ikonka informuje ze nie ma dostepu do sieci ale mimo to lacze sie z internetm?!? Dziwny jest ten swiat... P.S. Moze i D-link nie jest najlepszy ale utrata polaczenia co 10min nie wydaje mi sie wada sprzetowa...! PZDR

#4 Gość (~mo31040)

Gość (~mo31040)
  • Goście

Napisany 28 grudzień 2005 - 11:04

Aha... jeszce jedno - bo w tym AP (router D-link 514) mam wyjscia na zwykla skretke - wiec tak sobie mysle ze jak nie uda mi sie skonfigurowac bezprzwodowo to pociagne siec zwyklym kablem RJ45! Co o tym myslicie?!? I czy moze zrywac mi polaczenie na zwyklym kablu?!? PZDR

#5 Gość (~ov3rDose)

Gość (~ov3rDose)
  • Goście

Napisany 28 grudzień 2005 - 11:14

sprawdz i zobaczysz, wykluczy to kilka mozliwosci

#6 Gość (~mo31040)

Gość (~mo31040)
  • Goście

Napisany 28 grudzień 2005 - 21:20

Pozmienialem kilka ustawien proghramowych i teraz rozlanca mnie co 20minut .... juz nie wiem o co chodzi!!!

#7 Papa32

Papa32

Specjalista

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1067 Postów:

Napisany 28 grudzień 2005 - 21:39

Reset z palca i ponowna konfiguracja.
Dziwna sprawa. Zainstaluj najnowsze stary do karty sieciowej na tym kompie, co rozłancza. Może pomóc.
  • 0

#8 Papa32

Papa32

Specjalista

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1067 Postów:

Napisany 28 grudzień 2005 - 21:39

Zapomniałem... ustaw jescze predkosc (na kompie i AP) na sztywno czyli 1Mbs.
  • 0

#9 Gość (~mo31040)

Gość (~mo31040)
  • Goście

Napisany 28 grudzień 2005 - 22:08

Ustaw, ustaw... ale gdzie sie to robi... dokaldnie tongue.gif ?!?

Dzieki!

#10 thane

thane

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 530 Postów:
  • Zainteresowania:password harvesting fishing

Napisany 28 grudzień 2005 - 23:43

Zaloguj sie na ap i poszukaj...
  • 0
whitehat