Skocz do zawartości

Zdjęcie

Solidny i stabilny router do Neostrady do ok.500zł ?

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
4 odpowiedzi w tym wątku

#1 bogi66

bogi66

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 07 styczeń 2017 - 19:16

Witam wszystkich  :)

Jestem zmuszony wymienić mój dotychczasowy router Netgear DGN2200 (po wielu latzch padł) na coś nowego.

Zależy mi na stabilności i ogólnie solidnym sprzęcie. Budżet do ok. 500zł.

Moje łącze - Neostrada 20Mb ADSL+. Jak na razie....

Zależy mi na rozwiązaniu uniwersalnym - chciałbym żeby sprzęt mógł być użyteczny również w przypadku zmiany dostawcy internetu. Na przykład z możliwością podpięcia modemu LTE.

Myślałem np. o TP-Link Archer D7 http://www.oleole.pl...archer-d7.bhtml ale różne opinie czytałem o sprzęcie tej firmy...

Może Fritz Box3272 http://www.ceneo.pl/29410515  ?

To tylko moje wstępne propozycje - ciekaw jestem Waszych propozycji...

• 0

#2 jimasek

jimasek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 Postów:

Napisany 07 styczeń 2017 - 19:56

Jeżeli myślisz o zmianie na LTE to nie ma co inwestować dużych pieniędzy. Moim zdaniem wystarcz ci W8970 od TP-linka a potem możesz wymienić na coś z modemem LTE - TP-link MR200 czy Huaweii B315 czy E5186 z agregacją pasm.

• 0

tplink-forum.pl

#3 bogi66

bogi66

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 07 styczeń 2017 - 22:39

Jeżeli myślisz o zmianie na LTE to nie ma co inwestować dużych pieniędzy. Moim zdaniem wystarcz ci W8970 od TP-linka a potem możesz wymienić na coś z modemem LTE - TP-link MR200 czy Huaweii B315 czy E5186 z agregacją pasm.

Chmm...sęk w tym, że ja sam nie wiem czy przejdę na LTE... 

Na razie jestem związany umową na Neostradę, a Orange zapowiada światłowód.... Tak sobie wykombinowałem, że jak by co, fajnie byłoby mieć "furtkę" na LTE...

Rozumiem, że nie ma szans na zakup jakiejś "hybrydy" typu ADSL-LTE w tej cenie ?

Z drugiej strony, tak sobie myślę że pozostaje tez pytanie o sens tego typu zakupu....

Z tańszymi modelami TP-Link niestety mam niezbyt dobre doświadczenia, dlatego mogą być to modele droższe - liczy się solidność. 

• 0

#4 jimasek

jimasek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 Postów:

Napisany 08 styczeń 2017 - 16:44

Skoro jest szansa na światłowód to nie masz co sobie zaprzątać głowy na LTE bo nikt ci nie zapewni stabilności ani prędkości tak jak jest na "świetle"

TP-Link Archer D7 bardzo dobrze zachowuje się na linia ADSL - solidny router a w przyszłości może działać jako router WAN-owy.

Ten post był edytowany przez jimasek dnia: 08 styczeń 2017 - 16:44

• 0

tplink-forum.pl

#5 bogi66

bogi66

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 08 styczeń 2017 - 18:23

Skoro jest szansa na światłowód to nie masz co sobie zaprzątać głowy na LTE bo nikt ci nie zapewni stabilności ani prędkości tak jak jest na "świetle"

TP-Link Archer D7 bardzo dobrze zachowuje się na linia ADSL - solidny router a w przyszłości może działać jako router WAN-owy.

Bardzo dziękuję za rady.

Znalazłem jeszcze ASUSA DSL-AC52U http://www.komputron...-dsl-ac52u.html

Może pracować jako ADSL/WAN a pod USB można podpiąć modem LTE.

Jego wadą jest jednak tylko jedno wejście USB.

Co myślisz o jego parametrach ? Który z nich wypada lepiej ? Niestety nie mam zbyt szerokiej wiedzy w tej dziedzinie....

• 0