Skocz do zawartości

Zdjęcie

AP lub Router do rozszerzenia sieci domowej.

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi w tym wątku

#1 Terefere

Terefere

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 28 grudzień 2016 - 22:12

Witam.

Szukam urządzenia, które rozszerzy moją istniejącą sieć na drugi budynek za pomocą kabla ethernet. 

W tej chwili sieć wygląda następująco - Router w budynku nr 1 połączony kablem do AP Edimax EW-7206APG w budynku nr 2. Działa to średnio, to znaczy - Edimax często zrywa połączenia wifi (wszystkie urządzenia są połączone tylko siecią) z urządzeniami.

Chciałbym dodatkowo rozszerzyć sieć domową o urządzenie Steam Link, więc tak czy siak trzeba będzie wymienić na coś w standardzie AC.

Teraz podsumowanie tego co potrzebuje (wszystkie rzeczy bez wyjątku):

- pojedyncze urządzenie udostępniające wifi - kable odpadają, za dużo z nimi kombinacji.

- obsługa standardu 802.11ac - ma działać ze Steam Link

- odczepiane anteny - AP/Router niestety jest w kiepskim miejscu i konieczne jest wypuszczenie anteny ok metr dalej (wtedy sygnał obejmuje cały dom).

- obydwie sieci działające jednocześnie - aby byłą możliwość działania zarówno Steam Link, jak i innych PC jednocześnie w tej samej sieci wifi (lub dwóch różnych jeśli to wymagane przy 5ghz).

- przynajmniej jedno gniazdo RJ45 - żeby można było przypiąć kabel z domu nr 1

- musi obsługiwać przynajmniej 4-5 urządzeń jednocześnie poprzez wifi (na parterze mam biuro z kilkoma PC, na piętrze kolejny PC plus tablet telefony itp)

- budżet do 350zł.

Póki co mam kilku kandydatów

1. TP-Link Archer C2

2. TP-Link Archer C5

3. Edimax EW-7208APC - ten ponoć nie obsługuje dwóch 2.5ghz i 5ghz jednocześnie

Teraz pytanie - czy te TP-Linki są w stanie zdiałać jako AccesPoint w podobnym stylu do mojego aktualnego Edimaxa?

Edimax podany wyżej niby spełnia wszystkie założenia, tylko czy faktycznie nie działa na dwóch sieciach jednocześnie? I czy nie będę miał problemów tak jak z aktualnym modelem (częste zrywanie łącza).

Jeśli nie to czy ktoś ma jakieś propozycję co kupić?

• 0

#2 jimasek

jimasek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 32 Postów:

Napisany 07 styczeń 2017 - 10:19

Jeżeli nie potrzebujesz pasma 5GHz to polecam WR1043NDv3 lub v4 a konfiguracja routera TP-link jako AP - http://tplink-forum....unkt-dostępowy/

• 0

tplink-forum.pl

#3 anteny24

anteny24

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 06 luty 2017 - 13:34

A może jakiś typowy extender w AC by Ci wystarczył ?

Jak masz już jeden router, który stworzył Ci jakąś podsieć (np.192.168.0.0/24) to następne urządzenia wystarczy że będzie pracowało jako zwykły AP i będzie tylko przerzucał ruch przewodowo i przez WiFi.

A druga sprawa ... może niekoniecznie trzeba wyciągać anteny gdzieś na zewnątrz, tylko może wystarczy zamienić na trochę większe/silniejsze ?

Są dostępne z zyskiem nawet do 11dBi...

Ten post był edytowany przez SLX dnia: 07 luty 2017 - 10:16
Usunięcie cytowania całego poprzedniego postu

• 0

#4 Terefere

Terefere

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 08 luty 2017 - 17:38

Kupiłem już TP-Linka C59. Kabel tylko do 100mb/s, ale wifi śmiga aż miło. Tryb AP banalnie prosty w konfiguracji, sygnał na paśmie 2.4Ghz bardzo stabilny, na 5Ghz niestety są duże skoki szybkościowe - przy zasięgu 4/5 szybkość waha się od 150 do 600mb/s. Do Steam Linka jako tako wystarcza (chyba, że spadnie poniżej tych 200mb/s), do pozostałych moich potrzeb też w zupełności wystarcza.

Anteny na oko mają 5-8dbi - sygnał jest zdatny mimo słabej lokalizacji routera.

Ten post był edytowany przez Terefere dnia: 08 luty 2017 - 17:39

• 0