Skocz do zawartości

Zdjęcie

anteny wifi

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi w tym wątku

#1 sebek4444

sebek4444

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 07 czerwiec 2015 - 10:05

Witam!

Router który mam u siebie w pokoju nie da rady przesłać mi zasięgu do ogródka który mam około 20 metrów od domu. I moje pytanie bo jestem zielony w temacie. Czy anteny dookólne wifi dadzą radę mi pomóc?? Widziałem takiego rodzaju antene na allegro taką jak na zdjęciu Załączony plik  antena dookólna wifi.jpeg   62,03K   0 Ilość pobrań http://allegro.pl/an...4822770659.html

Podobno zasięg do 10 km. Czy to możliwe??? I czy takie anteny też się konfiguruje czy po prostu podłączyć pod usb i będzie grało??

• 0

#2 SLX

SLX

Obeznany epik

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPip
  • 821 Postów:

Napisany 08 czerwiec 2015 - 11:01

Osobiście nie radzę kupować przereklamowanego sprzętu. Możliwe, że zadziała, ale antena oczywiście nie ma takiego zysku - prawdopodobnie jest tam jakiś wzmacniacz i jego wzmocnienie zostało dodane do zysku anteny w celach marketingowych, ale to nie to samo. Przede wszystkim jak masz do ogródka 20m, to nie możesz kupować anteny o zbyt dużym zysku czy wzmocnieniu, bo nastąpi przesterowanie sygnału i urządzenia wogóle się nie połączą. Jest też aspekt prawny, urządzenia nie mogą nadawać ze zbyt dużą mocą.

Sama lepsza antena po stronie komputera może nie pomóc, bo sygnał z routera może być po prostu zbyt słaby kiedy już dotrze do ogrodu (słabszy od zakłóceń). Według mnie najlepszym rozwiązaniem było by kupno drugiego routera, podłączeniu go kablem do pierwszego i wystawieniu go za okno, ewentualnie zakup routera z odłączalną anteną i wystawieniu dodatkowej anteny za okno. Jeśli umieścisz antenę na zewnątrz, to wystarczy o minimalnym zysku, np. Interline ma takie małe kierunkowe 8dBi za ok. 40zł. Zależy ile możesz w to zainwestować. Napisz jeszcze ile jest ścian pomiędzy ogrodem i routerem.

• 0