Skocz do zawartości

Zdjęcie

Polepszenie zasięgu wifi

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
16 odpowiedzi w tym wątku

#1 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 10 luty 2013 - 22:03

Niebawem planuje podpiąć do wifi TV, wieżę, konsole, telefon oraz komputery. Pierwszą rzeczą jaką muszę zrobić jest poprawienie zasięgu wifi gdyż pobieram go z domu który jest na przeciwko (2 rutery pierwszy wpięty do modemu a drugi podpięty do pierwszego kablem - stoi blisko okna). Na laptopie oraz telefonie zasięg jest słaby (2 kreski, zbytnio nie moge poruszać się z laptopem po mieszkaniu bo traci zasięg). Do stacjonarnego jest wpięta bezprzewodowa karta sieciowa USB + antena kierunkowa - zasięg prawie na ful. Teraz chce zrobić tak aby w całym mieszkaniu rozesłać dobry zasięg bez zaników stosując do tego AP z funkcją reapter. Jaki AP najlepiej kupić aby zasięg w mieszkaniu 70m był wszędzie dobry? Do AP chcę podłączyć antenę kierunkową aby otrzymał jak najlepszy zasięg - taki jaki mam teraz na stacjonarnym komputerze.
Drugim problemem jest to że wszystkie urządzenie które teraz pobierają zasięg MUSZĄ mieć przydzielone IP do karty sieciowej (nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje). Czy do TV, konsoli, wieży też będe musiał podać nr IP? Dodaj obrazek
  • 0

#2 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2858 Postów:

Napisany 10 luty 2013 - 22:06

zakup sobie WA5210G do odbioru sygnalu z drugiego domu (skierowany w tamtą stronę ) oraz najlepiej WR1043ND aby ten sygnał rozsiewał po domu .
nie będziesz musiał wieży i innym urządzeniom nadawac IP , otrzymają go z DHCP z routera u ciebie w domu

jedno urzadzenie w trybie repeater nie da sobie rady na tyle urządzeń , działa to strasznie mizernie z wiadomego powodu
  • 0
Behind your OS

the quieter you become, the more you are able to hear...

#3 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 10 luty 2013 - 22:58

Dodam jeszcze za na komputerze stacjonarnym do ktorego mam wpieta karte sieciowa wifi usb mam przekierowane porty. Czy dodajac kolejne nadajniki, rutery bede nadal mial przekierowane porty?

Nadmienie jeszcze kolejny problem. Na urzadzeniach do ktorych dochodzi zaiseg z rutera (stacjonarny, telefon, laptop) musze miec wpisane adresy IP manualnie aby dzialala siec, mimo iz mam wlaczone DHCP. Na komputerze stacjonarnym gdzie chce miec przekierowane porty, rozumiem ze musze miec wpisane recznie IP ale dlaczego na pozostalych urzadzeniach tez musze to robic?
  • 0

#4 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2858 Postów:

Napisany 11 luty 2013 - 07:39

przekierujesz sobie porty na WA5210G , nie bedziesz musial wpisywać adresów , zjmie się tym DHCP w WR1043ND lub WA5210G
  • 0
Behind your OS

#5 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 11 luty 2013 - 20:09

Czyli kupując te dwa urządzenia mam możliwość pominięcia kilku urządzeń? Mianowicie chodzi o dwa rutery które są w innym domu? Teraz są tam dwa tylko dlatego żeby stał jeden przy oknie - żebym miał zasięg tutaj gdzie teraz jestem.

Czy nie da się poprawić zasięg nie inwestując aż tyle? Mam antenę kierunkową 15 dbi, zasięg na full. Gdym ją podłączył do AP z wifi?

Co może być przyczyna tego że muszę podawać do każdego z urządzeń nr IP mimo iż DHCP mam włączone?
  • 0

#6 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2858 Postów:

Napisany 11 luty 2013 - 20:23

mozesz zakupic WA5110G i wpiąc antente , tylko tyle
  • 0
Behind your OS

#7 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 11 luty 2013 - 21:19

Rozesle mi to sygnal po mieszkaniu? Pewnie nie, trzeba kupic jeszcze ruter.
Generalnie zalezy mi aby internet byl w calym mieszkaniu - na laptopie, komputerze stacjonarnym i telefonie. O TV, wiezy, konsoli bede myslal jak przeniose siec cala do siebie, wtedy sobie kupie ruter i wszystko podepne do rutera jakiegos lepszego. Teraz priorytetem jest polepszenie zasiegu w mieszaniu.
  • 0

#8 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2858 Postów:

Napisany 11 luty 2013 - 21:22

musisz tak czy siak zakupic dwa urzadzenia, ja polecem WA5210G lub WA5110G ( z twoja antena Yagi ) i WR1043ND lub WR740N z tanich...

jezeli chcesz tylko jedno urzadzenie to zakup WA5110G ustaw go w trybie repeater ,ale z gory mowie ze działa kiepsko .
  • 0
Behind your OS

#9 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 12 luty 2013 - 00:46

Wydaje mi sie ze moja antena Yagi bedzie lepsza od WA5210G (ma lepszy zasięg).

Wpinam moja antene Yagi do WA5110G a z ruterem łącze się przy pomocy kabla sieciowego?

Nie lepszyby byl punkt dostepu w standardzie b/g/n? Widze ze te co podales sa w standardzie b/g
  • 0

#10 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2858 Postów:

Napisany 12 luty 2013 - 08:35

a po co ci access point w standarcie N ? ciągniesz łącze ponad 25 Mbps ? w standarcie N kup sobie router ( WR1043ND )

tak Yagi wpinasz do WA5110G a z niego kablem do WR1043ND
  • 0
Behind your OS

#11 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 12 luty 2013 - 19:41

Nie lacze mam nizsze :) Ruter napewno w standardzie N, bo inny chyba nie warto juz kupowac.

Czyli teraz bede musial przekierowac na tym ruterze co kupie porty rutera do ktorego jestem podlaczony po wifi zeby miecprzekierowanie nakomputerze stacjonarnym?
  • 0

#12 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2858 Postów:

Napisany 12 luty 2013 - 19:44

tak, jeżeli wczesniej miałeś coś przekierowane to będziesz musial znów przekierować , no chyba że oba urządzenia zrobisz przeźroczyste
  • 0
Behind your OS

#13 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 12 luty 2013 - 20:03

W jaki sposob mozna ustawic te urzadzenia na przezroczystosc?

Obecnie posiadam ruter Pantagram P6381-0, moze on byzdolal cos zrobic w mojej sieci?

Ten post był edytowany przez darwin4 dnia: 12 luty 2013 - 20:05

• 0

#14 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2858 Postów:

Napisany 12 luty 2013 - 20:18

wyłączając na nim DHCP , ustawiajac adres IP z tej samej podsieci co daje pierwszy dom , oraz wpinając kabel do portu LAN w ten sposób wymusisz na nim przeźroczysty tryb AP + switch
  • 0
Behind your OS

#15 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 12 luty 2013 - 23:40

Właśnie ten ruter z ktorego pobieram zasieg wifi ma ustawiony tryb AP, moze to przez to cos jest namotane z tymi adresami ip?
  • 0

#16 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2858 Postów:

Napisany 13 luty 2013 - 07:48

to nie ma znaczenia , adresy przydziela urządzenie które stoi przed nim
  • 0
Behind your OS

#17 darwin4

darwin4

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 53 Postów:

Napisany 13 luty 2013 - 22:35

Przed nim jest jeszcze jeden ruter, do ktorego łącze się bez podawania ip w urzadzeniach. Na automacie dziala. Szkoda ze nie lapie zasiegu z niego tutaj. Dobija juz mnie powoli to ze tak to musi wygladac, niktnie potrafi pomoc :/
  • 0