Skocz do zawartości

Zdjęcie

Acces Point Linksys Wap54G v2, czy wysyła sygnał WiFi

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi w tym wątku

#1 michaltczew

michaltczew

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2012 - 11:53

Witam. Mam pytanie. Posiadam internet osiedlowy po kablu, czyli jeżeli chcę posurfować podpinam wtyk RJ45 pod laptopa i mam internet. Mogę dostać od kolegi za przysłowiowe piwo Acces Pointa Linksys WAP54G v.2. Tutaj moje pytanie. Czy jeżeli podłączę wtyk RJ45 pod AP i go skonfiguruję będę miał internet po WiFi????
  • 0

#2 Malleus

Malleus

Wtajemniczony

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 134 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2012 - 13:04

Zapytaj dostawce internetu...nie wiemy jakie sa zabezpieczenia sieci i jej konfiguracja - to od niej zalezy czy to bedzie dzialac czy nie.
  • 0

#3 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2911 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2012 - 14:00

tak, bedziesz miał internet. najlepiej zeby miał tryb WISP i ewentualnie klonowanie MAC ( jezeli dostawca ma filtrowanie ) bo wtedy sobie zrobisz siec lokalna w mieszkaniu.

Ten post był edytowany przez Janiaking dnia: 11 wrzesień 2012 - 14:01

• 0
Behind your OS

the quieter you become, the more you are able to hear...

#4 michaltczew

michaltczew

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2012 - 16:43

Z tego co wiem to mam zabezpieczenie. Kupilem kiedyś nowego laptopa to musiałem iść do operatora i podać mu nowy MAC z naklejki pod laptopem żeby mieć w nim internet. Jeszcze jedno pytanko. Czy jeżeli ten AP będzie działał i będzie siał sygnał to czy mogę go wykożystać na rozdzielenie sygnału na inny budynek oddalony o około 25 metrów (brak przeszkód).Jeżeli tak to co potrzebuję jeszcze dokupić. Załóżmy że tam gdzie będzie AP to jest punkt A a punkt B to drugi budynek. Pozdrawiam
  • 0

#5 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2911 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2012 - 18:44

przepraszam wprowadzilem Cie w blad. tryb WISP nie ma tu nic do tego ( chodzi mi o AP Router ) . Jezeli masz zabezpieczenie po MAC to musisz po prostu sklonować MAC Adres ( jezeli ten AP ma taką funkcje) .

Czy jeżeli ten AP będzie działał i będzie siał sygnał to czy mogę go wykożystać na rozdzielenie sygnału na inny budynek oddalony o około 25 metrów (brak przeszkód).Jeżeli tak to co potrzebuję jeszcze dokupić. Załóżmy że tam gdzie będzie AP to jest punkt A a punkt B to drugi budynek.

mozesz ale ty chcesz miec neta w mieszkaniu czy tylko go wysylac do budynku B ?

Jezeli chcesz miec w mieszkaniu to po prostu skonfiguruj ten AP w trybie Router.
Jezeli chcesz wyslac neta do budynku B to musisz sie zaopatrzyc w dwa AP ( jeden do nadawania w budynku A , a drugi do odbierania w budynku B ) no i oczywiscie musisz kupic tez 2 anteny ( najlepiej na taka krotką odległość to http://interprojekt....etraAnt_2_08_75 )
  • 0
Behind your OS

#6 michaltczew

michaltczew

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:30

Dziekuję za odpowiedzi. Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Nie znam się na tym więc chce uzyskac pomoc od forumowiczów. Do punktu A jest doprowadzony net od operatora i tutaj podłączyłbym tego AP i chciałbym mieć net w domu jak i wysłać go do punktu B. Czyli na moje rozumowanie to tak:
W punkcie A daje AP jedna z anten z AP daje Wifi w domu a do drugiego wejscia antenowego dokupuje antenę panelowa wystawiam ja na zewnątrz i kieruje na budynek B. W budynku B dokupuję drugą antenę panelową i podłączam ją do... ???? Czy może to byc ruter bo takowy mogę też dostać od kolegi jest to D-link Dir 600 czy musi to być kolejny Acces Point. Kolego Janiaking chcę mieć net w domu jak i wysyłać go do punktu B.
  • 0

#7 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2911 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2012 - 19:47

W punkcie A daje AP jedna z anten z AP daje Wifi w domu a do drugiego wejscia antenowego dokupuje antenę panelowa wystawiam ja na zewnątrz i kieruje na budynek B.

zadko kiedy AP'eki maja dwa wyjscia antenowe , dlatego najlepiej jak bys kupil sobie do domu router ktory bedzie ci dawal net po domu + AP do ktorego podlaczysz antene panelowa i nakierujesz na budynek B

W budynku B dokupuję drugą antenę panelową i podłączam ją do... ????

Do AP

Czy może to byc ruter bo takowy mogę też dostać od kolegi jest to D-link Dir 600 czy musi to być kolejny Acces Point.

Z tego co wiem to on nie posiada trybu AP CLIENT a ty wlasnie taki potrzebujesz.

Podsumowując:

Potrzebujesz router do swojego domu ( polecam najtanszy czyli TP-LINK WR740N) . bedzisz mial na nim neta po kablu jak i po wi-fi w domu
Potrzebujesz 2 AP ( najlepiej TP-LINKA WA5110G ) . jeden w domu A a drugi w domu B
Oraz dwie anteny panelowe ( najlepiej te TetraAnt 8 dbi )
  • 0
Behind your OS

#8 michaltczew

michaltczew

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2012 - 09:20

Dziekuje za odpowiedz. Tylko w jakiej kolejnosci to ma iść, chodzi o podłączenie. Punkt A. Internet od operatora------ ruter------ AP , i Punkt B gdzie będę odbierał internet czyli tylko jeden AP. A co do anten to wiem co i jak :-). Pozdrawiam
  • 0

#9 Janiaking

Janiaking

Specjalista

• Administratorzy
  • 2911 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2012 - 10:47

Ma to iść w takiej kolejnosci:

Dom A:

- router głowny
-do routera podpinasz AP ( ktory bedzie nadawał sygnał do domu B ) oraz do tego AP podlaczona antena.

Dom B:
AP ( w trybie Client) oraz antena podlaczona do tego AP

Konfigurujesz wszystko i śmiga :)
  • 0
Behind your OS

#10 Inwigilator

Inwigilator

Specjalista

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1023 Postów:
  • Zainteresowania:Teleinformatyka, Politologia, łączność radiowa.

Napisany 13 wrzesień 2012 - 11:21

W punkcie B możesz odebrać sieć kartą USB jeśli AP to zbędny wydatek.
  • 0

AirLAN *

#11 michaltczew

michaltczew

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2012 - 17:23

Dziekuje Wam za odpowiedzi. Jak pozbieram troszkę kaski na zakupy, to napewno się zaś zwrócę do Was o pomoc w konfiguracji. Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuję.
  • 0