Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dwa Routery - Wzmocnienie Sygnalu

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
1 odpowiedzi w tym wątku

#1 swibno

swibno

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2011 - 19:32

Witam. Posiadam dwa routery firmy linksys cisco. Jeden to starszy WAG325N, który obecnie rozdziela sygnał internetowy z neostrady. Stoi na poddaszu nie ma problemów z sygnałem w całym domu i ok 15m na zewnątrz. Chciałem wzmocnić sygnał w garażu który stoi trochę na uboczu. Posiadam również router WAG320N. Połączyłem je na próbę skrętką i jeden ustawiłem w trybie only bridge mode Wszystko działało ok ale niestety ciężko doprowadzić skrętkę do garażu. 1. Czy można ustawić tak aby routery aby komunikowały się między sobą po wifi i ten drugi rozdzielał sygnał dalej dla komputerów?
Oto menu jednego z routerów: wag320n
2. Przy połączeniu kablowym każdy router tworzył własną sieć bezprzewodową o innej nazwie. Czy jest możliwość aby powstała jedna sieć o tej samej nazwie i zabezpieczeniach?
  • 0

#2 Tommy

Tommy

Specjalista

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1152 Postów:
  • Zainteresowania:Linux, UNIX, łączność wifi, elektronika, fotografia, hardware

Napisany 09 czerwiec 2011 - 23:49

Niestety nic z tego nie będzie, oryginalny soft jest mocno okrojony a prostej alternatywy brak, chyba że znasz się na OpenWRT. Moja rada jest taka, zostaw 325 tak jak jest, kup sobie zwykły AP, np. WA5100G ustaw go w trybie AP, i podłącz skrętką do 325 następnie dokup antenę, (mały panel) skieruj go w stronę garażu i tyle.

Cena WA5100G to coś w okolicy 30-50zł zależy gdzie się kupuje i czy jest nowy.
  • 0