Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak połączyć drukarkę z routerem

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
7 odpowiedzi w tym wątku

#1 humek

humek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2009 - 20:49

Witam
Posiadam router US Robotics z wejsciem USB do którego mogę podłączyć drukarkę i jak to zrobić żeby to chciało drukować, z dwóch komputerów który jeden jest podłączony bezprzewodowo a drugi kablem Lan .
W konfiguracji routera jest jakieś ustawienie ,ale jest tylko nazwa drukarki i jakiś adres w postaci IP i jak włącze drukarkę to pisze że gotowa .W ustawieniach drukarki w opcjiach port ,dodałem port z tym adresem z routera i dalej nie chce drukować ,już nie mam siły i dlatego zwracam się z pomocą do WAS .POMOCY
  • 0

#2 nikt17

nikt17

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 401 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2009 - 22:06

Z tego co wiem to wystarczy zainstalować na komputerach sterowniki.
  • 0

#3 Endrju1

Endrju1

Omnibus

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2759 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2009 - 22:10

A to nie wyszukiwało się przez przypadek na tych kompach drukarek sieciowych?
(w panelu sterowania było dodaj drukarkę i tam dalej gdzies wyszukaj drukarki sieciowe czy jakoś tak...)
  • 0

#4 humek

humek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 07:32

Sterowniki przecież mam zainstalowane bo używałem tej drukarki normalnie , jak podłącze 2 kompy w sieć to wszystko gra ale muszą być włączone wtedy 2 kompy .Jest ta opcja co kolega wyżej piszę żeby dodać drukarkę sieciową ,ale po wpisaniu adresu tego co jest w routera wyskakuje że nie można podłączyć -że wpisano niepoprawną nazwe drukarki ,albo straciła połączenie z serwerem . Może ktoś jeszcze coś podpowie.
  • 0

#5 Endrju1

Endrju1

Omnibus

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2759 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 08:12

To może od początku, czy twoja drukarka jest kompatybilna z printserverami (bo nie każda jest)?
Czy z tym routerem/printserverem dostałeś jakieś oprogramowanie? Bo kiedyś coś takiego instalowałem i trzeba było jakieś wirtualne porty robić itp.
Może w sterownikach drukarki/ustawieniach drukarki trzeba port zmienić z tego co wcześniej (mniemam że usb) na ip lub co tam printserver podaje.
  • 0

#6 humek

humek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 13:50

A jak to sprawdzić czy jest kompatybilna , posiadam HP Photosmart 2575 ALL-in-One
  • 0

#7 humek

humek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 14:19

Dzięki
Endrju1
mogłem walczyć a i tak by to nić nie dało sprawdziłem na stronie producenta i niestety nie jest kontabilna z printserver , a szkoda
  • 0

#8 trace

trace

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 79 Postów:

Napisany 07 październik 2009 - 14:42

a może można podłączyć skrętką do routera, wtedy też będziesz miał drukarkę sieciową, ja u siebie mogę tak podłączyć, albo usb do printservera i masz drukarkę sieciową, albo skrętką do routera i też masz drukarkę sieciową
  • 0