Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ocena możliwości

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
3 odpowiedzi w tym wątku

#1 Marios

Marios

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2009 - 00:19

Witam wszystkich
Na wstępie chciałbym się ze wszystkimi przywitać gdyż to mój pierwszy post smile.gif
Zanim zapytam, odsyłam wszystkich do zdjęcia satelitarnego miejsca mojego zamieszkania,
http://oszolomus.wrz...8AeTvJn4iMI/aaa
Zielona kropka to miejsce mojego zamieszkania, mieszkam na parterze, mam mozliwosc zamontowania anteny na dachu bloku, co jednak wiąże się z długim przewodem który łączyłby ją z moim mieszkaniem, licząc około, przewód miałby, 20 metrów
Bloki oznaczone czerwonymi kropkami to te budynki na których mi najbardziej zależy, obszar zaznaczony na niebiesko jest dla moich planów w sam raz, a co z zielonym smile.gif ?
Myślałem o zastosowaniu anteny 360° na dachu, chce miec lacznosc z blokami zaznaczonymi czerwonymi kropkami, Osoby z którymi chcialbym miec lącznosc miałyby za oknem antenke kierunkowa ustawioną na mój blok
Od kilku dni przeczesuje forum i zgłębiam teorię sieci bezprzewodowych, ale nie potrafie sobie odpowiedziec na to pytanie czy jest to mozliwe? zapewne jest, ale czy tak jak napisałem, bo nie mam mozliwosci zamontowania anteny na kazdym dachu biggrin.gif
Proszę o rady, i wyrozumiałość jesli spytałem o cos co mogłem znaleźć
Dzięki, pozdrawiam smile.gif
  • 0

#2 bitlan

bitlan

Czarny koń

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3091 Postów:
  • Zainteresowania:Informatyka, Elektronika

Napisany 30 czerwiec 2009 - 00:48

podstawa to optyka, radiowka to nie radio FM tu jest transmisja 2 kierunkowa i wydajnosc .... chcesz by chodzilo musi byc optyka anteny z antena inaczej nici
  • 0
[Pamiętaj, że w tej samej chwili, kiedy mówisz: "Poddaję się", ktoś inny, oceniając tę samą sytuację, mówi: "O rany, ale okazja".]

#3 Marios

Marios

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2009 - 00:51

Rozumiem, mam jeszcze plan B smile.gif
http://oszolomus.wrz...4TyX85fpO96/bbb
Zastosowałbym dwie anteny 360, juz nie na dachu, lecz za oknem, po dwóch stronach bloku, optyka byłaby w 100% na wszystko co zaznaczyłem, poza jednym blokiem wysuniętym najbardziej na prawo przez ulice, ze swojego okna widzę okno kolegi, lecz jest drzewo :/ czy teraz ma to wszystko racje bytu ?
  • 0

#4 bitlan

bitlan

Czarny koń

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3091 Postów:
  • Zainteresowania:Informatyka, Elektronika

Napisany 30 czerwiec 2009 - 09:35

drzewo jeszcze obleci odleglosc zapewne nie duze... ale budynków nie przebijesz...
  • 0
[Pamiętaj, że w tej samej chwili, kiedy mówisz: "Poddaję się", ktoś inny, oceniając tę samą sytuację, mówi: "O rany, ale okazja".]