Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dzierżawa dachu

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
9 odpowiedzi w tym wątku

#1 grip

grip

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 30 grudzień 2008 - 10:27

Witam,

Nigdzie na googlach nie mogę znaleść przykładowych cen dzierżawy dachu pod antenę wifi lub maszt wifi.
Czy ktoś z was posiada taką wykupioną dzierżawę z właścicielem budynku lub spółdzielnią?

Może ktoś wie, jakie to są miesięczne koszta?

Dziękuję,
Pozdrawiam.
  • 0

#2 NerXu

NerXu

C++ , HTML , JavaScript , Wardriving , BT3 , Ubuntu

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2657 Postów:
  • GG:1577997
  • Zainteresowania:WiFi, TeleInformatyk , Centralki tel

Napisany 30 grudzień 2008 - 12:49

najlepiej daj temu gosciowi neta za free za dach i spokoj smile.gif
albo sie ugadaj z nim jakos ... najlepsze sposoby.
  • 0
Szukaj Pomocy w GooGLE ...
Następnie u mnie,..
wWw.NXnet.PL

#3 grip

grip

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 30 grudzień 2008 - 17:47

Niestety nie mogę się "ugadać", bo muszę ustalić stawkę za dzierżawę dachu ze spółdzielnią (która swoją drogą jest bardzo niechętna na jakiekolwiek nowości, rozbudowy, zmiany, pozwolenia itd.).

Jedyną zachętą jest dla nich miesięczny dochód z tego tytułu.
Wtedy i oni są zadowoleni i ja - wchodzę sobie legalnie na dach i stawiam elegancko antenę... (a nie po kryjomu i na dziko).
  • 0

#4 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • 2969 Postów:

Napisany 30 grudzień 2008 - 22:02

u mnie spóldzielnia krzyczy 100-120 za miesiąc za dach i 100 za pomieszczenie pod dachem

choć z inną spółdzielnią nie dało się dogadać pan oględnie między owerszami powiedział mi że niechce mu się tym zająć
  • 0
Motto ISP: czy się siedzi czy się leży abonament się należy :-)

#5 Marcin (MaxFM)

Marcin (MaxFM)

tańczący z RJ-tkami

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 4343 Postów:
  • GG:5402090
  • Zainteresowania:MiroTik, sieci wifi/lan, monitoring, strony www

Napisany 05 styczeń 2009 - 09:02

Ja zazwyczaj stawiam bazy u ludzi ale mam 2 miejscowki gdzie stoi na budynkach gminnych, np szkoly. Pisze z nimi normalna umowe dzierzawy z podana stawka i terminem płatnosci.
Co do bud. prwatnych to wlasciciel wystawia mi raz na pol roku k-p.
  • 0
-->jeśli pomogłem - bądź człowiekiem, daj kartofla +

Dodaj obrazek

Sprzedam tanio łacza operatorskie z Tk na podkapackie ! gg 5402090
http://www.astro-net.pl/

#6 mcbarlo

mcbarlo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 Postów:

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:18

Wedlug prawa telekominkacyjnego zarzadca budynku jest zobowiazany do nieodplatnego udostepnienia nieruchomosci o ile posiadasz w niej klientow lub chetnych na Twoje uslugi (ktorzy ta chec wyraza na pismie).

Nie ma tu zadnej mowy o dzierzawie. Podpisujesz umowe na budowe sieci telekomunikacyjnej. Na dobra sprawe to jeszcze zarzadca moze uczestniczyc w kosztach budowy takiej sieci.

Tak to wyglada z punktu widzenia naszego prawa, ale w praktyce jak nie posmarujesz to Cie kopna w [beeep]e conajwyzej. wink.gif

Znam adminow ktorzy sie nie pytaja administracji tylko informuja, ze dane prace beda wykonywane i ida to robic. Oczywiscie potem jest awantura, ale urzadzen nie moga scignac samowolnie, bo to bedzie naruszenie mienia. smile.gif

Powodzenia w walce z zarzadcami.
  • 0

#7 zajcevik

zajcevik

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 345 Postów:

Napisany 25 styczeń 2009 - 10:35

CYTAT(mcbarlo @ niedziela, 25 sty 2009 - 09:18) <{POST_SNAPBACK}>
Wedlug prawa telekominkacyjnego zarzadca budynku jest zobowiazany do nieodplatnego udostepnienia nieruchomosci o ile posiadasz w niej klientow lub chetnych na Twoje uslugi (ktorzy ta chec wyraza na pismie).

Nie ma tu zadnej mowy o dzierzawie. Podpisujesz umowe na budowe sieci telekomunikacyjnej. Na dobra sprawe to jeszcze zarzadca moze uczestniczyc w kosztach budowy takiej sieci.

Tak to wyglada z punktu widzenia naszego prawa, ale w praktyce jak nie posmarujesz to Cie kopna w [beeep]e conajwyzej. wink.gif

Znam adminow ktorzy sie nie pytaja administracji tylko informuja, ze dane prace beda wykonywane i ida to robic. Oczywiscie potem jest awantura, ale urzadzen nie moga scignac samowolnie, bo to bedzie naruszenie mienia. smile.gif

Powodzenia w walce z zarzadcami.

dokaldnie tak ja robie. prawo jest prawem . a skoro spoldzielnie itp sa pazerne to niech zakladaja sprawe w sadzie.
  • 0

#8 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • 2969 Postów:

Napisany 26 styczeń 2009 - 22:51

walczyłem z jedną spóldzielnia ale sobie odpuściłem z baranami nie będe gadał Pan od administracji mi powiedział między wierszami że niechce mu się nad moim podaniem chodzić
  • 0
Motto ISP: czy się siedzi czy się leży abonament się należy :-)

#9 mcbarlo

mcbarlo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 34 Postów:

Napisany 27 styczeń 2009 - 09:40

Trzebaby w firmie zatrudnic osobe do negocjacji umow ze splodzielniami, bo samemu to mozna nic innego nie robic tylko z nimi negocjowac. Albo robic samowolkei tyle. Jak oni graja nie fair to czemu my mamy? smile.gif
  • 0

#10 entrop

entrop

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 81 Postów:

Napisany 28 styczeń 2009 - 12:05

witam
też walczyłem ze spóldzielniami, właściwie to wspólnotami mieszkaniowymi, coś strasznego. Przeczytałem ten wątek i znalazłem w sieci coś takiego :
http://www.urtip.gov...c...1&page=text

chyba pogadam ze znajomym prawnikiem i wyślę pisemko do jednej mega uciązliwej wpsólnotki.

pozdrawiam

• 0