Skocz do zawartości

Zdjęcie

konfiguracja tp-link wr543g z wr542

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi w tym wątku

#1 wanted

wanted

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 86 Postów:

Napisany 20 grudzień 2008 - 08:07

Nie moge poradzić sobie ze skonfigurowaniem w/w routerów.Mam internet dostarczany drogą radiową z autoryzacją PPPoe.Jako pierwszego ustawiłem wr 543g ,skonfigurowałem na nim połaczenie w trybie AP client i przewodowo podłączyłem do niego dreamboxa i notebooka.Wszystko działa pięknie.Zapragnąłem jednak mieć notebooka podłaczonego bezprzewodowo.Dokupiłem router tp-link wr542g(bez apc) i tu zaczęły sie "schody".Nie wiem jak ustawić wszystko w drugim routerze.
Problemy:
-jak je razem spiąć:lan(543)-wan(542)czy lan(543)-lan(542)
-jak w obydwóch przypadkach skonfigurować wr542(co ma być w zakładce WAN i jak ustawić LAN.Czy w zakładce WAN również tak jak w przypadku 543 autoryzację pppoe?
Noteboka i 542 skonfigurowałem chyba dobrze bo notebook łączy sie z routerem i we właściwościach połączenie sieciwego widzę jakieś pakiety :wysłano i odebrano..Znajdywałem na ten temat różne częściowe informację ale nie potrafię zestawić ich w logiczną całość.Proszę o sugestie i rady znawców tematu.Po połaczeniu bezprzewodowym notebooka z wr542 moge pingować wr543 i dreamboxa podłączonego do wr 543 przewodowo.Pozdrawiam

• 0

#2 piotr30

piotr30

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 82 Postów:

Napisany 20 grudzień 2008 - 08:59

podłączasz (543)po lanie do portu wan (542) klonujesz mac (543) do Ustawień Wan (542) ustawiasz dhcp na WR542 zrób to wszystko prze bezprzewodówkę laptopa logując sie do WR542 po przez przeglądarkę wpisując 192.168.1.1 potem login admin hasło admin i wchodzisz na zakładkę wan tam bodajże masz automatyczne klonowanie i to wszystko reszta jest uruchomiona dhcp i reszta na automatyczne przydzielanie IP maska i brama łacznie z dns .
  • 0

#3 lopi

lopi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 25 Postów:

Napisany 20 grudzień 2008 - 13:49

z dowsiadczen moich z wr543g polecam ci najpierw zrob update firmware gdyz wczesniejsze versje zawieraly bledy ktore producent wyeliminowal w nowym firmware
  • 0