Skocz do zawartości

Zdjęcie

Łamanie sieci z kluczem WEP pod windows - How to

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
36 odpowiedzi w tym wątku

#1 ysiulec

ysiulec

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 30 Postów:

Napisany 22 luty 2008 - 14:45

http://bezpieczenstw...ews/108475.html

Przydatny poradnik jak złamać sieć pod Windows. Polecam :wink:

PS. Czy to prawda?
podpięcie się pod sieć zabezpieczoną nawet WEP to nie jest nic prostego - dla lamera. NIestety odsoby biegłe w Linux'ie, posiadające odpowiedni sprzęt i trochę chęci mogą obejść prawie każde zabezpieczenie tak jak na filmiku który pokazał przedmówca. (swoją drogą to chyba napopularniejszy filmik w sieci o ataku na WEP)
Dla osób siedzących na Windzie sprawa jest utrudniona bo trzeba ściągnąć odpowienie sterowniki, siedzieć i doglądać jak się IVs'y ściągają a na sam koniec mieć trochę szczęścia podczas łamania klucza.
Dla porównania:
Linux - z Aircrack'iem - atak 10-20 min -WEP
Winda z Aircrackiem - atak 4-7 dni -WEP tyle samo na WPA - jeżeli szyfrowanie jest parasłownikowe (cyferki i literki) marne szanse na rozbicie

• 0

#2 jaksze

jaksze

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 10 marzec 2008 - 00:29

Nie to nie prawda jest dobry programik działający pod Windowsem do testowania zabezpieczeń sieci bezprzewodowych - jak to ładnie nazwałem wink.gif . Co prawda sofcik jest w wersji beta, lecz jest stale ulepszany i dopracowywany smile.gif. Nazwa jego to AiroWizard - jest pościk dotyczący go. Co do WPA to przeszukiwanie słownika jest dość szybkie - zależy od kompa - wiadomo im słownik więcej posiada haseł tym jest lepszy. Odsyłam do Hackin9-u, w którymś z ostatnich numerów chłopcy łamali WPA - zajeło im to bodajrze pare minut.
  • 0

#3 sputnik1957

sputnik1957

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 406 Postów:

Napisany 10 marzec 2008 - 17:00

Czy linux, czy windows WEP łamie się w tym samym czasie więc ta informacja jest nie aktualna jakoś od ~2 lat.
Do WPA dobry słownik to podstawa no i oczywiście porządny procek.

Generowanie bazy przy pomocy airolib-ng tylko dla jednej specyficznej nazwy sieci też za dużo nie daje dry.gif ale dla standardowych nazw sieci może się bardzo opłacić rolleyes.gif

AiroWizard to poprostu pakiet aircracka-ng svn, dla osób które nie umieją obsługiwać konsoli i jak nie mogą sobie poklikać to się
do niego nie dotykaj laugh.gif
  • 0

#4 ameno25

ameno25

Wtajemniczony

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 142 Postów:

Napisany 13 marzec 2008 - 16:17

CYTAT(sputnik1957 @ 10 March 2008, 17:00) <{POST_SNAPBACK}>
Czy linux, czy windows WEP łamie się w tym samym czasie więc ta informacja jest nie aktualna jakoś od ~2 lat.
Do WPA dobry słownik to podstawa no i oczywiście porządny procek.

Generowanie bazy przy pomocy airolib-ng tylko dla jednej specyficznej nazwy sieci też za dużo nie daje dry.gif ale dla standardowych nazw sieci może się bardzo opłacić rolleyes.gif

AiroWizard to poprostu pakiet aircracka-ng svn, dla osób które nie umieją obsługiwać konsoli i jak nie mogą sobie poklikać to się
do niego nie dotykaj laugh.gif

JA TO ROBIE TAK:
LINUX- karta atheros +airodump-ng+aireplay-ng+aircrack-ptw klucz 64bit okolo 20tys ivs i jakies 5min klucz 128bit 85tys ivs i jakies 15 min
Windows-airodump-ng(odpowiedniakarta+plus stery) +cain i atak ptw ,pamietajmy ze do ataku ptw nalzey zapisac wszystko w pliku .cap nie ivs wiec nie uzywamy w airodump-ng --ivs , roznica pomiedzy linux a win to ze pod linux chodzi aireplay-ng , jednak i pod winda nie raz zlamalem klucz w okolo 2 godz z jednym podlaczonym klijentem ale chyba cos sciagal bo ruch byl spory smile.gif
  • 0

#5 NerXu

NerXu

C++ , HTML , JavaScript , Wardriving , BT3 , Ubuntu

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2655 Postów:
  • GG:1577997
  • Zainteresowania:WiFi, TeleInformatyk , Centralki tel

Napisany 13 marzec 2008 - 16:45

AiroWizard chcialem przetestowac na swoim edimaxie ale cos mi nie zadzialalo ;/ wszyskto ladnie wykrywa ale nie moge wprowadzic w monito mode :/ czyzby to vista blokowala do niej dostep ? cain takze ;/
  • 0
Szukaj Pomocy w GooGLE ...
Następnie u mnie,..
wWw.NXnet.PL

#6 bitlan

bitlan

Czarny koń

• Moderatorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 3091 Postów:
  • Zainteresowania:Informatyka, Elektronika

Napisany 13 marzec 2008 - 17:03

Sciągnij sobie BackTrack2 zbootujesz i masz cały soft potrzebny do łamania
  • 0
[Pamiętaj, że w tej samej chwili, kiedy mówisz: "Poddaję się", ktoś inny, oceniając tę samą sytuację, mówi: "O rany, ale okazja".]

#7 NerXu

NerXu

C++ , HTML , JavaScript , Wardriving , BT3 , Ubuntu

• Administratorzy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2655 Postów:
  • GG:1577997
  • Zainteresowania:WiFi, TeleInformatyk , Centralki tel

Napisany 13 marzec 2008 - 18:07

wacko.gif blink.gif to ja juz wiem tylko bardziej mnie ciekawilo czy na xp ktos to odpalal
  • 0
Szukaj Pomocy w GooGLE ...
Następnie u mnie,..
wWw.NXnet.PL

#8 w4rri0r3k

w4rri0r3k

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 13 marzec 2008 - 19:50

na vista zadzialalo mi (ustawilem wszystkie pliki wykonywalen by byly uruchamiane w trybie zgodnosci xp oraz uruchamiane jako administrator i po restarcie kompa zaczał działac)
niestety problem lezy u mnie ze nie moge uzyskac autoryzacji hmmm nie mam pojecia dlaczego moja karta to: Atheros AR5007EG
  • 0

#9 MaJ

MaJ

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 16 marzec 2008 - 20:25

Witajcie.
A probowal ktos ERW ??

Jezdze ciezarowka po europie i bardzo mi ten program pomaga wink.gif
I pakiety wstrzykuje pod win hm
poradzilem sobie z wep

Pozdrawiam

KOD
http://rapidshare.com/files/96120739/ERW_2_1_.2.rar

Ps. Moze mi ktos przy okazji powiedziec czy sie uda pod linuxem odpalic ze pomoca emulatora jakiegos
automape i zeby gps chodzi??Bo moze sie pozegnam w winda.

• 0

#10 jaksze

jaksze

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 16 marzec 2008 - 21:31

Przecież w AiroWizard działa ładnie wstrzykiwanie pakietów ja korzystam z niego i jest super. Czasem coś tam się powiesi jak to wersja beta ale działa i ja jestem zadowolony 15 minut na sieć z kluczem 64 bit to max wink.gif. 128 padają zależnie od 25 minut czasem dłużej zależy jaka sieć.
  • 0

#11 gacolek

gacolek

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 Postów:

Napisany 17 marzec 2008 - 11:57

CYTAT(jaksze @ niedziela, 16 mar 2008 - 20:31) <{POST_SNAPBACK}>
15 minut na sieć z kluczem 64 bit to max wink.gif. 128 padają zależnie od 25 minut czasem dłużej zależy jaka sieć.

Hehe chyba, jak AP masz niecałe 2m od siebie to tak smile.gif Chyba, że naczytałeś się gdzieś pierdół i powielasz je na tym forum kolego sympatyczny wink.gif

CYTAT(MaJ @ niedziela, 16 mar 2008 - 20:25) <{POST_SNAPBACK}>
Ps. Moze mi ktos przy okazji powiedziec czy sie uda pod linuxem odpalic ze pomoca emulatora jakiegos
automape i zeby gps chodzi??Bo moze sie pozegnam w winda.

Pod linuxem masz Wine dzięki któremu możesz sobie odpalać aplikacje windowsowskie, więc nie widzę problemu z automapa i gps jeśli chcesz przerzucić sie na linuxa smile.gif

Pozdro
  • 0

#12 wiwi

wiwi

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 17 marzec 2008 - 17:35

witam,
CYTAT
A probowal ktos ERW ??

czy możesz mi wysłać instrukcje do ERW co i jak z tym albo gdzie ją znaleść?

Pozdrawiam
Viktoria
  • 0

#13 MaJ

MaJ

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 17 marzec 2008 - 19:41

instrukcja chyba do ERW nie potrzebna sciagnij program z linka z zreszat wiadomo co robic.
jedyne instrukcje widzialem na forum Lampiweb ale po hiszpansku ale idzie zajarzyc sa obrazki : rolleyes.gifD
Moj link na koncie premium to nie wygasnie tongue.gifbiggrin.gif

!Dzieki Gacolek jak mowisz ze pojdzie to zrobie formata:),i sprobuje

A co do sieci moze ja sie nie znam az tak ale ze niemal codziennie spotykam sie z roznymi sieciami (efek jazdy tirem:)) ) i wiem jedno jak sygnal dobry i gosciu podpiety caly czas to wep pojdzie ale jak slaby syganal a gosciu mi sie rozlacz co chwile to jest lipa.Moze ja cos zle robie bo Wy tu eksperci widze kazdy w max 30 min i po sprawie mi sie tak nie udalo nigdy.
Moze moj sprzet do d... blink.gif , karta TEW-501PC (108Mbps 802.11a/g 2,4 i 5) i do tego antena smile.gif paraboliczna 23db

Pozdro

• 0

#14 jaksze

jaksze

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 43 Postów:

Napisany 17 marzec 2008 - 20:49

Na 64 bitowego WEP-a potrzeba od około 15000 pakietów w wzwyż przy łamaniu klucza metoda PTW. Nie mówię że każdą da się tak złamać, ale mi się udało jedną. I niczego nie powielam, w necie zawodowcy łamią 128 bitowego WEP-a w 10 minut - tak przynajmniej piszą ;-). Tylko że samo łamanie klucza to może i 10 minut im zajmuje ale żeby zebrać pakiety potrzeba więcej czasu. A co do tamtej sieci to byłem około 50 metrów od Apeka a nie dwa.
  • 0

#15 gacolek

gacolek

Amator

• Użytkownicy
  • PipPip
  • 51 Postów:

Napisany 17 marzec 2008 - 21:34

CYTAT(jaksze @ poniedziałek, 17 mar 2008 - 19:49) <{POST_SNAPBACK}>
Tylko że samo łamanie klucza to może i 10 minut im zajmuje ale żeby zebrać pakiety potrzeba więcej czasu.

No właśnie, więc trzeba odróżniać czas wstrzykiwania pakietów do sieci a samego łamania klucza smile.gif Bo klucz można złamać nawet w 1sek przy dużej ilości pakietów. Liczy się to jak długo trzeba wstrzykiwać pakiety, a większość tych "mistrzów" ma APka najdalej 10m od siebie, więc wtedy wszystko trwa po kilkanaście minut. Ale to tylko, żeby pokazać co i jak.

Pozdro

• 0

#16 ameno25

ameno25

Wtajemniczony

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 142 Postów:

Napisany 18 marzec 2008 - 22:28

Omg jak czytam te posty to sie smiechem zalewam :smile.gifsmile.gifsmile.gif)smile.gifsmile.gif:sami fachowcy smile.gifsmile.gifsmile.gifsmile.gif
Odleglosc od Ap owszem jest wazna ale chyba wazniejszy jest link co nie, jak bedziesz 2 m od ap a nie bedziesz miec sygnalu to co?? a ja jestm od ap 1km i mam sygnal -40dbm i co?? wszystko zalezy od czulosci karty i anteny ewentualnie
A co do lamania 128bit czy 64bit to w smumie roznica 5 minut jak ktos niewierzy to moge udowodnic udostepnic filmik,
A ile pakietow do jakiego dla aircrack-ptw to juz pisalem 20tys minimum dla 64bit i 85tys minimum 128bit

#airodump-ng --channel <1-13> --write <jaktamchcesz> <iface>
#aireplay-ng -3 -b <ApMacAdress> -h <TwojMacAdress> <iface>
#aireplay-ng -1 0 -e <NazwaSieci> -a <ApMacAdress> -h <TwojMacAdress> <iface>

wczesniej robisz iwlist <iface> scan zeby zlukac co masz w powietrzu lub kismet
no i #airmon-ng start <iface> <channel>
dla atheros #airmon-ng stop ath0,#airmon-ng start wifi0 <channel>

• 0

#17 ysiulec

ysiulec

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 30 Postów:

Napisany 19 marzec 2008 - 18:58

Posiada ktoś Airowizard na dysku? Na stronie autora informacja o zawieszeniu rozwoju programu.
http://nazircon.googlepages.com/
  • 0

#18 ameno25

ameno25

Wtajemniczony

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 142 Postów:

Napisany 19 marzec 2008 - 19:49

CYTAT(ysiulec @ środa, 19 mar 2008 - 18:58) <{POST_SNAPBACK}>
Posiada ktoś Airowizard na dysku? Na stronie autora informacja o zawieszeniu rozwoju programu.
http://nazircon.googlepages.com/

a wiesz co to programy p2p np emule??
  • 0

#19 ysiulec

ysiulec

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 30 Postów:

Napisany 19 marzec 2008 - 20:31

p2p jest u mnie zablokowane.
  • 0

#20 ameno25

ameno25

Wtajemniczony

• Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 142 Postów:

Napisany 20 marzec 2008 - 09:57

CYTAT(ysiulec @ środa, 19 mar 2008 - 20:31) <{POST_SNAPBACK}>
p2p jest u mnie zablokowane.

jak to zablokowane co najwyzej mozesz miec za firewalem ,dzwon do admina ,skad masz internet , masz w umowie blokade portow ?
  • 0