Skocz do zawartości

Zdjęcie

WLAN 802.11b/g W400 w laptopie nc6000 nic nie działa...

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
10 odpowiedzi w tym wątku

#1 itq5

itq5

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2007 - 10:10

Mam taki problem mam laptopa HP NC6000... i mam w nim wlan problem w tym że nie umiem go obsłużyć... jak włączam pc to odrazu łączy mnie z netem kablowym nawet nie mam nic że 2gie połączenie nie działa czyli ze wlan nie wyłapuje nic...i tu problem wczoraj był u mnie kolegę z jakimś laptopem acerem i dał wyszukiwanie w czymś to zaraz mu wywaliło 3 sieci w tym jedną z której pobieraliśmy ponad 120kb/s więc napewno coś tu jest może mi ktoś pomuc jak to wogle uruchomić co zainstalować jak skonfigurować i wyszukiwać? niestety kolega pomuc mi nie mógł bo jak kupił tak ma laptopa a sie nie zna wogle...ja kupiłem uzywanego...tzn mama mi przywiozła i wiem że działał ten wlan itd w mc donaldach na stacjach itd... ale stawiałem system i chyba nic nie miałem zadnego programu ani nic do niego pozatym ja to wogle na sieciach się nie znam mam nadzieję że mogę liczyć na waszą pomoc;)
Powrót do góry
Wyślij prywatną wiadomość Firefox
  • 0

#2 szymczer

szymczer

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 462 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2007 - 13:54

ale stawiałem system i chyba nic nie miałem zadnego programu ani nic do niego

Zainstalowałeś starowniki do tego WLAN'a czy masz z Windy?
Jak nie to są tutaj:
http://h20000.www2.h...S...ng=pl&cc=pl
  • 0

HP Pavilion dv6331, Core Duo 1,86 Ghz, 1024 RAM, 120Gb HDD, Agere Orinoco (Hermes), Ar-704g, 2x Ovislink 3000AP MIMO-G, Ovislink 5460v2 + APPro 54G.

#3 itq5

itq5

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2007 - 14:18

już to zainstalowałem... i nic :/ jednak jest coś co różni mój laptop od kolegi w jego był ten modem iplusa może to ma coś z tym wspólnego
  • 0

#4 szymczer

szymczer

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 462 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2007 - 15:04

jak włączam pc to odrazu łączy mnie z netem kablowym

Zakładam, że PC to laptop, bo innego nie znalazłem. Odłącz kabel LAN i w tedy poszukaj. Jeśli dobrze Cie rozumiem, to problem tkwi w konfiguracji lapa, a mianowicie laptopy HP mają taką funkcję "LAN/WLAN switching", czyli jeśli masz podłączony kabel LAN to WLAN nie znajdzie Ci sieci wifi. Możesz to wyłączyć w BIOS'ie.
  • 0

HP Pavilion dv6331, Core Duo 1,86 Ghz, 1024 RAM, 120Gb HDD, Agere Orinoco (Hermes), Ar-704g, 2x Ovislink 3000AP MIMO-G, Ovislink 5460v2 + APPro 54G.

#5 itq5

itq5

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2007 - 20:37

tak, laptop odłączyłem kabel z karty sieciowej...i nadal nic nie znajduje...a co do tej funkcji to w biosie nic takiego nie znalazłem pozatym to ma jakiś kosmiczny...prubowałem też zmieniać te ustawienia zaawansowane ale to nic nie dało...myślałem nad skonfigurowaniem nowej sieci bezprzewodowej ale to chyba nie to...niewiem albo mam coś źle albo mi nie wyłapuje a koledze tak :/ dziwne...albo poprostu to wina tego ze on ma iplusa i moze to ma modem lepszy czy coś...
  • 0

#6 grafipl

grafipl

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 45 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2007 - 21:21

Banalne pytanie ale włączony masz przełącznik że Ci działa ta karta:> Sprawdz ten przełącznik powinien być z przodu laptopa. Moze poprostu to... I zainstaluj programik Wirless Mon darmo przez 30 dni działa zobacz co w nim wyszuka
  • 0

#7 itq5

itq5

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 26 wrzesień 2007 - 21:40

no właśnie nie mam żadnego przełącznika ani z przodu ani z tyłu ani z boku :/ jedyne co mam to klawisze od głosu...
  • 0

#8 grafipl

grafipl

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 45 Postów:

Napisany 27 wrzesień 2007 - 07:46

Włączyłem allegro i dziwne bo znalałem HP NC6000 ale z kartą WIFI na pcmcia a wbudowanej chyba nie ma. Pozatym na innym zdjęciu widaćpolewej stronie na płycie gdzie jest klawiaturka na dole sąkontrolki i pomiędzy jest taki jakby suwak nie masz go:> A drugie u góry też na tej płycie Sa 4 włączniki pierwszy power i obok są 3 inne nie da się wcisnąć tego z anteną i promieniami wokoło:>
  • 0

#9 szymczer

szymczer

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 462 Postów:

Napisany 27 wrzesień 2007 - 08:06

Włączyłem allegro i dziwne bo znalałem HP NC6000 ale z kartą WIFI na pcmcia a wbudowanej chyba nie ma

To jest inna wersja. Tak samo jest z modelami NX7400. Jeden model ma czytnik kart, a drugi np. wifi, lub platformę Centrino.
  • 0

#10 itq5

itq5

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 27 wrzesień 2007 - 08:20

faktycznie to ten guzik z anteną był biggrin.gif myślałem zawsze że to bloototh bo sie zapalił kiedyś sam przy instalowaniu sterów do bloototha a jednak to od wlan i teraz na tym smigam biggrin.gif niewiem jakie to szybkie ale ciągne z mu z transferem 119kb/s biggrin.gif
wielkie dzięki za pomoc wink.gif
  • 0

#11 grafipl

grafipl

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 45 Postów:

Napisany 27 wrzesień 2007 - 08:51

Jak tu się głosy daje tongue.gif bo jestem zielony w tym temacie biggrin.gif
  • 0