Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem z połączeniem WiFi w Vista do routera

• Musisz się zalogować, aby odpowiedzieć
87 odpowiedzi w tym wątku

#41 elemelek

elemelek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 16 grudzień 2007 - 23:47

widzicie jakąs szansę żeby pomóc osobie która nie ma nawet pojęcia o czym piszecie?

router netgear wgr614,
lacze kablowe,

net:
działa na PC podłączonym przez kabel,
działa też na laptopie, kiedy jest podłączony przez kabel,

niestety w przypadku próby połaczenia przez wifi pojawia się problem i komunikat, że system nie może nawiązać połączenia z siecią NETGEAR, diagnozowanie problemu również nie pomaga.

Jest może jakieś faq jak to zrobić krok po kroku?
Z góry dzięki za pomoc
  • 0

#42 szymczer

szymczer

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 462 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 10:57

Masz napisane wszytko na pierwszej stronie:
http://www.wififorum...86-0-asc-0.html
  • 0

HP Pavilion dv6331, Core Duo 1,86 Ghz, 1024 RAM, 120Gb HDD, Agere Orinoco (Hermes), Ar-704g, 2x Ovislink 3000AP MIMO-G, Ovislink 5460v2 + APPro 54G.

#43 elemelek

elemelek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 12:15

i adresy ip oraz dns kopuje po prostu z tego co jest napisane?
myslalem, ze jest to ustawiane indywidualnie w zaleznosci od kablowki, laptopa etc

edit. zrobiłem dokładanie wszystko w kompie tak jak na obrazkach i niestety jest lipa. Nie pomoglo. Plus pojawia sie info, ze ustawienia na kompie nie sa zgodne z ustawieniami sieci. Zobacze czy cos uda sie ustawic na stronie routera.

Dziwny jest tez fakt, ze sprzet widzi inne sieci. Zabezpieczone do ktorych teoretycznie moge sie zalogowac - nie znam jedynie hasla.
Z wlasna nie chce sie niestety w ogole polaczyc, a o wolaniu hasla moge jedynie pomarzyc.
  • 0

#44 szymczer

szymczer

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 462 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 13:13

To sie ustawia indywidualnie. Podałem tam tylko przykład JAK nalezy ustawić IP ale nie JAKIE.
  • 0

HP Pavilion dv6331, Core Duo 1,86 Ghz, 1024 RAM, 120Gb HDD, Agere Orinoco (Hermes), Ar-704g, 2x Ovislink 3000AP MIMO-G, Ovislink 5460v2 + APPro 54G.

#45 elemelek

elemelek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 14:16

szymczer, mozesz mi wklieic linki co powinienem zrobic po kolei?
tzn:

1. wpisz to i to ... link
2. zrob to ...link
3. dodaj to... link

Dla mnie to czarna magia. Od dwoch dni siedze przed kompem i szukam rozwiazan.

Teoretycznie problem nie jest wielki, bo laptop dziala za pomoca kabla podlaczonego do rutera, ale docelowo mialo byc zupelnie inaczej.

Bede wdzieczny za wszystkie wskazowki.
Pzdr
  • 0

#46 szymczer

szymczer

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 462 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 16:29

Podaj mi IP jakie otrzymujesz od routera (DHCP), a ja pokaże Ci to na screenach jak to ma wyglądać i co masz zrobić metodą STEP-BY-STEP, choć nie ma tu filozofii. Trzeba tylko wpisać te same IP we właściwościach protokołu TCP/IP na karcie bezprzewodowej. A najlepiej to pisz na PW, żeby nie zaśmiecać forum.
  • 0

#47 themarcin

themarcin

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 16:57

Dzięki za dobre posty, ustawienie na sztywno rzeczywiście pomaga uzyskać dostęp do internetu. Ale wiecie, że to nie jest rozwiązanie, tylko obejście? Bo to nie likwiduje wciąż problemu Visty z serwerami DNS przy połączeniu z siecią DHCP. Komputer przeniesiony na inne miejsce (do innej sieci) będzie wymagał ponownego ręcznego skonfigurowania według wytycznych z tego wątku... Chciałoby się rozwiązać ten wewnętrzny problem Visty.

Z tego co piszą wszyscy tutaj, to i tak problem mieli od samego początku. U mnie jeszcze dziwniej, bo pojawił się nagle, nawet bez widocznego związku z instalowanymi sterownikami, update'ami, czy programami związanymi z siecią. Nie macie pomysłu w czym naprawdę tkwi problem i jak go rozwiązać, a nie obejść?

Marcin
  • 0

#48 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2969 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 17:44

tak musisz zgłośić się do mikroszrotu żeby napisali poprawkę
  • 0
Motto ISP: czy się siedzi czy się leży abonament się należy :-)

#49 elemelek

elemelek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 20:03

wyslalem wszystko na maila,
Jeszcze raz wielkie dzieki za chec pomocy!
  • 0

#50 bandyta

bandyta

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 17 grudzień 2007 - 23:09

Witam Panowie po raz pierwszy!!!
Mam podobny problem Acer extensa 7620/Vista + neo + Pentagrm Cerberus - siec WLAN dziala tylko gdy w kompie adres ustawie recznie, z automatu nie da rady.

A teraz ciekawostka:

ten sam komp+ Intrernet UPC + router Draytek Vigor 2910VG i bez problemu za kazdym razem jest pobierany adres IP z DHCP???

I co Wy na to?? Ja chyba sie poddaje z ta Vista.

Oczywiscie na XP wszystko w kazdej konfiguracji smiga bezproblemowo.
  • 0

#51 alienss

alienss

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 14 styczeń 2008 - 15:50

Mam problem z połączeniem sie do sieci bezprzewodowej!posiadam Compal FL90 z sieciówka asus WL-170!Jjest tak że zainstalowałem stery wsjio działa komp sie nie wiesza wyszukuje mi siec oczywiście znajduje rutern ale kiedy sie chce polączyc z prawidlowa siecią to sie nie chce połączyc tylko z dwiema pozostalymi!Wiem tylko tyle że w Compal FL90 jedynie co jest szpetne to ta karta asusa najtańsza!sys operacyjny Xp SP2!pomoc pleas
  • 0

#52 misiek172

misiek172

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 20 styczeń 2008 - 10:18

Vista ma jakiś BUG

W częstochowie mamy kawiarnie : "Skrzynka" i oni tam udostępniają internet WIFI bepłatny dla klijentów.

Gdy ktoś przychodzi z laptopem WIn XP to działa bez problemu, natoamiast na Vista nie przydziela IP. Próbowałem już na 2 różnych laptopach z systemem VISTA (oczywiście oryginalnym). Acer Aspire i Toshiba Satelite. I nie przydziela.

Co mam zrobic? Moze jakos dowiedziec sie jaki ip przydziela na win xp i ustawic na sztywno... tylko ze ja nie mam lapa na win xp, wsyzstkie są z vista :/
  • 0

#53 Gerrard8

Gerrard8

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 219 Postów:

Napisany 20 styczeń 2008 - 15:45

vista jest po prostu poje... niedorobiona na maxa,
mam paru klientów na lapkach z tym szmelcem to tak samo coś z ip, rozłącza sie, pingi skaczą...
  • 0
Jeśli pomogłem, kliknij w pomógł.

#54 drumish

drumish

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 28 styczeń 2008 - 23:31

witam.
mam ten sam problem z Vista co większość smile.gif

chciałbym na sztywno przydzielić IP laptopom.

Opcja wyłączenia DHCP jest w routerze ale gdzie wpisać na sztywno te IP-iki pojęcia niemam smile.gif Wie ktoś może która zakładka służy do tego ?

http://www.demo.plan...4/index.asp.htm

pozdrawiam drumish
  • 0

#55 karolinagab

karolinagab

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 29 styczeń 2008 - 15:37

Witam,
Na początku przyznam może, że jestem zupełną ignorantką w dziedzinie komputerów. Mam problem z połączeniem bezprzewodowym. Jestem podłączona do sieci domowej za pomocą routera PENTAGRAM P6331-4A. Używam laptopa Lenovo 3000 N200 z oprogramowaniem Windows Vista. Do pewnego czasu łączyłam się bez problemów, pewnego dnia nagle nie mogłam uzyskać połączenia. System nie wykrywa połączenia bezprzewodowego, dioda WLAN miga, gdy diagnozuję problem, pojawia mi się komunikat „ uruchom usługę bezprzewodowego systemu Windows”. Sam system jednak nie jest w stanie naprawić tego problemu, odpowiada komunikatem, aby zgłosić się do administratora sieci. Nie jest to jednak kwestia zabezpieczeń. Karta sieciowa także działa poprawnie. Sterowniki także zostały poprawnie zainstalowane.Gdy próbuję uruchomić usługę autokonfiguracji sieci WLAN drogą : run -> services.msc -> autokonfiguracja sieci WLAN -> uruchom , pojawiają mi się błędy np. błąd0xc00ce558. Bardzo proszę o pomoc w tej sprawie.
  • 0

#56 stokos85

stokos85

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 15 luty 2008 - 10:51

hey mam laptopa fuitsusimens i też mam problem z połączeniem z inernetem komputer chodzi na Vista router pentagram cerebrus łaczy się z routerem ale nie z internetem próbowałem różnych konfiguracji i nic................. RATUNKU WłOSY MI PRZEZ TO POWYPADAJą sad.gif POZDRAWIAM
  • 0

#57 rspol

rspol

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 16 luty 2008 - 01:32

Szczerze powiedziawszy również miałem ten sam problem. Pentagram Cerberus z modemem ADSL. Stacjonarny - Vista Premium smiga po kablu, laptop XP po Wifi również. Drugi laptop Vista Premium (HP Pavulon smile.gif ) tylko połaczenie lokalne.
Po wpisaniu na stałe IP i DNS - działa.
Ale jak ktoś wcześniej wspomniał, to nie jest rozwiązanie problemu tylko jego obejście.
Dla sprawdzenia kupiłem drugi WiFi + ADSL (TP-LINK TD-W8920G) i..... śmiga bez problemu na DHCP.
W firmie mam również Wifi TP-LINK tylko starszy model - kupiony ok. rok temu - też śmiga z ustawieniami dynamicznymi - stabilnie, nie gubiąc pakietów.

Na D-Linku - sprawdzałem u znajomego - nie pamiętam modelu - również działa tylko połączenie lokalne bez netu.

Także w chwili obecnej pod Vistę polecam TP-Linka - będzie działać.
Najprawdopodobniej Linksys również.

Pozdrawiam
  • 0

#58 stokos85

stokos85

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 16 luty 2008 - 12:57

czyli najlepiej bedzię viste wyrzucić i wstawić xp z którym problemów mieć nie bede teraz i w przyszłości smile.gif
8) no ale spróbuje jeszcze zrobić tak jak piszesz jak się nie uda to sprawdzimy pod młotkiem czy dysk twardy jest w rzeczywistości twardy pozdro dla Ciebie hey
  • 0

#59 Jozin

Jozin

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 luty 2008 - 22:09

Próbował kotoś z tym patchem do Visty? Podobno usuwa problem DHCP....
http://support.microsoft.com/kb/928233

a tu jest chyba automatyczny wpis do rejestru:
http://www.devclarit...DHCP-Patch.aspx
  • 0

#60 arex2006

arex2006

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 kwiecień 2008 - 16:05

Ludziska to nie jest rozwiązanie problemu tylko jego obejście!

Problem nie lezy po stronie Visty ( sam nie wierzę że to piszę) lecz po stronie producenta routerka. W Viście wrpowadzono innowacyjny protokół iP w wersji 6 a w zasadzie system flag DHCP. Większość routerów ma obsługę tej technologii jednak te najtańsze jej nie mają. mam tu na myśłi pentagramy asmax'y i inne badziewia. Rozwiązaniem jest wyłączenie ipv6 poprzez rejestr i zmuszenie Visty do używania starego protokołu v4. Kolega wyżej już podał linka do tych poprawek więc nie będę dublował. Ustawienie IP na sztywno to głupota. Ide z lapsem do hotspota i trzeba na DHCp przestawiać. Chyba że ktoś kupił laptopa i trzyma go w domu bo taka moda :/
  • 0