Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podział internetu radiowego

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
428 odpowiedzi w tym wątku

#41 Ronaldo 30

Ronaldo 30

Początkujący pisarz

• Użytkownicy
  • PipPipPipPip
  • 211 Postów:
  • Zainteresowania:tv sat,od niedawna sieci wifi

Napisany 10 grudzień 2006 - 19:50

acha, wielkie dzieki smile.gif

pozdr..
  • 0

#42 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPipPipPipPip
  • 2969 Postów:

Napisany 11 grudzień 2006 - 17:24

Najlepszy rozwiązaniem jest kupno 2 urządzeń AP który będzie odbierałó sygnał oraz router aby go rozdzielić (router ponieważ wtedy kożystasz z jednego IP od ISP na kilku kompach)

Co do edimaxa to używam go osobiście i spisuje się świetnie od 6 miechów bez restaru (no chyba że brak prądu :-))

Szymon temat podziału jest wałkowany już długo z tego co widze twoja wiedza jest imponująca (bez obrazy) w tym temacie najlepiej miałeś tu podane kilka przykładów sprzętu jaki trzeba kupić moja rada jest taka kup go a potem daj to komuś kto się na tym zna i ci to podłaczyi skonfiguruje bo to też jest osobna bajka, niewystarczy że podpniesz kabelki i będzie działać.
  • 0
Motto ISP: czy się siedzi czy się leży abonament się należy :-)

#43 Szymon

Szymon

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 31 Postów:

Napisany 11 grudzień 2006 - 19:46

no tak nie mam duzej wiedzy odnosnie sieci, dzieki waszej pomocy troche sie ona wzbogaciła, Dzieki
  • 0

#44 maxdax

maxdax

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 27 Postów:

Napisany 17 grudzień 2006 - 14:06

Czy Edimax'em BR-6204WG jest możliwośc dzielenia łącza % tzn, że router będzie wykrywał czy komp jest włączony czy nie i np. gdy są dwa kompy włączone to każdy otrzyma po 50% przepustowoci łącza, gdy 3 kompy włączone to 33,3% przepustowości?

jesli nie to jaki router ma możliwośc dzielenia % który polecacie?
  • 0

#45 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • 2969 Postów:

Napisany 17 grudzień 2006 - 14:34

edi ma mozliwość tylko podziału neta na sztywno tzn. podajesz ile ma być maxymalna prędkośc dla danego kompa lub jaka ma być gwarentowana prędkość dla kompa wsumie można zrobić to na zasadzie że danemu kompowi gwarantujesz prędkość jeśli inne są odłaczone to dlaniech idzie więcej jeśli się podepną to dzieli po tyle ile mają zagwarantowne
  • 0

#46 choyrack

choyrack

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 02 styczeń 2007 - 15:02

Mam takie pytanie. Czy w APC mozna ustalic mu adres MAC? Bo jesli moj ISP ma MACControl to musi byc taka mozliwosc, a ze nieinteresowalo mnie to wczesniej, to sie pytam

//EDIT

I jeszcze jedno. Czy nie ma takiego AP, w ktorym byly by dwa wyjsca/wejscia radiowe, zeby mozna bylo jedno ustawic jako Klient do odioru sygnalu od ISP, a drugie tak zeby nadawalo SSID i zeby kompy podlaczyc radiowo do neta (plus ewentualnie skretka)??
  • 0

#47 wujek

wujek

Polemik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1337 Postów:
  • Zainteresowania:Mechatroniczne

Napisany 02 styczeń 2007 - 16:09

Ad. 1. Tak smile.gif
Ad. 2. żeby się tak dało (a właściwie żeby było takie cudzio) to byśmy nie kombinowali tongue.gif

Rozglądałem się za ruterami bezprzewodowymi OvisLinka i WT-2000R można nabyć za ~200zł.
  • 0
Powered by OvisLink Corporation

#48 sjmlo

sjmlo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 13 styczeń 2007 - 13:45

Witam, a czy ktos by mogl opisac jak to zrobic na d-linkach??

wujek napisales ze w edimaxach i ovislinkach mozna zmienic MAC, a czy mozna to zroibc w d-linkach??

APC trzeba polaczyc z routerem kablem skrosowanym, czy zwyklym??

W d-linku mam jeszcze cos dziwnego, jak APC laczy sie z routerem, to w statach polaczonych klientow, mam pokazany inny adres MAC APC niz jego rzeczywisty, dlaczego tak sie dzieje??

Istnieje mozliwosc aby sprawdzic w APC czy jest polaczony z innym urzadzeniem??
  • 0

#49 wujek

wujek

Polemik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1337 Postów:
  • Zainteresowania:Mechatroniczne

Napisany 14 styczeń 2007 - 10:43

wujek napisales ze w edimaxach i ovislinkach mozna zmienic MAC, a czy mozna to zroibc w d-linkach??

Nie orientuje się za bardzo ale powinno się dać (Clone MAC Address).
APC łączymy z ruterem skrętką prostą.
W d-linku mam jeszcze cos dziwnego, jak APC laczy sie z routerem, to w statach polaczonych klientow, mam pokazany inny adres MAC APC niz jego rzeczywisty, dlaczego tak sie dzieje??

O ile się nie mylę masz model DWL 900 AP+ który nie maskuje adresu MAC karty sieciowej w kompie.
  • 0
Powered by OvisLink Corporation

#50 sjmlo

sjmlo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 14 styczeń 2007 - 14:16

Mam:

APC - D-Link DWL-700AP
AP z routerem i switchem - DI-524

Jak patrzylem to AP z routerem i switchem ma opcje klonowania MAC, ale APC ju takiej opcji nie ma ;(, albo nie wiem jak to zrobic.

Skoro ten model DWL-700AP nie maskuje adresu MAC karty sieciowej, to w polaczeniach nie powinnien byc jego rzeczywisty adres MAC, a tym czasem jest jakis calkiem inny i nie wiem dlaczego?

A gdy APC polaczy sie ze sprzetem mojego dostawcy, to admin moze rozpoznac ze to jest APC?? Bo w statach pokazuje nazwe hosta, wiec w przypadku APC co pokaze?

I jeszcze jedno, czy mozna nadac APC adres IP, maske, dns, i brame??
Bo jak patrzylem to mozna bylo tylko nadac te rzeczy tylko w zakladce LAN, a w wirless nie bylo takich opcji.

dzieki za odpowiedzi

ps. a co do polaczenia APC z routerem to na pewno jest zwykla skretka, bo jak lacze APC z kompem to muis to byc skretka skrosowana;p
  • 0

#51 Bohi

Bohi

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 14 styczeń 2007 - 23:44

Witam wszystkich smile.gif
Na poczatek, chce powiedzieć, ze jestem tu nowy (jak by ktos nie zauwazyl tongue.gif), i z gory przepraszam ze wszelkie niescislosci i potkniecia.

Przechodzac do meritum sprawy tego posta, mam taka rosterkę:

Konfiguracja sieci bezprzewodowej w 2 piętrowym budynku ( parter + 2 piętra ). Na parterze jest juz zainstalowany router Linksysa, na 1 pięterku zasieg słabnie, na 2 nie ma go juz w ogole.
Czy dobra i mozliwa opcja jest instalacja 2 AP ( na 1 piętrze - połączony RJ-45 z routerem, na 2 piętrze AP połączony z jego 'bratem' na piętrze niżej również RJ-45?

Mam nadzieję, że zrozumiale to napisalem smile.gif
Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • 0

#52 cm812

cm812

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 15 styczeń 2007 - 10:23

Witam ALL!!!
I ja borykam się z urządzeniem małej sieci w domu bo pracując na 2 kompach aby ten drugi miał net musi działać pierwszy wink.gif

Mój dostawca ISP gdy powiedziałem mu o nowym lapku i ew. problemach z podpinaniem kabla raz do stacjonarnego a raz do lapka (nie wie o podsieci) zaproponował mi AP (dostarczy) i wspomniał coś o routerze abym sobie kupił i podzielił net na te kompy.
Reasumując, mam radiówkę, kartę PCI i 2 stacjonarne dojdzie laptop - wyleci PCI na jej miejsce wpadnie AP do niego antena z dzchu i kabelek do routera a ten (w miarę możliwości) rozdzieli ten net na kompy np. te 3 kablowo lub jeśli będzie dobry router i radiowo!!! Tak na razie zatrybiłem oby dobrze stworzenie takiej podsieci.
kilka pytań:
1. czy dodatkowo mógłbym podesłać z tego routerka radiowo sygnał kumplowi - ale abym i ja mógł korzystać z wifi?
2. jaki router polecicie do takiej sieci?
3. istnieje router, który może pracować i pod siecią radiową i przy ew. zmianie dostawcy np. neostrada
4. faktycznie przy braku prądu taki router czy AP nie dział i trzeba to restartować?

sorki za lamerstwo ale choć latek na karku sporo to ciekawość jest wielka wink.gif

pozdr
  • 0

#53 sjmlo

sjmlo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 15 styczeń 2007 - 18:16

wujek mozesz odpowiedziec na moje poprzednie pytanie??

jesli nie to czy zamieniajac D-linka clienta na edimaxa clienta, bedzie mozna wszystko poustawiac?? napewno w edimaxach mozna zmienic mac na wyjsciu wireless??
  • 0

#54 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • 2969 Postów:

Napisany 15 styczeń 2007 - 19:30

na edim ed7206apg w trybie klienta można zmieniać mac adres na radiu!!
  • 0

#55 sjmlo

sjmlo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 15 styczeń 2007 - 20:21

czyli na takim apeku mozna zmienic na 100%mac na wyjsciu wireless??
http://allegro.pl/it...ision_tech.html

pytam zeby byc pewnym, po juz sie sfrajerowalem kupujac osranego d-linka, i wszyscy pisali ze mozna zmienic maca,a tu ***. czyli 100%?

A i jeszcze @skynet wiesz jak jest rozpoznawwane poalczenie na apeku jesli polaczy sie z nim apek klient?? Mozna poznac ze to jest apek a nie karta wlan??
  • 0

#56 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • 2969 Postów:

Napisany 15 styczeń 2007 - 20:46

Tu masz fote z ediego http://www.skynet.konin.lm.pl/111.JPG można sklonować maca lub wpisać swojego

Na APku wiadć tylko mac adres klienta karty czasami mają inną serie maców od APków ale jak zrobisz klonowanie to niesądze aby adminowi aż tak się chciało grzebać
  • 0

#57 sjmlo

sjmlo

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 15 Postów:

Napisany 15 styczeń 2007 - 22:18

Wielkie dzieki za odpowiedzi @skynet, nie wiem jak jest na innych apekach ale w d-linku przy dhcp jak sa podlaczeni klienci to pokazuje przydzielony ip i pokazuje rowniez nazwe hosta klienta, wiec jak sie poalczy apek, to co pokaze w polu hosta ;p. Jeszcze raz wielkie dzieki, oby teraz trybilo wszystko, hihi, pozdrowienia
  • 0

#58 Pytek44

Pytek44

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 16 styczeń 2007 - 20:30

Witam jestem tu nowy i jestem kompletnym laikiem w sprawach sieci bezprzewodowych, ale chce połączyć PC z notebookiem i tu nasuwa się pytanie jaki sprzęt kupić i w jaki sposób połączyć to. Wyczytałem ze potrzebuje do tego Access Pointa i routera ale nie bardzo wiem co i jak. Mam radiówkę i taki "modem"(czy coś w podobie) - http://allegro.pl/it...v_gw_od_ss.html ,
na początku tematu wyczytałem, iż potrzebuje routera http://www.allegro.p..._fv24gw_ss.html oraz AP http://www.allegro.p...ysylka_12h.html
i jak to połączyć i coś trzeba jeszcze dokupić? Może być PC podłączony jakimś kablem do routera czy czegoś tam, a notebook najlepiej jakby byl radiowo połączony :wink:
  • 0

#59 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • 2969 Postów:

Napisany 16 styczeń 2007 - 20:53

jeśli do odbioru radiówki masz tą coś planeta co nazywasz "modemem" to zamiast etgo podpinasz Ap naprzykład tego ediego 7206 skrętką łaczysz go z routerem tym 6204 i do routera podpinasz kablem PC a lapka radiem

Ob sprzęty które pdałeś są OK do podziału
  • 0

#60 skynet

skynet

Czarny Kuń

• Użytkownicy
  • 2969 Postów:

Napisany 16 styczeń 2007 - 20:54

jeśli do odbioru radiówki masz tą coś planeta co nazywasz "modemem" to zamiast etgo podpinasz Ap naprzykład tego ediego 7206 skrętką łaczysz go z routerem tym 6204 i do routera podpinasz kablem PC a lapka radiem

Ob sprzęty które pdałeś są OK do podziału
  • 0