Skocz do zawartości

Zdjęcie

Router ADSL, podział neostrady/netia/net24

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
542 odpowiedzi w tym wątku

#41 Raiven

Raiven

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 08 grudzień 2006 - 22:25

No chyba przez router, nie chcę mieć jednego kompa 24h/doba włączonego jeśli o to pytasz (nie znam się xD)
  • 0

#42 wujek

wujek

Polemik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1337 Postów:
  • Zainteresowania:Mechatroniczne

Napisany 08 grudzień 2006 - 22:48

Patrz do działu karty WiFi biggrin.gif
  • 0
Powered by OvisLink Corporation

#43 common

common

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 10 grudzień 2006 - 22:25

Witam skonfigurowalem jak w tym temacie router wag200g internet ladnie dziala komp stacjonarny podpiolem kablem z routerem a laptop dziala bezprzewodowo tylko co teraz mam zrobic aby obydwa komputery widzialy sie? czy trzeba dodatkowo skonfigurowac siec domowa? Z gory dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam.
  • 0

#44 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:
  • Zainteresowania:Informatyka - znam się na wszystkim :)

Napisany 11 grudzień 2006 - 01:16

Ta sama grupa robocza, udostępnić coś, powyłączać firewalle i poczekać trochę aż kompy się "odnajdą".
  • 0
Pomogłem? Kliknij "Pomógł"

#45 sirius

sirius

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 14 grudzień 2006 - 17:02

od jakiegoś czasu nosiłem się z zamiarem przerobienia sieci w swoim domu. po kupnie laptopa koniecznoscia stalo sie takze wifi.

wybór padł na produkty Linksysa: router WAG54GS-EU z ap i adsl, oraz karta PCMCIA WPC54G.

wrażenia: instalacja i konfiguracja zajęła może 30 minut (wiecej zabralo montowanie wtyczek do skretki itp). net działa teraz jak marzenie. mam wrażenie, że szybciej niż na modemie od tpsa. zasięg wifi mam w calym domu, bez problemu sygnał przebija się przez gęsto zbrojony strop.

generalnie myślałem, że bedą jakies problemy a tu sam miód. nawet konfiguracja routera odbywa sie bez problemu (mam 0 doświadczenie w tym temacie).

jedynie na minus zaliczyc mozna brak polskiej instrukcji w obydwu produktach, ale w przypadku wątpliwości zawsze można zajrzeć na to forum.

zapyta ktoś może po co to pisze - ano dla wszystkich, którzy maja watpliwosci do do zasiegu - u mnie sygnal przebija sie nawet przez 3 grube ściany z pustaków. nie sprawdzalem na zewnatrz domu ze wzgledu na aure. aha i wazne jest aby umiejscowic router w centralnym miejscu domu.

pozdrawiam wszystkich na tym forum, których opinie pozwolily mi wybrac sprzet

Krys: Pozwoliłem sobie dopiąć do tematu o routerach ADSL
  • 0

#46 larius

larius

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:
  • Zainteresowania:informatyka, sport

Napisany 19 grudzień 2006 - 19:23

Cześć, mam pytanko do użytkowników Linksys WAG200G. Brzmi następująco:
Czy to prawda, że po utracie zasilania routery te nie "podnoszą" się same?
Chciałem kupić ten sprzęcik, bo Linksys to jedyna rozsądna rzecz w tych cenach, ale jak to się nie będzie włączać samo po braku prądu to bardzo duży minus jak dla mnie. Możecie to sprawdzić?
A tak wogóle, to znalezlem takie info na jednym z komentarzy na http://komputronik.pl ...
  • 0

#47 Racoviak

Racoviak

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 26 grudzień 2006 - 19:59

Cześc jestem tu nowy i mam pytanko, chce podzielic NEO na 3 kompy 2 stacjonarne i 1 laptop. Co polecacie w cenie za ok 300 zeta ja myslalem o Linksys Wag200G, Pentagram Cerberus ADLS Wi-fi lub D-link dsl-g624t. Te na stacjonarne ma byc kablowe na laptopa bezprzewodowo, wszytstko w obrebie jendego mieszkania wiec nie zalezy na mocy anteny routera. A moze polecacie coś innego. Czekam na odpowiedz

Najbardziej skłaniam się do Pentagram Cerberus ADSL WiFi 802.11g świetnie wypada w testach wydajności dostała nagrody w PC WorldKomputer i mam male pytanko czy mozna w tym ruterze jednoczesnie miec neta za pomoca kabla i bezprzewodowo i jesli zaszyfruje transmisje WPA to czy jesli kupie karte sieciowa na usb do laptopa a nie obsluguje ona tej funcji to bedzie ok czy niezbyt. Ma też aż 5 letnią gwarancje co też nie jest bez znaczenia. Co o tym sądzicie???
  • 0

#48 Jarko

Jarko

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 27 grudzień 2006 - 21:14

Witam!
Mam 2 bardzo ważne pytania
1. W jakis spobsób na asmax'ie AR 704g przydzielić użytkownikowi transfer tak aby np ktoś nie sciągał szybciej niż 50kb/s.
2. Czy jest możliwość sprawdzenia ile dany użytkownik ściągnął czegoś z neta? - (na neostradzie jest niestety limi wiec gdy we 3 ściagamy to 15GB moment przepadnie i potem nie ma winnego kto za dużo zassał biggrin.gif )
  • 0

#49 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 04 styczeń 2007 - 14:07

1. Nie
2. Nie

Takie funkcje może mieć np. linksys WRT54GL jak do niego wgrasz oprogramowanie, no i do tego trzeba będzie dokupić modem ADSL na skrętkę.
  • 0

#50 qba

qba

Specjalista

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPipPip
  • 1117 Postów:

Napisany 04 styczeń 2007 - 14:09

o ile wiem to nawet WRT54GL nie ma opcji która by pokazywała ile dany IP pobierze danych z neta ale jest licznik który pokazuje ile wogule pobrano danych z neta. :wink:
  • 0
;)

#51 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 04 styczeń 2007 - 15:06

Ale może ktoś napisał jakiś skrypt do alternatywnego oprogramowania co pokaże.
  • 0

#52 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 07 styczeń 2007 - 01:27

Jak ktoś jest właścicielem któregoś z niżej wymienionych sprzętów to niech napisze jak mu się sprawuje, czy antena jest odkręcana i czy by go polecił innym:

NETGEAR DG834G
ENCORE ENDSL-A2+WIG
U.S.ROBOTICS 9108
PLANET ADW-4401A
  • 0

#53 belek

belek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 10 styczeń 2007 - 19:43

czy do tego mieszkania:
http://republika.pl/matrax/router.jpg
wystarczy ktorys z tych:
- ASmax AR-704G
- Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g
Trochę droższy ale pewny i sprawdzony:
- Linksys WAG200G
- Linksys WAG54GS-EU

jesli chce miec tez zasieg w ogrodzie to musze wziac
- Linksys WAG354G
jest on jeszcze w sprzedazy?
jesli nie to jaka mam alternatywe?
nie jest on przestarzaly w porownaniu do tych wyzej?
i czy zadnego z tych wyzej nie mozna rozbudowac o dodatkowa antene?

i co do laptopow do tych routerow? karty PCMCIA czy klucze wifi pod usb? co lepiej i pewniej dziala? jakies konkretne modele?

mam jedna taka: http://tomsoft.pl/op...kategoriaID=192
bedzie pasowac?
  • 0

#54 belek

belek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 13 styczeń 2007 - 19:27

a czemu nie wybierzesz karty PCI Linksysa:
zwyklej
lub
o dwa razy wiekszym zasiegu

jesli strop masz zbrojony i tworzy go podwojna "siatka" metalowych pretow to slyszalem ze moze zadzialac jak ekran i nici z przebicia...

p.s.
wie ktos moze czym sie roznia WAG200G od WAG200G-EU?
  • 0

#55 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 13 styczeń 2007 - 19:57

WAG200G to skrócona nazwa, WAG200G-EU ma gniazdo telefoniczne RJ11 i jest Annex A a WAG200G-E1 ma RJ45 czyli Annex B
  • 0

#56 jolsz

jolsz

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 13 styczeń 2007 - 21:01

(krys)
- ASmax AR-704G
- Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g
Trochę droższy ale pewny i sprawdzony:
- Linksys WAG200G
- Linksys WAG54GS-EU

Mam pytanie czy powyzej wymienione routery rowniez obsluza Netia Net24? Zwlaszcza ten ostatni Linksys'a?
  • 0

#57 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 13 styczeń 2007 - 22:15

Dopasowujesz sprzęt do linii jaką posiadasz, jeśli masz zwykłą analogową to się nada, a jeśli masz ISDN to bierzesz Annex B. Większość ludzi ma analog.
  • 0

#58 poldas

poldas

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 17 Postów:

Napisany 14 styczeń 2007 - 22:31

witam

chce zakupic router z modem DSL. Moje wymagania Router z wbudowanym switchem bedzie laczyl 2 sieci radiowa i przewodowa i udostepnial im internet z neostrady. Do routera bedzie mi potrzebna antena zewntetrza o charakterystyce promieniowania 180 st. Pierwszy z klientow radiowych oddalony jest o doslownie 20 m, ale pod katem ok 45 st od masztu na ktorym zwisnie antena AP Drugi o ok 1 km (przeszkoda moze byc roznica w poziomie-ok 10 m). Dodatkowo chcialby uzyskac sugestie jaki najlepiej uzyc kabel od anteny do routera i jaka dlugosc maksymalnie moze miec przewod antenowy) Reasumujac potrzebuje:

1. Router z modem DSL i switchem
2. antene o charakterystyce promieniowania 180 st, pozwalajaca na swobodna lacznosc na odleglosci 1 km
3. przewód od anteny do rutera
4. antene dla klienta oddalonego na odleglosc 1 km

Z gory dzieki za pomoc
  • 0

#59 belek

belek

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 16 styczeń 2007 - 03:36

czy karta do laptopa z Range Booster zwiekszy odbior jesli router nie ma funkcji range booster (WAG200G)?
http://www-pl.linksy...FVisitorWrapper
  • 0

#60 998877

998877

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 29 maj 2007 - 17:43

witam :kupel chciał mieć w domu neostrade ale TP nie chce mu podłączyć bo muszą położyć 30m kabla i " lipa " ale ma możliwość założenia neostrady u swojego szwagra który mieszka jakieś 1 km widoczność anten by była .i tu moje pytanie Jaki sprzęt użyć najlepiej jak by to był na 5 Ghz bo na 2.4 jest śmietnik i czy to legalnie można sygnał neostrady przesłać od jego szwagra do niego +proszę jakieś sugestie odnośnie sprzętu +AP.modem adsl itp.
  • 0