Skocz do zawartości

Zdjęcie

Router ADSL, podział neostrady/netia/net24

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
542 odpowiedzi w tym wątku

#1 bomboleron

bomboleron

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 15 listopad 2006 - 23:00

Chcialbym kupić jakiś router ADSL.

Sytuacja wygląda następująco:

Budynek 1 (3 piętro)
Budynek 2 (4 piętro oraz 5 piętro)
Przeszkoda na drodze : Drzewo (jedynie jest drzewo, reszta to powietrze)
Odleglość: ok 30m (musi przebić się przez okno lub ścianę w 1 nudynku oraz ścianę w 2 budynku)

Mam aktualnie router z neostrady Sagem Fast 1400 (taki czarny). Moc jego sygnalu jest niewystarczająca na opisany wyżej problem.

Szukam routera z ADSL który umożliwilby kożystanie z laptopa i kompa stacjonarnego w 2 budynku na 4 i 5 piętrze z przyzwoitą silą sygnalu.

Dużo osób poleca Linksysa. Tylko jaki model wybrać? Chodzi mi o jakiś dobry router w cenie ok 300-350 zl.

Czy da się jakoś wykorzystać mój stary router Sagema (tak aby 2 routery wspólpracowaly ze sobą w opisanym wyżej problemie)?

Gdzie lepiej ustawić router bardziej przy oknie czy przy ścianie?

ZALEżY MI NA PRZYZWOITEJ SILE SYGNALU BEZ ANTEN ZEWNĘTRZNYCH (oczywiście router z możliwością doczepienia takiej anteny w razie czego)

Dzięki z góry za pomoc
  • 0

#2 krystian_net

krystian_net

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 15 listopad 2006 - 23:25

Witam! Jaki sprzet moglibyscie polecic do zbudowania polaczenia. A oto sytuacja, mieszkam na 4 pietrze, chce kupic modem router wifi, i polaczyc sie z kolega, ktory mieszka na parterze w tym samym bloku 3 klatki dalej. Nie jestem pewny, ale antena dookolna nie bardzo chyba sie sprawdzi, co polecicie w takiej sytuacji?

Jaki router, adsl, wifi modem - zastanawialem sie nad linksysem, ale chcialbym sie zamknac w calosci wydatkow w granicach 400zl.

Moze ktos juz robil taka siec.
  • 0

#3 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:
  • Zainteresowania:Informatyka - znam się na wszystkim :)

Napisany 16 listopad 2006 - 09:04

Polecam linksysa WAG354G i do tego panelik w oknie skierowany na drugi budynek.
  • 0
Pomogłem? Kliknij "Pomógł"

#4 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 16 listopad 2006 - 09:56

Mam już dość powtarzających się pytań tego typu, więc:

Jeśli chcesz podzielić sobie neostradę, lub inne łącze tego typu (ADSL Annex A) to polecamy:

Dla pojedynczego budynku (zasięg 10 - 30 m) sygnał przejdzie przez 2-3 ściany działowe, lub 1 grubszą ścianę; 2 cienkie stropy lub jeden grubszy:
- ASmax AR-704G
- Pentagram Cerberus ADSL Wi-Fi 802.11g
Trochę droższy ale pewny i sprawdzony:
- Linksys WAG200G
- Linksys WAG54GS-EU

Jeśli sygnał ma iść do innego budynku, albo zasięg ma być w całym większym budynku to musisz się zaopatrzyć w router z gniazdem antenowym:
- Linksys WAG354G

Dla zaawansowanych, potrzebujących bardziej rozbudowaną sieć lub więcej opcji dobrym wyborem będzie jakiś modem ADSL z gniazdem ethernetowym, np: Speed Touch 510 lub Pentagram Cerberus za ok 120 zł + Linksys WRT54GL

I do tego antenę odpowiednią do sytuacji. Jeśli ktoś ma pytanie w związku z tym tematem to proszę zadawać je tutaj.

P.S. Omijamy z daleka routery d-link.
  • 0

#5 bomboleron

bomboleron

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 16 listopad 2006 - 22:47

No dobra. Czy nie wystarczy router z 2 wbudowanymi antenkami (które oczywiście można zastąpić jakąś antenką zewnętrzną wkręcaną w te miejsce). Chcę się obejść bez żadnych dodatkowych anten jeśli to możliwe. Mój problem opisalem wyżej. Czy użądzenie z 2 antenami pracującymi w trybie G oraz z systemem speed.. cośtam poprawiającym o 35% niby wydajność nie wystarczy.

A jeśli już będe zmuszony kupić antenę zewnętrzną (chyba tu mowa o kierunkowej) to jedną taką antene musialbymm mieć w 1 budynku za oknem. Czy jeszcze będzie mi potrzebna 2 w 2 budynku?
Przecież antena musi chyba (tak mi się zdaje) wysylać skupiony sygnal o jakimś tam promieniu w jedno miejsce i odbierać sygnal.

Więc jeśli antena w 1 budynku wyśle dość mocny sygnal, to czy będzie w stanie odebrać wystarczający dla niej sygnal bez konieczności zakladania drugiej anteny w 2 budynku.

Sorry że pytam. Jestem w tym kompletnie ciemny tongue.gif
  • 0

#6 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 16 listopad 2006 - 23:31

1. Możliwe że wystarczy router z 2 wbudowanymi antenkami i jakimś range boostem, ale jeśli się okaże że nie wystarczy a anteny się nie da wykręcić to będziesz rozbierał router i dolutowywał sobie konektor do anteny?

2. Jedna antena kierunkowa (panel) powinna wystarczyć. W drugim budynku urządzenia mogą już pracować na wbudowanych. To działa w ten sposób że wysyłany sygnał jest na tyle silny, że urządzenia w drugim budynku go odbierają i antena jest na tyle mocna że odbiera słabe sygnały z urządzeń z drugiego budynku.
  • 0

#7 bomboleron

bomboleron

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 22 listopad 2006 - 23:11

Więc jaki router (decyduję się na urządzenia Linksysa) oraz jaką antenkę proponujesz?.

Pomylka lekka : odleglość jest 55 m i 2 ściany
  • 0

#8 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 23 listopad 2006 - 06:51

Linksys WAG354G + http://www.interline...prod_id=pan2401
poproś o wtyk RPSMA.
  • 0

#9 bomboleron

bomboleron

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 25 listopad 2006 - 00:33

Jeszcze jedno pytanko sorry.

A z tych modelów co byś proponowal? Co zapewni największą moc i co jest najbardziej funkcjonalne?

WRT54G

WRT54GL

WRT54GS

WAG354G-E1

Naprawde sam nie wiem co wybrać. (model który podaeś wcześniej zostal niby wycofany)
  • 0

#10 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 25 listopad 2006 - 10:01

Niestety WAG354G jest już wycofany, ale jeszcze można go znaleźć po sklepach. Sam mam ten model i jestem bardzo zadowolony.

WRT54G - super sprzęcik ale brakuje mu modemu ADSL więc musiałbyś dokupić osobny (ok 120 zł).
WRT54GL - j.w.
WRT54GS - j.w.
WAG354G-E1 - działa na Annex B, ma wejście ISDN więc nie nadaje się do neostrady, ale za to obsłuży np. Dialnet DSL, Netia Net24
  • 0

#11 aki

aki

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 39 Postów:
  • Zainteresowania:informatyka, motoryzacja

Napisany 26 listopad 2006 - 19:35

Witam. Wiem ze jest sporo postow na temat rozdzielenia neostrady ale zaden nie opisuje takiej sytuacji jak moja.
Mieszkam w domu jednorodzinnym kotry ma 2 pietra. Stacjonarny komputer podlaczony jest do neostrady i znajduje sie na parterze.
Chce rozdzielic sygnal i zrobic domowa siec WI-FI.
Zdecydowalem sie na firme LINKSYS.

Mozecie mi doradzic jakie urzadzenia mam kupic aby po rozdzieleniu neostrady miec interenet i na parterze i na pietrze.

Aby rozdzielic neo myslalem o Linksys WAG200G-EU ADSL Gateway Wless-G
a do tego jeszcze z 2 sztuki Linksys WRT300N-EU Wireless-N Broadband Router.

Moze polecacie cos innego z tej firmy.
Koncowy cel jaki chce osiagnac to sprawnie dzialajaca siec z polaczeniem do internetu. smile.gif

Za wszelka pomoc dziekuje smile.gif
  • 0

#12 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 26 listopad 2006 - 20:04

Proponuję WAG200G albo jak masz dużo kasy i nie masz co z nią zrobić to WAG300N

(aki)
a do tego jeszcze z 2 sztuki Linksys WRT300N-EU Wireless-N Broadband Router.

To żart?
  • 0

#13 aki

aki

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 39 Postów:

Napisany 27 listopad 2006 - 21:04

[quote="krys"]Proponuję WAG200G albo jak masz dużo kasy i nie masz co z nią zrobić to WAG300N

Jaki zasięg ma WAG300N wiesz moze ? słyszalem tez ze one dzialaja tylko poziomie a co w tym przypadku z pietrem ??
  • 0

#14 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 27 listopad 2006 - 21:16

To pochylasz antenkę wink.gif Zasięg może mieć troszkę lepszy niż WAG200G, ale nie wiem ile.
  • 0

#15 bomboleron

bomboleron

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 27 listopad 2006 - 22:31

Nie moge już nigdzie kupić tego WAG354G!

On ma wbudowaną antenę. Jaka jest jej moc (nie moglem tego nigdzie znaleźć)

Jakie są modele Linksysa z ADSL z dodatkowym gniazdem na antenę zewnętrzną?

Szukam szukam i znaleźć nie moge. Cena max 400 zl.
Blagam pomóżcie

A jeśli zdecyduję się na coś z serii WRT? Mam modem ADSL z neostrady.

Tylko pytanko. Jak bede chcial podlączyć antenę zewnętrzną to odkręcam tą standardową i przykręcam kabelek od zewnętrznej tak? Czy trzeba mieć jakieś pzejściówki specjalne? Czy jest w tym jakiś haczyk?
  • 0

#16 Harnas

Harnas

Nowicjusz

• Nowi użytkownicy
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 28 listopad 2006 - 08:59

Wczoraj udało mi się znaleźć w dwóch sklepach, kupiłem w droższym za 369 zł, bo gwarancja była 3 lata.
Jest jeszcze tutaj jeden za 345zł:
http://www.esc.pl/pr...3d57a017156c947
ale z gwarancją na dwa lata. Sprzedający nie wyjaśnił mi dlaczego nie daje gwarancji 3 lata.
  • 0

#17 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 28 listopad 2006 - 09:28

[quote=bomboleron]Nie moge już nigdzie kupić tego WAG354G![/quote]
Może nie szukałeś dobrze? Ja szukałem minutę i znalazłem pięć sklepów gdzie jeszcze jest.
[quote=bomboleron]
On ma wbudowaną antenę. Jaka jest jej moc (nie moglem tego nigdzie znaleźć)[/quote]
Góra 1-2dBi. Myślałem że dokupie do niego antenkę, ale zasięg mam w całym domu i zostawiłem bez.

[quote=bomboleron]
Jakie są modele Linksysa z ADSL z dodatkowym gniazdem na antenę zewnętrzną?[/quote]
Z tego co mi wiadomo tylko ten. Oczywiście do każdego można sobie dorobić gniazdo na antenę podłączając pod u.lf albo bawiąc się lutownicą, ale tylko na własne ryzyko i traci się gwarancję.
[quote=bomboleron]
Szukam szukam i znaleźć nie moge. Cena max 400 zl.
Blagam pomóżcie[/quote]
Pierwszy z brzegu sklep: http://x-kom.pl/inde...&...506&_ih=421
[quote=bomboleron]
A jeśli zdecyduję się na coś z serii WRT? Mam modem ADSL z neostrady.
[/quote]
Masz modem pod USB a potrzebny ci jest na skrętkę, kosztują ok 120 zł.

[quote=bomboleron]
Tylko pytanko. Jak bede chcial podlączyć antenę zewnętrzną to odkręcam tą standardową i przykręcam kabelek od zewnętrznej tak? Czy trzeba mieć jakieś pzejściówki specjalne? Czy jest w tym jakiś haczyk?[/quote]
WAG354G ma wbudowaną antenkę ( w środku ) o nikłym zysku i gniazdo RP-SMA. Jak chcesz podłączyć antenę to kupujesz taką z RP-SMA albo przejściówkę np. N - RP-SMA.[/quote]
  • 0

#18 aki

aki

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 39 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 08:35

To co lepiej kupić WAG200G czy WAG354G ?? dajcie znac bo ja zdecydowalem sie na WAG200G ale jak ten drugi jest wydajeniejszy to wezme WAG354G.
  • 0

#19 krys

krys

Obeznany epik

• Użytkownicy
  • PipPipPipPipPip
  • 532 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 09:02

Są identyczne z czego WAG354G ma gniazdo na zewnętrzną antenę a WAG200G go nie ma.
  • 0

#20 aki

aki

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • Pip
  • 39 Postów:

Napisany 30 listopad 2006 - 13:52

Kupiłem dzisiaj wag200g za 290 zł smile.gif to co sie orientowalem to najtaniej w mojej okolicy smile.gif dzisiaj go podlacze i zobaczymy jak bedzie dzialal smile.gif
  • 0